Закон про деокупацію вигідний владі, а не Україні – заява УКРОПу

Проект закону № 7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», який ухвалила Верховна Рада, вигідний передусім владі та олігархам, та аж ніяк не українському народу.

 

Про це йдеться в офіційній заяві УКРОПу.

 

«Прикро, що сьогодні український парламент вкотре захистив інтереси бізнесменів при владі ціною доль українців, які воюють на сході та вболівають за Україну в Криму. Але такими рішеннями влада лише наближає початок свого кінця. Ми маємо поставити можновладців на місце, інакше втратимо країну!» – йдеться в заяві партії.

 

У політсилі наголосили, що в кінцевому варіанті так званого деокупаційного закону не були враховані принципові поправки, без яких документ лише погіршить ситуацію – як на сході України, так і в державі в цілому. Йдеться, приміром, про розширення повноважень президента, які можуть бути використані ним не лише для відсічі збройної агресії, а й для втручання у політичні процеси та для масових порушень прав людини.

 

З іншого боку, парламент позбавили можливості реагувати на свавілля глави держави. Відтак президент отримав право на одноосібне визначення районів здійснення заходів національної безпеки без оголошення воєнного стану.

 

«Де гарантія, що завтра такою територією не оголосять Майдан з мирними протестувальниками?» – застерегли в УКРОПі.

 

Крім того, у документі немає жодної згадки про необхідність визначити кримінальну відповідальність колаборантів. Також не врахована поправка про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями, яку депутати фактично узаконили.

 

Водночас парламент проігнорував вимогу УКРОПу передбачити однакові підходи держави до окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим і міста Севастополя. Нормами законопроекту запроваджується необхідність та обов'язок гарантувати національну безпеку лише на території ОРДЛО, так, начебто в окупованому Криму забезпечувати національну безпеку немає необхідності.

 

«По суті, у викладених у законопроекті нормах закладається основа майбутнього рішення про відмову від території Криму», – роз'яснили укропівці.

 

І головне – провладні депутати відмовилися законодавчо закріпити дипломатичні й торговельні відносини з Російською Федерацією.

 

«У звичний для себе спосіб провладні партії проштовхнули надважливий для країни текст без можливості ознайомитись з його фінальною версією. Тому народні обранці з УКРОПу не вважали за можливе підтримати його», – сказано в заяві партії.

 

18 січня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект № 7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях». За документ проголосували 280 депутатів.

 

Представники УКРОПу підтримали проект «деокупаційного» закону в першому читанні, розраховуючи на те, що при доопрацюванні він перетвориться на справжній акт волі українського народу та примусить владу виконувати свої конституційні обов’язки із захисту територіальної цілісності та суверенітету України. Однак цього не сталося.

 

Підписуйтесь на Телеграм-канал FIRTKA.IF.UA - https://t.me/firtkaIF

 

Читайте також:

Як прикарпатські нардепи голосували за законопроект про реінтеграцію Донбасу


18.01.2018 882 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

681
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1953 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1139 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

561
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6908 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11405 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

342

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1090

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1119

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1114
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

78
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

290
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1090
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

760
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2953
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4453
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18445
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

82
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

328
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

358
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

668