Робоча група, створена відповідно до розпорядження Івано-Франківської облдержадміністрації, завершила перевірку комплексу діяльності товариства «Даноша».
Стосувалася вона забезпечення підприємством дотримання санітарно-гігієнічних норм та виконання заходів з охорони природного навколишнього середовища, - повідомляє тижневик «Калуський нафтохімік».
За словами одного із членів робочої групи, а саме заступника голови об’єднаного профкому «ЛУКОР – Карпатнафтохім» Анатолія Дутчака, вся необхідна дозвільна документація в галузі охорони довкілля у підприємства з данськими інвестиціями в наявності є. Проте «Даноша» не забезпечена достатньою кількістю лагун, у які слід відкачувати гній.
Згідно з проектом, гнойові стоки повинні зберігатися у герметично закритій та повністю заповненій лагуні протягом 6-ти місяців. Однак цього терміну зберігання у «Даноші» не дотримуються і це призводить до збільшення в гноївці кількості аміаку, метану, сірководню та інших шкідливих забруднюючих речовин. В результаті гноївка вибирається з лагун передчасно і подається системою трубопроводів та за допомогою спецтехніки на орендовані підприємством землі для підживлення сільськогосподарських культур.
В ході перевірки діяльності товариства "Даноша" також було встановлено, що під час проведення весняно-польових робіт працівниками цього підприємства допускалися порушення при внесені гноївки в грунт полів, розміщених біля товариств "Карпатнафтохім", "ЛУКОР" та сільських населених пунктів Калуського району. Данськими інвесторами, що господарюють на Калущині, не враховувалися сезонність і погодні умови, а також допускалися випадки розгерметизації трубопровідних систем і розливи гноївки при транспортуванні на орендовані цим підприємством земельні ділянки.
В результаті керівництву «Даноші» було рекомендовано вжити ряд заходів для зменшення негативного впливу діяльності цього підприємства на екологічну ситуацію в промисловій зоні Калуша та селах Калуського району. Зокрема, підприємству передусім слід розробити технологічний регламент внесення гною на поля, який в обов'язковому порядку має бути погоджений з Калуською санітарно-епідеміологічною службою та держаним управлінням охорони природного навколишнього середовища в Івано-Франківській області.
Також до важливих екологічних заходів, виконання яких повинна забезпечити "Даноша", робоча група віднесла й такі, як спорудження до кінця наступного року 5-ої та 6-ої лагуни і біогазової установки для виробництва тепла та електроенергії.
Крім того підприємство зобов’язали до кінця серпня завершити будівництво 4-ої лагуни на території свинокомплексу в Копанках.