Заміна вікон у багатоквартирних будинках Івано-Франківська: хто може подати заяву

В Івано-Франківську в багатоквартирних будинках старі вікна у під'їздах мінятимуть на нові, які зберігатимуть тепло.

Хто може подати заявку на заміну вікон та за яких умов під час брифінгу 17 березня розповів заступник мера та директор департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак, пише Фіртка.

Так, 25 лютого, на сесії Івано-Франківської міської ради прийняли положення про реалізацію заходів енергозаощадження — заміни вікон на сходових клітках багатоквартирних будинків громади, де проживають особи з-поміж захисників і захисниць України, члени сімей загиблих, померлих та зниклих безвісти.

"Відповідно багато мешканців, почувши, що є така програма, дуже активно почали цікавитися, звертатися, щоб ці роботи виконали в їхньому будинку, не заглиблюючись у суть. Тому дуже важливе питання, де буде відбуватися заміна вікон.

Заміну проводитимуть не у всіх житлових будинках нашого міста, а виключно у тих, де проживають певні категорії осіб. І не у всьому будинку, а тільки в під'їзді, де проживає така категорія людей.

Перша — це учасники бойових дій з-поміж захисників і захисниць. Друга — члени сімей загиблих або померлих та зниклих безвісти захисників і захисниць. Третя, це є особи з інвалідністю внаслідок війни з-поміж захисників і захисниць.

І четверта — особи, які отримали поранення, контузію або каліцтво та брали чи беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України", — вказує Михайло Смушак.

Як наголошують, замінюватимуть вікна виключно в під'їздах будинків, де проживають ці чотири категорії.

"Щоби розпочався процес із заміни, необхідно подати певний пакет документів. Його можна подавати в будь-який із ЦНАПів на території Івано-Франківська або в наших приміських селах.

У пакет документів входить заява встановленого зразка. Друге — це копія документа, що підтверджує статус особи, яка має право на заміну вікон з тих чотирьох категорій осіб.

Третій та дуже важливий документ — це протокол від мешканців під'їзду про те, що вони хочуть, щоб в їхньому будинку замінили вікна.

У протоколі має бути зазначено 75% згоди по під'їзду. Але 75% згоди не від кількості мешканців, які проживають у під'їзді, а від площі квартир, які є. Цей протокол додається до положення, його теж дають мешканці або ініціатори в ЦНАПі.

Тому дуже важливо зазначати прізвище, ім'я та по-батькові й вказувати площу всіх квартир. Також дуже важливо, щоб в протоколі мешканці самі визначили уповноважену особу, з якою ми надалі будемо контактувати. Вона буде уповноважена наданням у ЦНАПі всіх документів і вже прийняттям робіт, які будуть виконані.

Ми також беремо до уваги опис актуального стану вікон з фотофіксацією. Це є важливо через те, що є будинки, де вже вікна замінені, і там ми замінювати вікна не будемо повторно", — каже посадовець.

Якщо будинок є пам'яткою архітектурної спадщини, то необхідне погодження Відділу охорони культурної спадщини Івано-Франківської міської ради.

"У пам'ятках архітектури не можна змінювати вікна на металопластикові, і, відповідно, там необхідно буде по-іншому планувати ці заміни.

Ми розуміємо, що, на жаль, дуже багато є сьогодні й родин загиблих, і учасників бойових дій. Кількість таких під'їздів, де проживають такі категорії осіб, насправді, є дуже велика.

Об'єктивно за рік часу ми не зробимо і не поміняємо вікна у всіх під'їздах. Тому ми визначили пріоритетність.

Перша черга і головний пріоритет, які в нас визначено, це є наявність у під'їзді членів сімей померлих та зниклих базвісти захисників і захисниць України. У другу чергу це буде, відповідно, наявність у під'їзді особи з інвалідністю внаслідок війни.

Важливою є також черговість подання заявки. Хто швидше подає заяву, той, відповідно, швидше отримає цю можливість. Якщо відтягувати, чекати довший період часу, то, можливо, що цим особам ми будемо замінювати вікна навіть наступного року або наприкінці поточного.

Тому прохання — не зволікати та швидко подавати документи. Щомісяця працюватиме відповідна комісія, будемо подавати ті чи інші об'єкти в роботу.

Хочеться так само зазначити, що 100% фінансування здійснюватиметься за кошти міського бюджету. Тобто не буде співфінансування з боку мешканців. Це, власне, як подяка захисникам, родинам загиблим, тих, що зникли безвісти", — розповідає Михайло Смушак.

Наразі подали 24 заявки.

"Ми плануємо у цю п'ятницю провести першу комісію. З наступного тижня будемо мати вже затверджений перелік.

Ці 24 зявники — вони перші потраплять на виконання програми. Плануємо цього року охопити приблизно 50 під'їздів. Тобто, я думаю, що ми могли би це зробити, зважаючи на фінансовий ресурс", — каже посадовець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


18.03.2025 1220
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1013
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2763
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

956
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1021
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1024 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3064 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

872

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

760

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

369

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1077
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

120
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2316
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15054
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7367
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

801
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

364
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

278
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

367
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

642
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1097