1,5 року — це ймовірний термін, коли розсоли із Домбровського кар’єру потраплять у водоносний горизонт.
У такому разі Калуш може залишитися без питної води. Тому зараз науковці працюють над вирішенням проблеми.
На думку спеціалістів, єдиним варіантом є відновлення калійного виробництва із переробкою мінімум 9 тисяч кубометрів розсолів на день.
На Домбровському кар’єрі продовжуються зсувні процеси та утворення воронок.
Торік у Калуші працювала міжвідомча робоча група з вивчення екологічно небезпечних об’єктів. У її складі були як представники міжнародних організацій, так і вітчизняні науковці, представники Міністерства екології і природних ресурсів України, місцеві екологи.
Відтак резюмували: найбільш проблемний із них — Домбровський кар’єр, — говорить голова Калуської РДА Василь Петрів.
Для того, щоб упевнено говорити про ситуацію на Домбровському кар’єрі, потрібно зробити попередні дослідження. На першому етапі Івано-Франківська ОДА виділила для Калуша 744 тисячі гривень для проведення комплексного моніторингу його стану, дати оцінку та прогноз процесам, які тут відбуваються.
Нині розсоли вже підійшли до водоносного горизонту. Підземні води рухаються від річки Сівки в Домбровський кар’єр, а через півтора-два роки із кар’єру — до Лімниці, інформує обласне радіо.
За найоптимістичнішими прогнозами, місто має ще приблизно 1,5 року, доки розсоли потраплять у Лімницю. Саме ця річка є основним джерелом питної води для міста. Але головне те, що наслідком засолення Лімниці стане потрапляння розсолів у Дністер. А це може призвести до міжнародної екологічної катастрофи.
Читайте також:
Проект науковців щодо Домбровського кар’єру держава визнала антинауковим?
Юрій Садовий: Проект консервації Домбровського кар’єру, до якого хоче повернутися влада — диверсія