За три дні відвідувачі Калуської ЦРЛ використали 2 тисячі дармових бахіл

 

Нещодавно на території стаціонару Калуської центральної районної лікарні з’явилися шлагбауми, а днями — запрацювали й автомати з безкоштовними бахілами.

 

Медики і міський голова запевняють: усе — для дотримання порядку і чистоти у приміщенні ЦРЛ. Однак, нововведення наштовхнулися на критику з боку відвідувачів лікарні, а також— на менталітет місцевого населення, яке так активно намагалося запастися дармовими бахілами, що омріяні автомати тепер доводиться охороняти.

 

За словами головного лікаря Калуської ЦРЛ Івана Красійчука, безперешкодний в’їзд до лікарні дозволяв паркуватися на території медичного закладу кожному. Там часто залишали авто навіть “туристи”, які приїжджали до підгорецького лісу на відпочинок. Разом із тим, зазнала збитків і сама лікарня, коли на її території невідомі покрали каналізаційні люки.

 

— У всіх великих медичних закладах країни проїзд для авто — закритий. Зрештою, досі на території стаціонару ЦРЛ паркували авто без обмежень. Тому часом проїзд до приймального покою ЦРЛ був, практично, недоступним для машин невідкладної медичної допомоги. Проте, трапляються випадки, коли для порятунку людини важлива кожна хвилина іде на хвилини, — переконує Іван Красійчук. — Тому ми замовили два шлагбауми для того, щоб перекрити в’їзд на територію закладу. Розпорядженням міського голови було введено чотири додаткові посади працівників міської варти, які забезпечуватимуть нагляд за дотриманням порядку проїзду на територію лікарні. Біля в’їзду до ЦРЛ ми “окультурили” місце для паркування. Там можуть залишити свої авто всі відвідувачі стаціонару ЦРЛ. Думаю, що свідомі громадяни зрозуміють доцільність уведення такого режиму у лікарні. Разом із тим, лікарнею ширяться чутки про платний в’їзд на територію лікарні. Називають навіть вартість в’їзду — три гривні.

 

Хоча, платний в’їзд до лікарень у нашій країні — не новина. Наприклад, у Рівному платний в’їзд до кількох медичних закладів контролюють приватні фірми. Влада переконує: фірми сплачують до бюджету чималі суми.

 

Чутки про платний проїзд спростував міський голова Ігор Насалик на прес-конференції 26 жовтня. До слова, міський голова має перепустку, яка дає йому право безперешкодного проїзду на територію стаціонару ЦРЛ. — Уведення проїзних пов’язане з тим, що машини паркували так, що “швидка” не могла до приймального покою під’їхати. Були такі випадки, що під’їхати до “приймального” не могли навіть із “тяжкими” хворими, — аргументував Ігор Насалик.

 

— За шлагбаум проїжджають тільки машини, які пов’язані зі швидкою, санітарний транспорт. Видали спеціальні перепустки лікарям, щоб вони могли під’їхати, у встановлених межах. А, якщо везуть “тяжких” хворих, то інформацію про це передають телефонним зв’язком чи по рації. Але на території — порядок. Окрім порядку на території, активно пильнують і порядок у приміщені стаціонару Калуської ЦРЛ. Віднедавна до відділів пускають тільки в одноразових халатах та бахілах. Комплект коштує близько 12 гривень. Небагато, але, якщо людину треба провідувати щодня, і, за правилами, — з чистим халатом і бахілами, то і — немало. Тому люди донедавна відвідували хворих родичів по черзі в одному чи двох халатах і бахілах. Відтепер бахілами у ЦРЛ також забезпечують безкоштовно. Уже 27 жовтня до Калуша надійшли автомати із безкоштовними бахілами. Усі витрати взяв на себе міський бюджет. — Собівартість бахіл — 30 копійок. А в аптеках Києва вони коштують 3-4 гривні. Тобто, навіть забезпечуючи ними кожного відвідувача, ми зможемо зекономити на миючих засобах. А, загалом, чистота — це і повага до себе, — вважає міський голова.

 

Однак, із перших днів роботи автомати постраждали від ментальності калушан.

 

Як повідомив “Вікнам” Іван Красійчук, уже за три дні роботи автоматів відвідувачі стаціонару ЦРЛ примудрилися витягти звідти близько двох тисяч бахіл. Можливо, тому, безкоштовні бахіли отримувати не тільки приємно, але й весело: автомати подібні на “Кіндер-сюрпризи”.

 

Зважаючи на це, наразі керівництво ЦРЛ та міська влада шукають засобів для того, щоб не допустити безконтрольного використання безкоштовних бахіл. Можливо, за автоматами наглядатимуть працівники міської варти. Економія у лікарні стосується і закупівельних цін на ліки.

 

Як повідомив міський голова, за результатами перевірки Рахункової палати, ліки, які постачають до Калуської ЦРЛ, — на 30-40% дешевші, ніж їх закуповує Міністерство охорони здоров’я. Найбільше лікарня зекономила на гумових виробах: приміром, гумові рукавиці, які постачають для Калуської ЦРЛ, — на 50-80% дешевші, ніж у середньому в Україні.


10.11.2011 2422 1
Коментарі (1)

Роман 2011.11.16, 17:01
Підтримую нововведення в Калуші. Як мені відомо, мер І.Насалик не на словах підтримує медицину (з 01.01.2011 лікування в лікарні повністю безкоштовне), як і усю бюджетну сферу. Нормальний керівник і господарник, яких немає в Києві!!!
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

939
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2740
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

948
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1015
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1015 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3039 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

862

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

752

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1072
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

106
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2304
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1130
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

430
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15047
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7359
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

797
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

357
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

270
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

360
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

635
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1092