Заміна вікон у багатоквартирних будинках Івано-Франківська: хто може подати заяву

В Івано-Франківську в багатоквартирних будинках старі вікна у під'їздах мінятимуть на нові, які зберігатимуть тепло.

Хто може подати заявку на заміну вікон та за яких умов під час брифінгу 17 березня розповів заступник мера та директор департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак, пише Фіртка.

Так, 25 лютого, на сесії Івано-Франківської міської ради прийняли положення про реалізацію заходів енергозаощадження — заміни вікон на сходових клітках багатоквартирних будинків громади, де проживають особи з-поміж захисників і захисниць України, члени сімей загиблих, померлих та зниклих безвісти.

"Відповідно багато мешканців, почувши, що є така програма, дуже активно почали цікавитися, звертатися, щоб ці роботи виконали в їхньому будинку, не заглиблюючись у суть. Тому дуже важливе питання, де буде відбуватися заміна вікон.

Заміну проводитимуть не у всіх житлових будинках нашого міста, а виключно у тих, де проживають певні категорії осіб. І не у всьому будинку, а тільки в під'їзді, де проживає така категорія людей.

Перша — це учасники бойових дій з-поміж захисників і захисниць. Друга — члени сімей загиблих або померлих та зниклих безвісти захисників і захисниць. Третя, це є особи з інвалідністю внаслідок війни з-поміж захисників і захисниць.

І четверта — особи, які отримали поранення, контузію або каліцтво та брали чи беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України", — вказує Михайло Смушак.

Як наголошують, замінюватимуть вікна виключно в під'їздах будинків, де проживають ці чотири категорії.

"Щоби розпочався процес із заміни, необхідно подати певний пакет документів. Його можна подавати в будь-який із ЦНАПів на території Івано-Франківська або в наших приміських селах.

У пакет документів входить заява встановленого зразка. Друге — це копія документа, що підтверджує статус особи, яка має право на заміну вікон з тих чотирьох категорій осіб.

Третій та дуже важливий документ — це протокол від мешканців під'їзду про те, що вони хочуть, щоб в їхньому будинку замінили вікна.

У протоколі має бути зазначено 75% згоди по під'їзду. Але 75% згоди не від кількості мешканців, які проживають у під'їзді, а від площі квартир, які є. Цей протокол додається до положення, його теж дають мешканці або ініціатори в ЦНАПі.

Тому дуже важливо зазначати прізвище, ім'я та по-батькові й вказувати площу всіх квартир. Також дуже важливо, щоб в протоколі мешканці самі визначили уповноважену особу, з якою ми надалі будемо контактувати. Вона буде уповноважена наданням у ЦНАПі всіх документів і вже прийняттям робіт, які будуть виконані.

Ми також беремо до уваги опис актуального стану вікон з фотофіксацією. Це є важливо через те, що є будинки, де вже вікна замінені, і там ми замінювати вікна не будемо повторно", — каже посадовець.

Якщо будинок є пам'яткою архітектурної спадщини, то необхідне погодження Відділу охорони культурної спадщини Івано-Франківської міської ради.

"У пам'ятках архітектури не можна змінювати вікна на металопластикові, і, відповідно, там необхідно буде по-іншому планувати ці заміни.

Ми розуміємо, що, на жаль, дуже багато є сьогодні й родин загиблих, і учасників бойових дій. Кількість таких під'їздів, де проживають такі категорії осіб, насправді, є дуже велика.

Об'єктивно за рік часу ми не зробимо і не поміняємо вікна у всіх під'їздах. Тому ми визначили пріоритетність.

Перша черга і головний пріоритет, які в нас визначено, це є наявність у під'їзді членів сімей померлих та зниклих базвісти захисників і захисниць України. У другу чергу це буде, відповідно, наявність у під'їзді особи з інвалідністю внаслідок війни.

Важливою є також черговість подання заявки. Хто швидше подає заяву, той, відповідно, швидше отримає цю можливість. Якщо відтягувати, чекати довший період часу, то, можливо, що цим особам ми будемо замінювати вікна навіть наступного року або наприкінці поточного.

Тому прохання — не зволікати та швидко подавати документи. Щомісяця працюватиме відповідна комісія, будемо подавати ті чи інші об'єкти в роботу.

Хочеться так само зазначити, що 100% фінансування здійснюватиметься за кошти міського бюджету. Тобто не буде співфінансування з боку мешканців. Це, власне, як подяка захисникам, родинам загиблим, тих, що зникли безвісти", — розповідає Михайло Смушак.

Наразі подали 24 заявки.

"Ми плануємо у цю п'ятницю провести першу комісію. З наступного тижня будемо мати вже затверджений перелік.

Ці 24 зявники — вони перші потраплять на виконання програми. Плануємо цього року охопити приблизно 50 під'їздів. Тобто, я думаю, що ми могли би це зробити, зважаючи на фінансовий ресурс", — каже посадовець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


18.03.2025 1268
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

749
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739