Загадковість овочів та фруктів

 

/data/blog/70346/5f75e00a4dbeabb44376e8ac06b1b063.jpg

 

У сучасному світі все більше людей стурбовані проблемами правильного харчування, намагаються вживати в їжу виключно корисні продукти. І нічого дивного або незвичного в цьому немає, адже з їх допомогою можна не тільки запобігти виникненню багатьох захворювань, але і продовжити покращувати своє життя.

Здавалося б, звичайні на перший погляд овочі і фрукти, з якими люди стикаються на протязі всього року, мають не тільки цілющі, але й магічними властивостями. До таких лікувально-магічних рослин відносяться і баштанні: гарбуз, патисон, диня, кавун, а також кабачки і огірки.

Почнемо, мабуть, з гарбуза. Отже, що нам відомо про цей овоч? Гарбуз відноситься до сімейства гарбузових, має стебло у вигляді ветвящейся або сланкої батоги, з великим листом з опушкою, яскраво-жовтою квіткою. Як правило, плід має помаранчевий колір, при цьому форма може бути якою завгодно. На сьогоднішній день нам відомо 13 видів, які отримали широке поширення по всьому світу. У кожному вигляді присутня велика кількість сортів.

Відомо точно, що гарбуз став повноцінною сільськогосподарською культурою більше п'яти тисяч років тому. Батьківщиною цього овочу є Центральна Америка, де сьогодні знаходиться Мексика. Перші ж згадки про гарбуз, а якщо говорити точніше, про посудині, зробленій із неї (калабас), датовані 8 тисячами років тому. Крім того, гарбузове насіння були знайдені в похованнях перуанських індіанців. Гарбуз була добре відома в Стародавньому Римі і Єгипті. У своїх працях її описували Колмелла, Пліній Старший і Петроний

З Персії на початку нової ери гарбуз потрапив в Китай, про що згадується в стародавніх китайських рукописах. У Китаї використовували гарбуз-гортанку для зберігання різних рідин. Крім того, з неї робили талісмани, які називалися Ху-лу і які допомагали привернути в будинок успіх і достаток. Ці талісмани також дарували молодятам на весілля, щоб у родині було багато дітей.

До речі, гарбуз у всіх народів користувався великою популярністю. Цей овоч не тільки використовували в їжу, але і використовували для виготовлення посуду, килимів, мочалок, музичних інструментів. А латиноамериканські індіанці навіть примудрялися з особливо масивних плодів робити ванночки для купання дітей. Стародавні греки і римляни використовували гарбуз в якості посудини для вина і води.

Народи південно-східної Азії високо шанували гарбуз. Кхмери (жителі Камбоджі) і народність мон (населення Лаосу) вважали гарбуз своєю прародителькою, вважаючи що вони сталися саме з гарбуза. За старою легендою, в сім'ю лаосца прилетіла чудова птиця, яка розповіла про те, що незабаром станеться великий потоп. Птах також сказала про те, що для порятунку сім'ї лаосца необхідно сховатися в гарбузі. Потім, після того, як велика вода пішла, ця гарбуз опинилася на самій вершині гори. Люди, яким вдалося врятуватися після потопу, сховали насіння своєї рятівниці-гарбуза в землю. Насіння проросло, з'явилася велика кількість гарбузів, але замість насіння в них були люди - праотці мон і кхмерів.

Гарбуз також використовується знахарями Камбоджі, Таїланду і Лаосу в магічних ритуалах для залучення багатства, захисту від злих духів і лікування безпліддя. Існує, крім того, ритуал залучення достатку в будинок. Для цього необхідно вичистити плід, всередину його покласти монети, а самого його поставити при вході в своє житло.

Гарбуз також допоможе вирішити назріваючі конфлікти, депресію, роздратування. Ще в давнину ворогам пропонували випити гарбузового соку, щоб втихомирити їх гнів. А сушений гарбуз здавна використовувався в якості засобу для відновлення колишніх любовних почуттів.

