Закінчення навчального року для українських студентів

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. Причиною такої ситуації стало епідеміологічне становище з коронавірусом в Україні.

Цю інформацію повідомила в інтерв'ю радіо “Свобода” виконувачка обов'язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій. Державна установа направила до всіх вищих навчальних закладів рекомендовані листи зі вказівками про закриття навчального року дистанційно. 

Наразі викладачі працюють зі студентами в режимі онлайн. Міністерство рекомендувало підійти до процесу навчання з усією серйозністю та організовано, дотримуючись передбачених раніше строків складання іспитів. Проте, якщо епідеміологічна ситуація в країні зміниться та будуть зняті карантинні обмеження, то, звичайно, сесії проходитимуть в аудиторіях навчальних закладів. Аналогічним способом проводитимуться випускні іспити в українських вишах. 

Навчальний процес в умовах пандемії завершиться таким чином:

  • Студенти вузів, які не випускаються, завершать свій навчальний рік за попереднім графіком, як і планувалося.
  • Сесії в університетах проводитимуться в дистанційному форматі за затвердженим раніше планом. Якщо студент не матиме змоги виконати обов'язкові роботи дистанційно — вуз зобов'язаний перенести їх на наступний рік навчання.
  • Випускники захищатимуть дипломні роботи і складатимуть державні іспити  дистанційно за винятком єдиного державного кваліфікаційного екзамена й атестації для отримання ступеня доктора.
  • Державну підсумкову атестацію анулювали взагалі.
  • Зовнішнє незалежне оцінювання планують провести в кінці травня, хоча допускають варіант зміщення дати.

Що стосується особливостей вступу до вищих навчальних закладів України для мешканців Донбасу та Кримського півосторова, то вони можуть звернутися до спеціальних центрів. Тобто, абітурієнтам для вступу до вузу необхідно зв'язатися з навчальним органом “Донбас-Україна” або “Крим-Україна”, подати декларацію та пройти всі передбачені процедури.

                                       Конкурс від сайту Kasta.ua

Талановитим і творчим студентам сайт Kasta.ua дає можливість під час карантину проявити себе та взяти участь у конкурсі студентських есе. Тему обрали найактуальнішу сьогодні — «Карантин і криза — виклик чи нова можливість для України?». Учасникам пропонується викласти власну думку та зробити висновки щодо ситуації, яка виникла в нашій країні.

За найкращі роботи переможці отримають грошову винагороду. Компанія Kasta розподілить призові кошти між трьома учасниками та їхніми кураторами:

1 місце оцінюється в 16 000 гривень;
2 місце — 14 000 гривень;
3 місце — 10 000 гривень. 
У ситуації, коли більшість українців змушені залишитися без коштів, це чудова можливість для талановитих людей чесним і справедливим шляхом виграти чималу суму. 


                                                Умови написання есе

Конкурсант може обрати своїм керівником чинного викладача вищого навчального закладу. Педагоги, які наразі не працюють, не можуть бути кураторами учасників. Вибір наставника є обов'язковою умовою конкурсу — есе, написані без куратора, не прийматимуться.

Взяти участь у конкурсі може студент будь-якого українського вузу, запропонувавши до розгляду одну написану роботу, в якій викладе своє бачення ситуації з коронавірусом та проявить аналітичні здібності, зробивши обдумані висновки. 

Куратор може взяти під свою опіку до семи виконавців. Його основне завдання — направляти студентів у правильне русло, контролювати дотримання умов та слідкувати за вчасним виконанням роботи кожного з них. 

Протягом усіх етапів конкурсу умови залишатимуться незмінними, тому студентам не варто хвилюватися, що вже створений твір доведеться переписувати. Немає обмежень щодо мови написання есе — обрати можна ту, якою найзручніше висловити власні думки щодо ситуації, яка виникла в державі. Максимальний розмір твору — 5 сторінок. 

Окрім самого есе, не варто забувати про супровідний лист, в якому необхідно зазначити відомості про автора та куратора. Матеріали потрібно відправити до 20 травня.

Партнерський матеріал


19.05.2020 8461
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

1899
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1401
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1059
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2079
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3569
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1350

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1705

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

508

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1147

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1315
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

450
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24260
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

508
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

458
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

629
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1516
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

682
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5710
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

615
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1558 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

622
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

533