Задля підвищення безпеки: на Івано-Франківщині впровадили GPS-моніторинг для пошуку туристів (ФОТО)

В Івано-Франківську відбулась презентація GPS моніторингової системи для пошуку туристичних груп.

Про це з місця події повідомляє журналістка Фіртки.

Зокрема, GPS-моніторинг придбали за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Спільної операційної програми Румунія - Україна на 2014-2020 роки в рамках реалізації великого інфраструктурного проєкту «Підвищення рівня безпеки населення у транскордонному регіоні шляхом посилення спільних заходів з навчання та співробітництва у сфері управління надзвичайними ситуаціями – BRIDGE.

«Найбільша цінність – це, звісно, люди: туристи та рятувальники. Проте, без сучасних технологій професійно виконувати свою роботу неможливо.

Завдяки GPS-моніторингу вдасться виконувати роботу ще якісніше. Сьогодні розпочинаємо практичне використання цього проєкту», – зазначив Володимир Чернецький, начальник Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

Наразі систему використовують лише на території Івано-Франківщини. Як зауважили рятувальники, GPS трекер покриває 100% території Івано-Франківської області. Для порівняння – звичайний смартфон покриває приблизно 70-75% території. 

Проте, за словами Владислава Ковгана, начальника відділу пожежно-рятувальних робіт, GPS моніторингову систему впроваджуватимуть не лише в Івано-Франківській області, а й в інших регіонах України.

«Життя і здоров‘я людини – найвища соціальна цінність у державі. Одним зі стратегічних пріоритетів в Україні є створення безпечного середовища для наших громадян та іноземних гостей.

Сьогодні, в умовах відновлення туристичних потоків та збільшенню кількості туристів,  особливо в Карпатському регіоні, постає питання безпеки, яку відповідно має забезпечити GPS-моніторинг», – сказав Ковган.

Про ефективну роботу GPS-моніторингу, за словами рятувальників, свідчать результати пошуків десятьох туристів, які заблукали на горі Смотрич цьогоріч 7 березня. Оскільки рятувальники отримали короткий опис та точні координати заблукалих, вдалось оперативно спрацювати, розшукати їх та врятувати життя людей.

Тарас Бринда, начальник 4-ї спеціалізованої пошуково-рятувальної групи Держслужби з надзвичайних ситуацій в області пояснив, що JPS моніторингова система призначена для підвищення безпеки туристів у гірських масивах, ефективної комунікації та оперативної роботи під час проведення пошукових заходів.

Як стало відомо, система складається з чотирьох компонентів. Зокрема, йдеться про апаратно-програмний пункт управління силами та засобами. Він складається з серверного обладнання, п'яти базових станцій, які розміщені на території області, пункту зв'язку оперативного чергового, мобільного місця роботи керівника пошукової-рятувальної групи та його робочого планшету.

У цей комплекс також входять GPS-трекери та радіостанції гірських рятувальників, рухомі базові станції, які приймають та підсилюють сигнал від трекерів.

«Усе це обладнання працює в одному комплексі, адже є одне інформаційне поле. Черговий вносить подію в систему, він оповіщує рятувальників, ставить задачі та відстежує, як це відбувається в реальному часі: де знаходяться туристи, а де рятувальники, яким маршрутом вони рухаються», – каже Бринда.

Другий компонент – автоматизована система прийому та обробки повідомлень про надзвичайні події від туристів. Вона дозволяє автоматично приймати усі види сповіщень, обробляти їх та ставити цілі пошуково-рятувальним групам.

Третій компонент – автоматизована реєстрація туристичних груп. Це стало можливим завдяки четвертому компоненту – мобільному застосунку «Порятунок в горах». Його мета – покращити комунікацію між рятувальниками й туристами та покращити ефективність роботи рятувальників.

Застосунок доступний на IOS та Android. Він підтримує чотири мови: англійську, українську, польську та румунську. Його розробка тривала близько року, під час якого рятувальники у співпраці з фахівцями та волонтерами удосконалювали програму.

Крім того, за умови реєстрації користувач може натиснути сигнал SOS, що направить виклик з точними координатами до рятувальників.

«Не потрібно шукати номери пошуково-рятувальних частин, досить просто завантажити застосунок», – пояснив Тарас Бринда.

Також, наголошують рятувальники, окрім інформації про себе, потрібно залишати ще номер контактної особи, щоб у разі відсутності зв‘язку з заблукалим, рятувальникам не доводилось проводити зайві розслідування, що забирають додатковий час, який в умовах рятування життя йде на лічені хвилини.

Туристів закликають залишати відгуки про застосунок, щоб рятувальники могли удосконалювати проєкт.


Довідково: програма «Румунія-Україна» має на меті створення партнерства між установами по різні боки кордону, яке б принесло користь громадам в транскордонному регіоні. Загальна вартість проєктів складає близько 60 млн доларів.

Проєкт BRIDGE має на меті підвищення ефективності реагування екстрених служб у прикордонному регіоні шляхом розвитку спільної навчальної інфраструктури та модернізації диспетчерського центру в Україні. Також розробка спільної транскордонної оперативної бази для надзвичайних ситуацій шляхом проведення спільних навчань.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Пошуки заблукалих туристів у Карпатах: скільки коштує врятувати життя

Попит на безпеку та мандрівники з арабських держав: туристичні тренди 2021 року

Фотогалерея


11.12.2021 18827
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1165 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494