Цікава і цікава історія гарбуза як символ Хеллоуїна. Згідно з легендою, одного разу п'яниця на ім`я Джек зайшов у шинок. Там йому зустрівся диявол, який запропонував чоловікові в обмін на душу свої послуги. І той погодився. Тоді диявол перетворився на монету, щоб Джек зміг випити пива. Але чоловік був досить хитрим, він поклав шестипенсовик в кишеню, в якому знаходився срібний хрестик. Диявол не міг вибратися і став торгуватися. Зійшлися на тому, що розгніваний дух залишив Їх у спокої на цілих десять років. Коли цей час минув, диявол знову прийшов до Джека і став вимагати обіцяне. Але і на цей раз чоловік так просто не здався, він попросив диявола наостанок зірвати йому з дерева яблуко. Коду дух був зайнятий цим, Джек вирізав на стовбурі дерева хрестик. І знову диявол став торгуватися з чоловіком. І тому вдалося позбутися від нечистого духа назавжди. Але незабаром прийшла пора Джеку вмирати. Його душа попрямувала в Рай, але її туди не пустили, тоді вона прийшла до брами Пекла, але диявол відмовився впустити її. Душі було дуже самотньо і холодно, і вона попросила трохи вогню, щоб розвіяти морок і зігрітися. Диявол видав їй невелику вуглинку, а щоб вітер його не задув, то помістив його в гарбуз з прорізами. З тих пір душа Джека з вогником стала символом неприкаянной душі, яка шукає спочинку, а сам вогник стали використовувати для відлякування привидів і злих сил.

Що стосується дині, то перші документальні згадки про неї обчислюються 3-4 тисячами років. Ця культура з давніх часів культивувалася в Китаї, Середній Азії та Ірані. З динею були добре знайомі стародавні римляни і греки. Імператор Клавдій, який був відомий своєю ненажерливістю, за сніданком міг з'їсти до десяти динь. Проте вперше культивуванням культури зайнялися в Стародавньому Єгипті. Зображення жертовних дарів, на яких постійно присутні дині, є тому доказом. При цьому, зображення настільки детальні, що можливість помилки виключена. У долинах Нілу вирощували кілька сортів дині. Більше того, через багато тисячоліть насіння дині були виявлена археологами в гробниці Тутанхамона. Подальше окультурення дині відбувалося в Індії, звідки вона поширилася на Китай і Японію.

Легенди арабів говорять про те, що диня - це райський плід, який був таємно переправлений на землю ангелом, провинившись тим самим перед Аллахом. За це він був вигнаний з раю. На Сході існує переконання, що всі тріщинки, які є на динної кірці, - це не що інше, як прикмети і передбачення, написані самим Аллахом. Письмена ці ніколи не повторюються.

Диню використовували в лікувальних цілях. Авіценна радив відвар з динних насіння для відомості рубців від захворювання віспою. А чаклуни, знахарі готували з тих же насіння приворотне зілля. Крім того, існувало переконання, що перемелені динні зміна є гарним засобом від імпотенції.

Найбільша в світі ягода - кавун - також була відома багато тисячоліть тому. Батьківщиною її прийнято вважати пустелі Наміб і Калахарі в Південній Африці, а також пустелі Судану. Згадки про кавуни, які модно знайти в Біблії, свідчать про те, що про цю культуру знали як мінімум за 1500 років до нашої ери. Вірші Вергілія вказують на те, що кавун був добре відомий і в Стародавньому Римі, де його їли не тільки свіжим, але і засолених, а також готували з нього мед. Кавун був відомий і в Китаї - приблизно з 8 століття нашої ери. Сюди його завезли з Європи. Китайці називали кавун «диня заходу» і кожен рік у вересні влаштовували кавуновий свято.

Зображення і насіння кавуна знаходили також у стародавніх єгипетських гробницях, що свідчить про те, що цю культуру культивували і там. Кавун поміщали в гробниці в якості їжі фараонів в їх загробного життя. З Єгипту кавуни поширилися в Сирію, Аравію, Персію і Палестину. Він також став відомий в Іспанії та Північній Африці. Араби надавали велике значення кавуну, вважаючи, що він здатний очищати тіло і рятувати його від хвороб, якщо постійно є кавунову м'якоть перед їжею.

В Європі почали вирощувати кавуни з 11-12 століть, а в Росії і того пізніше - у 17 столітті. При цьому, в свіжому вигляді його не вживали. Кавунову м'якоть або вимочували в цукровому сиропі, або вимочували в соді і готували з неї патоку з прянощами і перцем.

Крім баштанних культур, як стверджують люди, обізнані в магії, незвичайним властивостями володіють і інші овочі та фрукти.

Так, наприклад, картопля володіє дуже сильною енергетикою, тому здатний створювати доброзичливу атмосферу та гарний настрій.

Цибуля здатна зцілювати і запобігати небезпеці, захистити від нечистої сили.

Капуста має цілющі властивості у поєднанні з гострими прянощами вона здатна повернути чоловічу силу. Крім того, капустяний сік використовується в косметології для очищення та відбілювання шкіри.

Часник завжди використовувався як засіб для відлякування злих духів, а петрушку - як протиотруту.

