Задля підвищення безпеки: на Івано-Франківщині впровадили GPS-моніторинг для пошуку туристів (ФОТО)

В Івано-Франківську відбулась презентація GPS моніторингової системи для пошуку туристичних груп.

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

Зокрема, GPS-моніторинг придбали за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Спільної операційної програми Румунія - Україна на 2014-2020 роки в рамках реалізації великого інфраструктурного проєкту «Підвищення рівня безпеки населення у транскордонному регіоні шляхом посилення спільних заходів з навчання та співробітництва у сфері управління надзвичайними ситуаціями – BRIDGE.

«Найбільша цінність – це, звісно, люди: туристи та рятувальники. Проте, без сучасних технологій професійно виконувати свою роботу неможливо.

Завдяки GPS-моніторингу вдасться виконувати роботу ще якісніше. Сьогодні розпочинаємо практичне використання цього проєкту», – зазначив Володимир Чернецький, начальник Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Наразі систему використовують лише на території Івано-Франківщини. Як зауважили рятувальники, GPS трекер покриває 100% території Івано-Франківської області. Для порівняння – звичайний смартфон покриває приблизно 70-75% території. 

Проте, за словами Владислава Ковгана, начальника відділу пожежно-рятувальних робіт, GPS моніторингову систему впроваджуватимуть не лише в Івано-Франківській області, а й в інших регіонах України.

«Життя і здоров‘я людини – найвища соціальна цінність у державі. Одним зі стратегічних пріоритетів в Україні є створення безпечного середовища для наших громадян та іноземних гостей.

Сьогодні, в умовах відновлення туристичних потоків та збільшенню кількості туристів,  особливо в Карпатському регіоні, постає питання безпеки, яку відповідно має забезпечити GPS-моніторинг», – сказав Ковган.

Про ефективну роботу GPS-моніторингу, за словами рятувальників, свідчать результати пошуків десятьох туристів, які заблукали на горі Смотрич цьогоріч 7 березня. Оскільки рятувальники отримали короткий опис та точні координати заблукалих, вдалось оперативно спрацювати, розшукати їх та врятувати життя людей.

Тарас Бринда, начальник 4-ї спеціалізованої пошуково-рятувальної групи Держслужби з надзвичайних ситуацій в області пояснив, що JPS моніторингова система призначена для підвищення безпеки туристів у гірських масивах, ефективної комунікації та оперативної роботи під час проведення пошукових заходів.

Як стало відомо, система складається з чотирьох компонентів. Зокрема, йдеться про апаратно-програмний пункт управління силами та засобами. Він складається з серверного обладнання, п'яти базових станцій, які розміщені на території області, пункту зв'язку оперативного чергового, мобільного місця роботи керівника пошукової-рятувальної групи та його робочого планшету.

У цей комплекс також входять GPS-трекери та радіостанції гірських рятувальників, рухомі базові станції, які приймають та підсилюють сигнал від трекерів.

«Усе це обладнання працює в одному комплексі, адже є одне інформаційне поле. Черговий вносить подію в систему, він оповіщує рятувальників, ставить задачі та відстежує, як це відбувається в реальному часі: де знаходяться туристи, а де рятувальники, яким маршрутом вони рухаються», – каже Бринда.

Другий компонент – автоматизована система прийому та обробки повідомлень про надзвичайні події від туристів. Вона дозволяє автоматично приймати усі види сповіщень, обробляти їх та ставити цілі пошуково-рятувальним групам.

Третій компонент – автоматизована реєстрація туристичних груп. Це стало можливим завдяки четвертому компоненту – мобільному застосунку «Порятунок в горах». Його мета – покращити комунікацію між рятувальниками й туристами та покращити ефективність роботи рятувальників.

Застосунок доступний на IOS та Android. Він підтримує чотири мови: англійську, українську, польську та румунську. Його розробка тривала близько року, під час якого рятувальники у співпраці з фахівцями та волонтерами удосконалювали програму.

Крім того, за умови реєстрації користувач може натиснути сигнал SOS, що направить виклик з точними координатами до рятувальників.

«Не потрібно шукати номери пошуково-рятувальних частин, досить просто завантажити застосунок», – пояснив Тарас Бринда.

Також, наголошують рятувальники, окрім інформації про себе, потрібно залишати ще номер контактної особи, щоб у разі відсутності зв‘язку з заблукалим, рятувальникам не доводилось проводити зайві розслідування, що забирають додатковий час, який в умовах рятування життя йде на лічені хвилини.

Туристів закликають залишати відгуки про застосунок, щоб рятувальники могли удосконалювати проєкт.


Довідково: програма «Румунія-Україна» має на меті створення партнерства між установами по різні боки кордону, яке б принесло користь громадам в транскордонному регіоні. Загальна вартість проєктів складає близько 60 млн доларів.

Проєкт BRIDGE має на меті підвищення ефективності реагування екстрених служб у прикордонному регіоні шляхом розвитку спільної навчальної інфраструктури та модернізації диспетчерського центру в Україні. Також розробка спільної транскордонної оперативної бази для надзвичайних ситуацій шляхом проведення спільних навчань.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Пошуки заблукалих туристів у Карпатах: скільки коштує врятувати життя

Попит на безпеку та мандрівники з арабських держав: туристичні тренди 2021 року

Фотогалерея


11.12.2021 17960
Коментарі ()

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

513
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

415
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

883
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11667 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1461
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2784

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

210

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

702

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2056

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1092
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

127
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1295
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

670
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

222
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

356
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

449
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

761
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3446
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

244
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

438
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

734
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

930