Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей "Теплий дім" можуть закрити. Таке питання на розгляд сесії обласної ради рекомендувала винести профільна комісія.
Працівники закладу та батьки, діти яких проходять там реабілітацію, виступають проти ліквідації центру, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.
У "Теплому домі" зараз проживає 31 дитина-сирота. Тут їм допомагають соціалізуватися, навчають побуту та профорієнтації. Діти живуть в окремих спальних кімнатах. Вони відвідують різноманітні гуртки, проводять час у майстернях, дитячій кухні, займаються спортом.
Зараз у вихованців "Теплого дому" тривають уроки. Через карантин навчання проходить онлайн. Тим часом у комп’ютерному класі разом із вихователькою діти переглядають фільм. Тут ми поспілкувалися із вихованцями "Теплого дому" Уляною та Максимом.
"У нас тут багато є гуртків. Наприклад, дитяча кухня. Кожен клас має свій день, ми ходимо готувати різні страви – смачно виходить. Є в нас трудове навчання, там малюємо", - розповідає вихованка "Теплого дому" Уляна.
Також заклад опікується 15 дітьми з інвалідністю. У відділенні діти з обмеженою життєдіяльністю отримують лікувально-корекційно-реабілітаційні послуги. З дітьми займаються логопеди, дефектологи, вчителі-реабілітологи. Саме тут, у медичному блоці "Теплого дому", розміщений фізіотерапевтичний кабінет. Також заклад має власну стоматологію і сенсорну кімнату.
У "Теплому домі" діти проводять реабілітаційні заняття із поні та собаками. Тут є необхідне поле для прогулянок із кіньми. А в цьому залі із маленьким Маркіяном займається кінолог – він навчає хлопчика взаємодіяти із чотирилапою Феєю.
Батьки дітей, котрі проходять реабілітацію, категорично проти ліквідації закладу. Кажуть, що тут діти отримують належний нагляд, лікування, фізичну реабілітацію та харчування.
"Люди, які займаються з нашими дітками, це надзвичайні люди. І я вважаю, що такі заклади не те, що потрібно знищувати і закривати, а навпаки – розширювати", - каже мама дитини, яка проходить реабілітацію в центрі, Юлія Мельник.
Проти ліквідації центру виступає і місцевий житель Ігор Соболевський. Його знайомий тут реабілітовує свого сина. Окрім "Теплого дому", їм піти нікуди. Чоловік каже, що готовий створювати комітет порятунку закладу, куди закликатиме долучитися інших жителів міста:
"Це злочин проти держави, проти цього міста і проти кожної дитини, яка тут є. Ми не віддамо цей будинок, хто б тут що не робив, не віддамо".
Загалом, у "Теплому домі" працюють 74 людини. Якщо заклад ліквідують, цим спеціалістам загрожує скорочення – каже заступниця директора закладу, голова профспілкового комітету Наталія Куцалаба.
"В нас є багато працівників, як і здобувають повторну освіту, які їздять на різні тренінги, семінари, воркшопи. Важко буде втратити й зібрати такий навчений, зорганізований і творчий колектив", - зауважила Наталія Куцалаба.
Перш ніж вирішувати долю центру, необхідно створити комісію, яка вивчатиме цю проблему, каже депутатка обласної ради від цього округу Євгенія Бардяк:
"Буде складатися із депутатів, із компетентних експертів, які зможуть оцінити всі плюси і мінуси, які зможуть правильним чином робити оптимізацію, які зможуть, в першу чергу, врахувати інтереси дітей".
Начальник обласної служби у справах дітей Іван Ковалик повідомив, що зараз Долинський центр планують ліквідувати. Але на його базі створять новий заклад, який підпорядковуватиметься Долинській громаді. Там залишаться діти з інвалідністю, які проходять у центрі реабілітацію. А дітей-сиріт планують віддавати у сім’ї та переводити в інші заклади: Залучанський, Городенківський, Снятинський, Коломийський.
"Трьох дітей плануємо влаштувати у прийомні сім’ї, двох дітей - під опіку. Вже почалася робота частково із кандидатами у пройомні сім’ї та опікуни", каже Ковалик.
Міський голова Долини Іван Дирів каже, що громада готова прийняти "Теплий дім" на баланс. Проте належне фінансування із бюджету дати не можуть. Очільник міста зазначив, що влада громади розгляне можливість переведення в приміщення "Теплого дому" інклюзивно-ресурсного центру і створення на базі цього комплексу закладу для дітей.
"У дітей його точно ніхто не забере. Звичайно, там стоятиме питання щодо його наповненості. Ми не бачили ще ні штатів, ні структури, нічого іншого. Тому зараз про всіх говорити важко, але спеціалістів ми точно збережемо", - каже Дирів.
Питання щодо реорганізації цього центру розглядатимуть на сесії обласної ради 19 лютого.
Читайте також:
У Долині створять обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей