Загадковість овочів та фруктів

 

/data/blog/70346/5f75e00a4dbeabb44376e8ac06b1b063.jpg

 

У сучасному світі все більше людей стурбовані проблемами правильного харчування, намагаються вживати в їжу виключно корисні продукти. І нічого дивного або незвичного в цьому немає, адже з їх допомогою можна не тільки запобігти виникненню багатьох захворювань, але і продовжити покращувати своє життя.

Здавалося б, звичайні на перший погляд овочі і фрукти, з якими люди стикаються на протязі всього року, мають не тільки цілющі, але й магічними властивостями. До таких лікувально-магічних рослин відносяться і баштанні: гарбуз, патисон, диня, кавун, а також кабачки і огірки.

Почнемо, мабуть, з гарбуза. Отже, що нам відомо про цей овоч? Гарбуз відноситься до сімейства гарбузових, має стебло у вигляді ветвящейся або сланкої батоги, з великим листом з опушкою, яскраво-жовтою квіткою. Як правило, плід має помаранчевий колір, при цьому форма може бути якою завгодно. На сьогоднішній день нам відомо 13 видів, які отримали широке поширення по всьому світу. У кожному вигляді присутня велика кількість сортів.

Відомо точно, що гарбуз став повноцінною сільськогосподарською культурою більше п'яти тисяч років тому. Батьківщиною цього овочу є Центральна Америка, де сьогодні знаходиться Мексика. Перші ж згадки про гарбуз, а якщо говорити точніше, про посудині, зробленій із неї (калабас), датовані 8 тисячами років тому. Крім того, гарбузове насіння були знайдені в похованнях перуанських індіанців. Гарбуз була добре відома в Стародавньому Римі і Єгипті. У своїх працях її описували Колмелла, Пліній Старший і Петроний

З Персії на початку нової ери гарбуз потрапив в Китай, про що згадується в стародавніх китайських рукописах. У Китаї використовували гарбуз-гортанку для зберігання різних рідин. Крім того, з неї робили талісмани, які називалися Ху-лу і які допомагали привернути в будинок успіх і достаток. Ці талісмани також дарували молодятам на весілля, щоб у родині було багато дітей.

До речі, гарбуз у всіх народів користувався великою популярністю. Цей овоч не тільки використовували в їжу, але і використовували для виготовлення посуду, килимів, мочалок, музичних інструментів. А латиноамериканські індіанці навіть примудрялися з особливо масивних плодів робити ванночки для купання дітей. Стародавні греки і римляни використовували гарбуз в якості посудини для вина і води.

Народи південно-східної Азії високо шанували гарбуз. Кхмери (жителі Камбоджі) і народність мон (населення Лаосу) вважали гарбуз своєю прародителькою, вважаючи що вони сталися саме з гарбуза. За старою легендою, в сім'ю лаосца прилетіла чудова птиця, яка розповіла про те, що незабаром станеться великий потоп. Птах також сказала про те, що для порятунку сім'ї лаосца необхідно сховатися в гарбузі. Потім, після того, як велика вода пішла, ця гарбуз опинилася на самій вершині гори. Люди, яким вдалося врятуватися після потопу, сховали насіння своєї рятівниці-гарбуза в землю. Насіння проросло, з'явилася велика кількість гарбузів, але замість насіння в них були люди - праотці мон і кхмерів.

Гарбуз також використовується знахарями Камбоджі, Таїланду і Лаосу в магічних ритуалах для залучення багатства, захисту від злих духів і лікування безпліддя. Існує, крім того, ритуал залучення достатку в будинок. Для цього необхідно вичистити плід, всередину його покласти монети, а самого його поставити при вході в своє житло.

Гарбуз також допоможе вирішити назріваючі конфлікти, депресію, роздратування. Ще в давнину ворогам пропонували випити гарбузового соку, щоб втихомирити їх гнів. А сушений гарбуз здавна використовувався в якості засобу для відновлення колишніх любовних почуттів.

Цікава і цікава історія гарбуза як символ Хеллоуїна. Згідно з легендою, одного разу п'яниця на ім`я Джек зайшов у шинок. Там йому зустрівся диявол, який запропонував чоловікові в обмін на душу свої послуги. І той погодився. Тоді диявол перетворився на монету, щоб Джек зміг випити пива. Але чоловік був досить хитрим, він поклав шестипенсовик в кишеню, в якому знаходився срібний хрестик. Диявол не міг вибратися і став торгуватися. Зійшлися на тому, що розгніваний дух залишив Їх у спокої на цілих десять років. Коли цей час минув, диявол знову прийшов до Джека і став вимагати обіцяне. Але і на цей раз чоловік так просто не здався, він попросив диявола наостанок зірвати йому з дерева яблуко. Коду дух був зайнятий цим, Джек вирізав на стовбурі дерева хрестик. І знову диявол став торгуватися з чоловіком. І тому вдалося позбутися від нечистого духа назавжди. Але незабаром прийшла пора Джеку вмирати. Його душа попрямувала в Рай, але її туди не пустили, тоді вона прийшла до брами Пекла, але диявол відмовився впустити її. Душі було дуже самотньо і холодно, і вона попросила трохи вогню, щоб розвіяти морок і зігрітися. Диявол видав їй невелику вуглинку, а щоб вітер його не задув, то помістив його в гарбуз з прорізами. З тих пір душа Джека з вогником стала символом неприкаянной душі, яка шукає спочинку, а сам вогник стали використовувати для відлякування привидів і злих сил.

