За три дні відвідувачі Калуської ЦРЛ використали 2 тисячі дармових бахіл

 

Нещодавно на території стаціонару Калуської центральної районної лікарні з’явилися шлагбауми, а днями — запрацювали й автомати з безкоштовними бахілами.

 

Медики і міський голова запевняють: усе — для дотримання порядку і чистоти у приміщенні ЦРЛ. Однак, нововведення наштовхнулися на критику з боку відвідувачів лікарні, а також— на менталітет місцевого населення, яке так активно намагалося запастися дармовими бахілами, що омріяні автомати тепер доводиться охороняти.

 

За словами головного лікаря Калуської ЦРЛ Івана Красійчука, безперешкодний в’їзд до лікарні дозволяв паркуватися на території медичного закладу кожному. Там часто залишали авто навіть “туристи”, які приїжджали до підгорецького лісу на відпочинок. Разом із тим, зазнала збитків і сама лікарня, коли на її території невідомі покрали каналізаційні люки.

 

— У всіх великих медичних закладах країни проїзд для авто — закритий. Зрештою, досі на території стаціонару ЦРЛ паркували авто без обмежень. Тому часом проїзд до приймального покою ЦРЛ був, практично, недоступним для машин невідкладної медичної допомоги. Проте, трапляються випадки, коли для порятунку людини важлива кожна хвилина іде на хвилини, — переконує Іван Красійчук. — Тому ми замовили два шлагбауми для того, щоб перекрити в’їзд на територію закладу. Розпорядженням міського голови було введено чотири додаткові посади працівників міської варти, які забезпечуватимуть нагляд за дотриманням порядку проїзду на територію лікарні. Біля в’їзду до ЦРЛ ми “окультурили” місце для паркування. Там можуть залишити свої авто всі відвідувачі стаціонару ЦРЛ. Думаю, що свідомі громадяни зрозуміють доцільність уведення такого режиму у лікарні. Разом із тим, лікарнею ширяться чутки про платний в’їзд на територію лікарні. Називають навіть вартість в’їзду — три гривні.

 

Хоча, платний в’їзд до лікарень у нашій країні — не новина. Наприклад, у Рівному платний в’їзд до кількох медичних закладів контролюють приватні фірми. Влада переконує: фірми сплачують до бюджету чималі суми.

 

Чутки про платний проїзд спростував міський голова Ігор Насалик на прес-конференції 26 жовтня. До слова, міський голова має перепустку, яка дає йому право безперешкодного проїзду на територію стаціонару ЦРЛ. — Уведення проїзних пов’язане з тим, що машини паркували так, що “швидка” не могла до приймального покою під’їхати. Були такі випадки, що під’їхати до “приймального” не могли навіть із “тяжкими” хворими, — аргументував Ігор Насалик.

 

— За шлагбаум проїжджають тільки машини, які пов’язані зі швидкою, санітарний транспорт. Видали спеціальні перепустки лікарям, щоб вони могли під’їхати, у встановлених межах. А, якщо везуть “тяжких” хворих, то інформацію про це передають телефонним зв’язком чи по рації. Але на території — порядок. Окрім порядку на території, активно пильнують і порядок у приміщені стаціонару Калуської ЦРЛ. Віднедавна до відділів пускають тільки в одноразових халатах та бахілах. Комплект коштує близько 12 гривень. Небагато, але, якщо людину треба провідувати щодня, і, за правилами, — з чистим халатом і бахілами, то і — немало. Тому люди донедавна відвідували хворих родичів по черзі в одному чи двох халатах і бахілах. Відтепер бахілами у ЦРЛ також забезпечують безкоштовно. Уже 27 жовтня до Калуша надійшли автомати із безкоштовними бахілами. Усі витрати взяв на себе міський бюджет. — Собівартість бахіл — 30 копійок. А в аптеках Києва вони коштують 3-4 гривні. Тобто, навіть забезпечуючи ними кожного відвідувача, ми зможемо зекономити на миючих засобах. А, загалом, чистота — це і повага до себе, — вважає міський голова.

 

Однак, із перших днів роботи автомати постраждали від ментальності калушан.

 

Як повідомив “Вікнам” Іван Красійчук, уже за три дні роботи автоматів відвідувачі стаціонару ЦРЛ примудрилися витягти звідти близько двох тисяч бахіл. Можливо, тому, безкоштовні бахіли отримувати не тільки приємно, але й весело: автомати подібні на “Кіндер-сюрпризи”.

 

Зважаючи на це, наразі керівництво ЦРЛ та міська влада шукають засобів для того, щоб не допустити безконтрольного використання безкоштовних бахіл. Можливо, за автоматами наглядатимуть працівники міської варти. Економія у лікарні стосується і закупівельних цін на ліки.

 

Як повідомив міський голова, за результатами перевірки Рахункової палати, ліки, які постачають до Калуської ЦРЛ, — на 30-40% дешевші, ніж їх закуповує Міністерство охорони здоров’я. Найбільше лікарня зекономила на гумових виробах: приміром, гумові рукавиці, які постачають для Калуської ЦРЛ, — на 50-80% дешевші, ніж у середньому в Україні.


10.11.2011 1745 1
Коментарі (1)

Роман 2011.11.16, 17:01
Підтримую нововведення в Калуші. Як мені відомо, мер І.Насалик не на словах підтримує медицину (з 01.01.2011 лікування в лікарні повністю безкоштовне), як і усю бюджетну сферу. Нормальний керівник і господарник, яких немає в Києві!!!
27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

273
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

1567
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2734 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2650
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

679
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1052

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1942

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4397

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3923 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3044
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1671
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4619 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1662
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1701
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

837