Заразніший, триває довше, лікується важче: що відомо про випадки нового штаму COVID-19 на Прикарпатті (ВІДЕО)

За словами тутешніх лікарів, вони вже не перший місяць спостерігають, що COVID-19 перебігає не так, як на початку епідемії. Новий мутований штам коронавірусної хвороби COVID-19, про який вперше повідомили у Великій Британії і який вже поширився низкою країн, вже в Україні.

Про це йдеться в сюжеті ТСН, передає Фіртка.

Про британську мутацію на Прикарпатті заявив у четвер, 4 березня, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. Основна її відмінність від досі відомого різновиду - новий штам заразніший, хвороба йде довше.

Так званий "британський" штам на Прикарпатті знайшли у двох хворих, зразки яких досліджували у столичному Інституті епідеміології. Його виявили у пацієнтів обласної інфекційної лікарні.

За словами тутешніх лікарів, вони вже не перший місяць спостерігають, що COVID-19 перебігає не так, як на початку епідемії. Він став більш заразним і саме з цим медики пов'язують таке стрімке збільшення кількості хворих у регіоні.

"Наростає відсоток людей, які мають антитіла, захист від цього вірусу. Він хоче змінюватись. Зміна цього вірусу пов'язана зі швидкістю розповсюдження серед людей, а не з наростанням високої смертності", - розповіла доцентка кафедри Івано-Франківського національного медичного університету Оксана Кондрин.

Але відрізняється й клінічна картина. Медики кажуть, що хворі помолодшали. Якщо раніше вік ризику був 80+, то зараз тяжкий COVID-19 часто у 30-40-річних. Серйозно хворіти почали навіть маленькі діти. У цій же інфекційній лікарні зараз 2 таких пацієнти. Це взагалі особливість мутованого штаму - недуга протікає довше, лікується важче.

"Ми бачимо, що велика частина хворих мають домішки крові у харкотинні. Раніше це не так часто було. Навесні ми вважали, що якщо до 14 дня не розвинулася пневмонія, то захворювання буде більш-менш сприятливим. Зараз бачимо, що пневмонія буквально розгоряється десь з 10-14-го дня", - каже Оксана Кондрин.

Але вакцина, яку нині завезли до України, здатна протистояти новому штаму коронавірусу. В цьому запевнив головний санлікар Віктор Ляшко. І спеціальних карантинних обмежень через мутацію коронавірусу, теж наразі не планують.

"Додаткових протиепідемічних норм не існує, якихось, які спрямовані виключно на британський штам. Наголошую, що за наявними даними британська мутація вірусу не впливає на ефективність вакцини ні Pfizer, ні AstraZeneca", - повідомив Ляшко.

Наразі вірусологи досліджують на предмет нових мутацій ще пів сотні зразків хворих з Прикарпаття, аби зрозуміти, наскільки новий штам дійсно поширений. Результати чекають щонайпізніше у понеділок.

На думку місцевих медиків, новий штам з'явився на Прикарпатті через закордонних туристів і заробітчан, які приїжджали з Європи на свята. 

На Прикарпатті за добу 737 підтверджених випадків захворювання, шістнадцять — летальні. Окрім того, Івано-Франківщина потрапила до "червоної" зони.

Нагадаємо, раніше про новий штам повідомили в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб.

До слова, за добу на Прикарпатті щепилися 99 людей.


Читайте також:

Ляшко: "Британський" штам коронавірусу на Прикарпатті з’явився ще взимку (ВІДЕО)

У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті

Коломийська інфекційна лікарня заповнена: медзакладу не вистачає кадрів (ВІДЕО)

Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19

Івано-Франківську область перевірять на наявність "британського" штаму коронавірусу

Реанімації в COVID-лікарнях Прикарпаття заповнені на 82%

У Городенківському центрі первинної допомоги всі кисневі місця зайняті хворими

Люди лежать у коридорах: лікарні Франківська все ще заповнені хворими на COVID-19

Мінцифри: У чергу на вакцинацію за день записалися 45 тисяч українців

У франківській лікарні розпочався перший етап вакцинації медиків (ФОТО)


05.03.2021 2466
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

866
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1566 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2333
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2172 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7512
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15226 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

275

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1006

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1073

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1861
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

257
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

633
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

878
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3109
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

892
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1930
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

976
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35124 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

228
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

458
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

600
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

926