Закон про підвищення податків опубліковано і він запрацював з 1 грудня. Текст Закону № 4015-ІХ надрукували у «Голосі України» від 30.11.2024 №179 (231).
Про особливості вимог закону та зміни, які чекають підприємців, Фіртка поспілкувалася із податковою консультанткою, засновницею бухгалтерської компанії «Парасоля» Ланою Новоженовою.
"Своя сорочка завжди ближча до тіла, але я пропоную в питанні підвищення податків добре розібратися, особливо з наслідками такого підняття.
Цей закон визрівав і псував нерви бізнесу практично рік. Постійні заголовки про збільшення податків змушували хвилюватися і власника заводу, і ФОП, який готує каву на прохідній вулиці міста.", — каже експерт у фінансах.
Якщо взяти мікро і малий бізнес, то здорожчання в основному стосується зарплат – 3.5% додано до військового збору, також «постраждали» юрособи й ФОПи на третій групі спрощеної системи оподаткування – їм доведеться додатково сплачувати 1% від всього отриманого доходу.
Якщо їх ставки ЄП становлять 3 і 5 відсотків (з ПДВ чи без ПДВ), то зараз додається ще 1%. Чи багато це?
При дозволеному ліміті на третій групі 8 285 700 грн на рік ВЗ (військовий збір) становитиме 82 857 грн на рік. Сума суттєва і підприємцю доведеться із кишені викласти майже сім тисяч гривень щомісяця!
Що стосується ФОП 1, 2, 4 то ВЗ становить 10% від мінімальної зарплати і у 2025 році становитиме 800 грн на місяць.
"Нагадаю, що ліміт річного доходу для 1 групи становить 1 185 700 грн на рік, а для 2 групи становить 5 921 400 грн на рік. Чи це багато? Я думаю, що в товарах — багато, в послугах — не так відчутно.
І ніби більшість бізнесу сприйняли б всю реформу податків нейтрально, всі розуміють, що війна й армію треба утримувати. Але! На фоні шаленої корупції, мародерства і розкрадання допомоги та бюджету владою і службовцями, люди зневірені.
Найбільше, на мою думку, постраждали від нового закону банки та фінустанови, паливні компанії. І їх «страждання» обов’язково будуть мати наслідки в економіці.", — продовжує фахівчиня.
Банки отримали ставку податку на прибуток 50%, фінустанови - 25%. Щодо АЗС, то щомісячні авансові платежі податку, запас палива, підвищені акцизи за підрахунками спеціалістів здорожчають паливо на 4 гривні на 1 л. А далі виростуть ціни на все: банківські послуги, товари, проїзд тощо.
"А що є з підтримки бізнесу? Клуб білого бізнесу – для великих бізнесів з колосальними оборотами й для малого та середнього просто недосяжний, гранти 250 тисяч на обладнання теж виглядають трохи недолуго, бо є умова мати трьох працівників на три роки й сплачувати за них податки, то і не гарантія, а "дай за дай".
Перевірки мають повернутися, законодавство змінюється не на користь бізнесу. Виглядає сумно.
Бізнес не очікував великої допомоги, просив не заважати….", — резюмувала Лана Новоженова.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: