За три дні відвідувачі Калуської ЦРЛ використали 2 тисячі дармових бахіл

 

Нещодавно на території стаціонару Калуської центральної районної лікарні з’явилися шлагбауми, а днями — запрацювали й автомати з безкоштовними бахілами.

 

Медики і міський голова запевняють: усе — для дотримання порядку і чистоти у приміщенні ЦРЛ. Однак, нововведення наштовхнулися на критику з боку відвідувачів лікарні, а також— на менталітет місцевого населення, яке так активно намагалося запастися дармовими бахілами, що омріяні автомати тепер доводиться охороняти.

 

За словами головного лікаря Калуської ЦРЛ Івана Красійчука, безперешкодний в’їзд до лікарні дозволяв паркуватися на території медичного закладу кожному. Там часто залишали авто навіть “туристи”, які приїжджали до підгорецького лісу на відпочинок. Разом із тим, зазнала збитків і сама лікарня, коли на її території невідомі покрали каналізаційні люки.

 

— У всіх великих медичних закладах країни проїзд для авто — закритий. Зрештою, досі на території стаціонару ЦРЛ паркували авто без обмежень. Тому часом проїзд до приймального покою ЦРЛ був, практично, недоступним для машин невідкладної медичної допомоги. Проте, трапляються випадки, коли для порятунку людини важлива кожна хвилина іде на хвилини, — переконує Іван Красійчук. — Тому ми замовили два шлагбауми для того, щоб перекрити в’їзд на територію закладу. Розпорядженням міського голови було введено чотири додаткові посади працівників міської варти, які забезпечуватимуть нагляд за дотриманням порядку проїзду на територію лікарні. Біля в’їзду до ЦРЛ ми “окультурили” місце для паркування. Там можуть залишити свої авто всі відвідувачі стаціонару ЦРЛ. Думаю, що свідомі громадяни зрозуміють доцільність уведення такого режиму у лікарні. Разом із тим, лікарнею ширяться чутки про платний в’їзд на територію лікарні. Називають навіть вартість в’їзду — три гривні.

 

Хоча, платний в’їзд до лікарень у нашій країні — не новина. Наприклад, у Рівному платний в’їзд до кількох медичних закладів контролюють приватні фірми. Влада переконує: фірми сплачують до бюджету чималі суми.

 

Чутки про платний проїзд спростував міський голова Ігор Насалик на прес-конференції 26 жовтня. До слова, міський голова має перепустку, яка дає йому право безперешкодного проїзду на територію стаціонару ЦРЛ. — Уведення проїзних пов’язане з тим, що машини паркували так, що “швидка” не могла до приймального покою під’їхати. Були такі випадки, що під’їхати до “приймального” не могли навіть із “тяжкими” хворими, — аргументував Ігор Насалик.

 

— За шлагбаум проїжджають тільки машини, які пов’язані зі швидкою, санітарний транспорт. Видали спеціальні перепустки лікарям, щоб вони могли під’їхати, у встановлених межах. А, якщо везуть “тяжких” хворих, то інформацію про це передають телефонним зв’язком чи по рації. Але на території — порядок. Окрім порядку на території, активно пильнують і порядок у приміщені стаціонару Калуської ЦРЛ. Віднедавна до відділів пускають тільки в одноразових халатах та бахілах. Комплект коштує близько 12 гривень. Небагато, але, якщо людину треба провідувати щодня, і, за правилами, — з чистим халатом і бахілами, то і — немало. Тому люди донедавна відвідували хворих родичів по черзі в одному чи двох халатах і бахілах. Відтепер бахілами у ЦРЛ також забезпечують безкоштовно. Уже 27 жовтня до Калуша надійшли автомати із безкоштовними бахілами. Усі витрати взяв на себе міський бюджет. — Собівартість бахіл — 30 копійок. А в аптеках Києва вони коштують 3-4 гривні. Тобто, навіть забезпечуючи ними кожного відвідувача, ми зможемо зекономити на миючих засобах. А, загалом, чистота — це і повага до себе, — вважає міський голова.

 

Однак, із перших днів роботи автомати постраждали від ментальності калушан.

 

Як повідомив “Вікнам” Іван Красійчук, уже за три дні роботи автоматів відвідувачі стаціонару ЦРЛ примудрилися витягти звідти близько двох тисяч бахіл. Можливо, тому, безкоштовні бахіли отримувати не тільки приємно, але й весело: автомати подібні на “Кіндер-сюрпризи”.

 

Зважаючи на це, наразі керівництво ЦРЛ та міська влада шукають засобів для того, щоб не допустити безконтрольного використання безкоштовних бахіл. Можливо, за автоматами наглядатимуть працівники міської варти. Економія у лікарні стосується і закупівельних цін на ліки.

 

Як повідомив міський голова, за результатами перевірки Рахункової палати, ліки, які постачають до Калуської ЦРЛ, — на 30-40% дешевші, ніж їх закуповує Міністерство охорони здоров’я. Найбільше лікарня зекономила на гумових виробах: приміром, гумові рукавиці, які постачають для Калуської ЦРЛ, — на 50-80% дешевші, ніж у середньому в Україні.


10.11.2011 2281 1
Коментарі (1)

Роман 2011.11.16, 17:01
Підтримую нововведення в Калуші. Як мені відомо, мер І.Насалик не на словах підтримує медицину (з 01.01.2011 лікування в лікарні повністю безкоштовне), як і усю бюджетну сферу. Нормальний керівник і господарник, яких немає в Києві!!!
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1290
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2588
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2143
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2208
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6631 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2488 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

379

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1190

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1320

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1449
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

315
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

187
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

613
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

93
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26551
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

577
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10493 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

94
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

123
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

434
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

580
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

652