Закінчення навчального року для українських студентів

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. Причиною такої ситуації стало епідеміологічне становище з коронавірусом в Україні.

Цю інформацію повідомила в інтерв'ю радіо “Свобода” виконувачка обов'язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій. Державна установа направила до всіх вищих навчальних закладів рекомендовані листи зі вказівками про закриття навчального року дистанційно. 

Наразі викладачі працюють зі студентами в режимі онлайн. Міністерство рекомендувало підійти до процесу навчання з усією серйозністю та організовано, дотримуючись передбачених раніше строків складання іспитів. Проте, якщо епідеміологічна ситуація в країні зміниться та будуть зняті карантинні обмеження, то, звичайно, сесії проходитимуть в аудиторіях навчальних закладів. Аналогічним способом проводитимуться випускні іспити в українських вишах. 

Навчальний процес в умовах пандемії завершиться таким чином:

  • Студенти вузів, які не випускаються, завершать свій навчальний рік за попереднім графіком, як і планувалося.
  • Сесії в університетах проводитимуться в дистанційному форматі за затвердженим раніше планом. Якщо студент не матиме змоги виконати обов'язкові роботи дистанційно — вуз зобов'язаний перенести їх на наступний рік навчання.
  • Випускники захищатимуть дипломні роботи і складатимуть державні іспити  дистанційно за винятком єдиного державного кваліфікаційного екзамена й атестації для отримання ступеня доктора.
  • Державну підсумкову атестацію анулювали взагалі.
  • Зовнішнє незалежне оцінювання планують провести в кінці травня, хоча допускають варіант зміщення дати.

Що стосується особливостей вступу до вищих навчальних закладів України для мешканців Донбасу та Кримського півосторова, то вони можуть звернутися до спеціальних центрів. Тобто, абітурієнтам для вступу до вузу необхідно зв'язатися з навчальним органом “Донбас-Україна” або “Крим-Україна”, подати декларацію та пройти всі передбачені процедури.

                                       Конкурс від сайту Kasta.ua

Талановитим і творчим студентам сайт Kasta.ua дає можливість під час карантину проявити себе та взяти участь у конкурсі студентських есе. Тему обрали найактуальнішу сьогодні — «Карантин і криза — виклик чи нова можливість для України?». Учасникам пропонується викласти власну думку та зробити висновки щодо ситуації, яка виникла в нашій країні.

За найкращі роботи переможці отримають грошову винагороду. Компанія Kasta розподілить призові кошти між трьома учасниками та їхніми кураторами:

1 місце оцінюється в 16 000 гривень;
2 місце — 14 000 гривень;
3 місце — 10 000 гривень. 
У ситуації, коли більшість українців змушені залишитися без коштів, це чудова можливість для талановитих людей чесним і справедливим шляхом виграти чималу суму. 


                                                Умови написання есе

Конкурсант може обрати своїм керівником чинного викладача вищого навчального закладу. Педагоги, які наразі не працюють, не можуть бути кураторами учасників. Вибір наставника є обов'язковою умовою конкурсу — есе, написані без куратора, не прийматимуться.

Взяти участь у конкурсі може студент будь-якого українського вузу, запропонувавши до розгляду одну написану роботу, в якій викладе своє бачення ситуації з коронавірусом та проявить аналітичні здібності, зробивши обдумані висновки. 

Куратор може взяти під свою опіку до семи виконавців. Його основне завдання — направляти студентів у правильне русло, контролювати дотримання умов та слідкувати за вчасним виконанням роботи кожного з них. 

Протягом усіх етапів конкурсу умови залишатимуться незмінними, тому студентам не варто хвилюватися, що вже створений твір доведеться переписувати. Немає обмежень щодо мови написання есе — обрати можна ту, якою найзручніше висловити власні думки щодо ситуації, яка виникла в державі. Максимальний розмір твору — 5 сторінок. 

Окрім самого есе, не варто забувати про супровідний лист, в якому необхідно зазначити відомості про автора та куратора. Матеріали потрібно відправити до 20 травня.

Партнерський матеріал


19.05.2020 5579
Коментарі ()

20.10.2020

Рівень смертності і травматизму в Україні внаслідок ДТП є одним із найвищих у Європі. Досить непроста ситуація з безпекою дорожнього руху спостерігається і на автошляхах Прикарпаття. Власне, з цього приводу порозмовляли з начальником Головного управлінн

327
16.10.2020

Щоби змінити правила гри, нам не потрібне чудо. Достатньо сформувати владу, яка вміє слухати людей і не боїться порад професіоналів. Потрібне перезавантаження всього місцевого політикуму.

1319
15.10.2020
Христина Чаплинська

Відомо, що існують не лише вдалі, але й побачення з категорії “epic fail”. Ми вирішили піти у «розвідку» і розпитати представників різної статі про їх досвід у цій справі.

814
10.10.2020
Марія Лутчин

Наша історія про подружжя лікарів Уляни та Віталія, яке 12 років чекало на свою Даринку.

18468 2
09.10.2020

Серед нових людей, які вирішили позмагатися на цих виборах, є Ігор Бартків. Він - віцепрезидент Івано-Франківської торгово-промислової палати і до цього був зовсім непублічною людиною.  

3077
07.10.2020

За креативом кандидатів містяни спостерігатимуть увесь наступний місяць. Але, банери із голослівними гаслами та виконані у чітких партійних кольорах давали зрозуміти, хто тут господар.  

1906

Україна зараз нагадує людину, яка потрапила в автотрощу, лежить серед покрученого залізяччя і з її розірваних жил фонтанує кров, а над нею схилилося кілька гнид і кажуть: зараз ми поставимо вам п'ять питань і вам стане легше.

90

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

6031

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

4207 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

10092
15.10.2020

Прикарпатські крафтові господарства ініціюють створення гастрономічної стежки. Для цього ініціатори громадської спілки "Дорога смаку Прикарпаття" залучили сім крафтових господарств.  

624
12.10.2020

Борщ є об'єднавчим чинником. Водночас приготування цієї страви, як і її походження, викликає чимало суперечок. То яким має бути правильний борщ?  

1089
07.10.2020

Культура приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Всього до Нацпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини рекомендовано включити п'ять елементів, серед яких - "Культура приготування укра

1402
14.10.2020

У суботу, 10 жовтня, урочисто відкрили електронні аудіогіди для Хресної дороги на території Погінського монастиря Успіння Матері Божої в селі Погоня.  

833
14.10.2020

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови.

885 1
13.10.2020

У суботу, 17 жовтня, в костелі Ісуса Христа Царя Всесвіту, що по вул. Вовчинецька, 92, відбудуться події під назвою «Святий Йоан Павло II – речник діалогу».  

703
12.10.2020

Міжнародна проща Вервиці за мир в Україні та єдність Церков за збереження християнських цінностей пройшла впродовж 10-11 жовтня в Погоні.  

1295
19.10.2020

Дарницький районний суд заборонив розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" без дозволу Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність.  

850 2
15.10.2020

При цьому Жееенбеков своїм указом відправив у відставку уряд країни.

628
15.10.2020

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк також додав, що по п’ятому питанню ще тривають обговорення.

2908
15.10.2020

У списках кандидатів не тільки чинні політики, а й чиновники, спортсмени, представники шоу-бізнесу та ті, хто хоче повернутися у «велику гру».

1466
15.10.2020

Івано-Франківщина - на першому місці серед областей за відновленням шляхів державного значення.

534