Занадто велика. Легендарний Стів Возняк радить розділити компанію Apple

Співзасновник Apple, Стів Возняк, запевняє що компанії слід було б розділитися ще багато років тому.

При цьому знаменитий винахідник не має на увазі поділ рішенням політиків, пише The Verge.

На його думку, для ефективного розвитку Apple слід виділити зі свого складу найосновніші відділи, наділивши їх статусом самостійних компаній. Він говорить про створення середовища, в якій такі інженери, як він, можуть працювати самостійно 

«Хотілося б, щоб Apple сама по собі розкололася давним-давно, виділила незалежні підрозділи у віддалені місця і дозволила їм працювати незалежно, як це зробила Hewlett-Packard, коли я був там», - зізнався Возняк.

В принципі, Hewlett-Packard була компанією, яка відмовилася від Возняка, коли він хотів створити персональний комп’ютер. При цьому HP як компанія не надто схожа на сьогоднішню Apple. Але Возняк уже вихваляв HP в минулому за те, що вона дозволила йому працювати вільно.

«Інженери можуть приходити вночі і мати доступ до всіх необхідних деталей і інструментів для розробки власних конструкцій», — згадував він ще у 2011 році. «Я думаю, що великі технології стали занадто великими, це занадто потужна сила в нашому житті, і вони відібрали наш вибір. Від нього важко втекти», — сказав Возняк, але додав, що вважає Apple «кращою з компаній», тому що вона в основному заробляє гроші, продаючи продукти, а не відстежуючи поведінку людей.

Цікаво, що на початку 2019 року кандидат в президенти США від Демократичної партії Елізабет Уоррен заявила про необхідність поділу великих технологічних компаній Amazon, Google і Facebook, оскільки їх нинішня бізнес-модель стримує конкуренцію в сегменті.

«Мене хвилює те, що я бачу переваги великих платформ, і тому я кажу їм: Стоп. Ви не можете використовувати інформацію, яку ви збираєте. Тому що таку гру можна розіграти буквально мільйон разів, вірно? Так не буде ніякого змагання», — розповіла Уоррен в інтерв'ю The Verge.


29.08.2019 1166
Коментарі ()

27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

308
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

1751
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2772 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2674
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

689
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1065

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1958

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4424

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3934 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3053
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1684
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4631 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1671
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1710
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

845