Що стосується дині, то перші документальні згадки про неї обчислюються 3-4 тисячами років. Ця культура з давніх часів культивувалася в Китаї, Середній Азії та Ірані. З динею були добре знайомі стародавні римляни і греки. Імператор Клавдій, який був відомий своєю ненажерливістю, за сніданком міг з'їсти до десяти динь. Проте вперше культивуванням культури зайнялися в Стародавньому Єгипті. Зображення жертовних дарів, на яких постійно присутні дині, є тому доказом. При цьому, зображення настільки детальні, що можливість помилки виключена. У долинах Нілу вирощували кілька сортів дині. Більше того, через багато тисячоліть насіння дині були виявлена археологами в гробниці Тутанхамона. Подальше окультурення дині відбувалося в Індії, звідки вона поширилася на Китай і Японію.

Легенди арабів говорять про те, що диня - це райський плід, який був таємно переправлений на землю ангелом, провинившись тим самим перед Аллахом. За це він був вигнаний з раю. На Сході існує переконання, що всі тріщинки, які є на динної кірці, - це не що інше, як прикмети і передбачення, написані самим Аллахом. Письмена ці ніколи не повторюються.

Диню використовували в лікувальних цілях. Авіценна радив відвар з динних насіння для відомості рубців від захворювання віспою. А чаклуни, знахарі готували з тих же насіння приворотне зілля. Крім того, існувало переконання, що перемелені динні зміна є гарним засобом від імпотенції.

Найбільша в світі ягода - кавун - також була відома багато тисячоліть тому. Батьківщиною її прийнято вважати пустелі Наміб і Калахарі в Південній Африці, а також пустелі Судану. Згадки про кавуни, які модно знайти в Біблії, свідчать про те, що про цю культуру знали як мінімум за 1500 років до нашої ери. Вірші Вергілія вказують на те, що кавун був добре відомий і в Стародавньому Римі, де його їли не тільки свіжим, але і засолених, а також готували з нього мед. Кавун був відомий і в Китаї - приблизно з 8 століття нашої ери. Сюди його завезли з Європи. Китайці називали кавун «диня заходу» і кожен рік у вересні влаштовували кавуновий свято.

Зображення і насіння кавуна знаходили також у стародавніх єгипетських гробницях, що свідчить про те, що цю культуру культивували і там. Кавун поміщали в гробниці в якості їжі фараонів в їх загробного життя. З Єгипту кавуни поширилися в Сирію, Аравію, Персію і Палестину. Він також став відомий в Іспанії та Північній Африці. Араби надавали велике значення кавуну, вважаючи, що він здатний очищати тіло і рятувати його від хвороб, якщо постійно є кавунову м'якоть перед їжею.

В Європі почали вирощувати кавуни з 11-12 століть, а в Росії і того пізніше - у 17 столітті. При цьому, в свіжому вигляді його не вживали. Кавунову м'якоть або вимочували в цукровому сиропі, або вимочували в соді і готували з неї патоку з прянощами і перцем.

Крім баштанних культур, як стверджують люди, обізнані в магії, незвичайним властивостями володіють і інші овочі та фрукти.

Так, наприклад, картопля володіє дуже сильною енергетикою, тому здатний створювати доброзичливу атмосферу та гарний настрій.

Цибуля здатна зцілювати і запобігати небезпеці, захистити від нечистої сили.

Капуста має цілющі властивості у поєднанні з гострими прянощами вона здатна повернути чоловічу силу. Крім того, капустяний сік використовується в косметології для очищення та відбілювання шкіри.

Часник завжди використовувався як засіб для відлякування злих духів, а петрушку - як протиотруту.

Яблука використовують у різних любовних ритуалах, лимони - для очищення від негативної енергетики і збереження вірності в сім'ї, налагодження довірчих відносин.

Морква, а точніше ту, яка має два хвостики, прийнято вважати виконавицею бажань.

Огірок захищає від неприємностей. Щоб він подіяв, необхідно самостійно посадити огірки, а потім так само самостійно зірвати перший плід.

Чи все це Правда, чи тільки красиві казки - невідомо. Комусь доводилося спостерігати чудове дію овочів і фруктів, а хтось просто сприймає все, як красиву казку. Але, можливо, доля правди все-таки присутні?

 

tainy.org.ua

 


24.02.2015 5188 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

987
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2587 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2172
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3019
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2623
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2345 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

478

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

482

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

981

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2200
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

679
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1947
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2043
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

213
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

824
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5532
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7390
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1406
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

680
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1060 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1563 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1423