Яблука використовують у різних любовних ритуалах, лимони - для очищення від негативної енергетики і збереження вірності в сім'ї, налагодження довірчих відносин.

Морква, а точніше ту, яка має два хвостики, прийнято вважати виконавицею бажань.

Огірок захищає від неприємностей. Щоб він подіяв, необхідно самостійно посадити огірки, а потім так само самостійно зірвати перший плід.

Чи все це Правда, чи тільки красиві казки - невідомо. Комусь доводилося спостерігати чудове дію овочів і фруктів, а хтось просто сприймає все, як красиву казку. Але, можливо, доля правди все-таки присутні?

 

tainy.org.ua

 


24.02.2015 2652 0
Коментарі (0)

31.07.2020
Роксолана Остапчук

Пандемія коронавірусу спіткала нас зненацька та внесла свої корективи в життя. Це торкнулося всіх соціальних сфер, в тому числі і освіти.

1375 1
25.07.2020
Тетяна Дармограй

Потерпаєте від вічних сварок, не можете знайти спільну мову та дійти до компромісу з близькими людьми? Посилаєтесь на карантин, замкнений простір, втому чи емоційне вигорання – і виправдовуєте такі стосунки? Усі вищеперераховані речі можуть змінитися, а ось стосунки залишаться такими ж. Чому? Пояснюємо із психологинею на життєвих прикладах.

6866 3
20.07.2020

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу запрошує абітурієнтів на навчання на різні спеціальності у семи інститутах та на кафедрі військової підготовки.  Чому ІФНТУНГ?! Бо він унікальний – єдиний в Україні університет

3510
19.07.2020
Тетяна Дармограй

З отцем УГКЦ Іваном Жуком ми розмовляли у стінах Собору Святого Воскресіння. Розмова була теплою і відвертою. Ділюсь з вами порцією душевного спокою і  відповідями на питання, які, можливо, ви самі б не поставили.

10296 1
17.07.2020
Олена Британська

Як часто ви помічаєте телефон в руках у підлітка? А чи можете бути впевненими, що саме в цей момент йому не пропонують наркотик? Виявляється, придбати їх зовсім не складно.

2910 1
16.07.2020

Одним із лідерів перевезень на Прикарпатті є Товариство з обмеженою відповідальністю «Надвірнянська автобаза».

2141

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

2019

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

3282

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

6478

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

10340
02.08.2020

Едуард Канарян - фіналіст шоу “МастерШеф професіонали”. Чоловік запам'ятався глядачам тим, що поєднував непоєднуване і використовував у стравах дари лісу. Нещодавно він відвідав село Старуня Богородчанського району, де на відомому вулкані при

2003
28.07.2020

Літо – час, коли потрібно не тільки відпочити, але і набратися сил, зміцнити імунітет.

458
13.07.2020

Василь Стефурак акліматизував європейських овець і вивів власну породу для проживання в українських Карпатах. Василь –  Голова ГО «Асоціація вівчарів», переможець бізнесово-розважального реаліті «Громада на мільйон» в&

3730
31.07.2020

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

262
24.07.2020

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України, так із-за кордону, цього року відбулася набагато скромніше - онлайн. Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який просив вірних

1317
20.07.2020

З дводенним візитом на Прикарпатті перебуває Митрополит київський і всієї України, предстоятель ПЦУ  Епіфаній. Вчора у Шешорах він очолив Божественну літургію. Сьогодні, 20 липня Митрополит очолив панахиду за жертвами НКВД в Дем'яновому лазі, і

1174
13.07.2020

У неділю, 12 липня, парафіяльна спільнота св. апостолів Петра і Павла в селі Старуня урочистою молитвою дякували Богові за своїх Небесних покровителів – Верховних апостолів Петра і Павла. В рамках відзначення храмового свята на парафії відбув

2653
31.07.2020

Оголені тіла, які знайшли своє зображення на полотнах та в скульптурах відомих художників, стали невіддільною частиною світового мистецтва.

274
31.07.2020

Депутати Івано-Франківської обласної ради прийняли звернення до Президента України та голови Верховної Ради України щодо зміни назви Івано-Франківського району Галицький. При цьому центром району пропонують залишити Івано-Франківськ, інформує Фіртка. Н

978 1
30.07.2020

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

285
14.07.2020

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроєкт №2285-д "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" підтримали 248 народних депутатів, пише Фіртка з посиланням на Економічну

2361
14.07.2020

За 6 місяців 2020 року на Прикарпатті прокурори взяли участь у розгляді судами 123 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. За їх результатами до відповідальності притягнуто 97 осіб, із яких 84 – депутати місцевих

2630