За маршрутом Коломия-Івано-Франківськ-Чернівці курсуватиме новий "рейковий автобус"

 

У депо Коломия отримав приписку новий дизель-потяг, що збудований на ПАТ «Луганськ-тепловоз». Це перший цього виду рухомий склад, що надійшов до Львівської залізниці за останні 15 років.

 

Обійшовся він у 41 млн грн. парк дизельних поїздів цієї залізниці зношений на 90 %. Протягом місяця новий поїзд проходитиме обкатку на Івано-Франківській дирекції залізничних перевезень, а потому курсуватиме за маршрутом Коломия-Івано-Франківськ-Чернівці. Конструктивна швидкість його - 130 км/год, пише "Магістраль".


Перед відправленням приміського состава до пункту призначення на головному вокзалі у Львові відбулася його презентація. Це тривагонний потяг ДЕЛ-02, який можна назвати українським рейковим автобусом. Розрахований він на 336 місць для сидіння. Відтак його вигідно експлуатувати на тих дільницях, де не надто великий потік пасажирів. Представник заводу Володимир Нещерет мовив, що цей із сучасним дизайном колійний лайнер побудований на замовлення Укрзалізниці для Львівської магістралі. Майже всі його складові виготовлені на українських підприємствах. Особливістю є електричні передачі перемінного струму і асинхронні тягові двигуни. Таких конструктивних параметрів на колишньому радянському просторі не має жоден дизель-поїзд. Дизель-генераторні установки - німецького виробництва. Вони економні і не забруднюють довкілля, що відповідає європейським стандартам. Розміщуються ж під кузовами вагонів, що дозволяє використовувати всю площу салонів для потреб пасажирів. Вагони дещо ширші і довші від тих, до яких ми звикли. У них просторо, а крісла для сидіння розташовані зручно. Є туалети закритого типу. Це дає змогу ними користуватися протягом рейсу. Для провідника - затишне купе. Перехідний майданчик між вагонами герметичний.

 

Подбали луганські тепловозобудівники і про зручності для локомотивної бригади. Кабіна машиніста - широка, з сучасним інтер'єром. Комфортна температура повітря у ній підтримується за допомогою кондиціонера і пічок опалення. Управління локомотивом - електронне. Є дисплей з мікропроцесорною системою діагностики. На ньому машиніст отримує інформаційні повідомлення з питань забезпечення безпеки руху. Для того, щоб побачити рухомий склад зовні, машиністу не потрібно дивитися у дзеркало. Його, до речі, тут і нема. На дисплей виведено зовнішнє відеоспостереження, яке у будь-який час доби чітке.
Новий дизель-поїзд оглянув начальник Львівської залізниці Богдан Піх. Він висловив впевненість, що цей рухомий склад добре себе зарекомендує на дільницях, де його заплановано експлуатувати. Разом з тим він висловив свої зауваження щодо, на його погляд, недовершеного естетичного вигляду кабіни машиніста, що псує загальне враження. Він порадив виробникам більше уваги приділити сучасним дизайнерським вирішенням. Свої зауваження Богдан Піх зробив і щодо купе провідника, в якому той занадто ізольований від пасажирів. Із зауваженнями начальника залізниці важко було не погодитися. Не все у потязі зроблено так, як мало бути. Наприклад, дисплеї у кабіні машиніста прикручені до пульта незграбно, великими шурупами.

 

Представник заводу пообіцяв взяти до уваги висловлені зауваження при подальшому серійному випуску цих дизель-поїздів. Разом з тим було висловлено жаль з приводу малої кількості замовлень для підприємства, що не дає можливості «відшліфувати» їх випуск. Це лише шостий дизель-потяг, побудований на заводі за останні десять років. Через це завод, який продемонстрував, що протягом місяця може побудувати дві восьмивагонні електрички, втрачає кваліфікованих спеціалістів.


11.01.2013 2182 1
Коментарі (1)

Я 2013.01.11, 09:56
Пофігу який поїзд. Наше бидло будь=-який з них доб'є за пів-року.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

627
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2075
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33390
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2273
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3012
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5105 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

383

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1140

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

749

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

955
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

244
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

548
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

621 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1129
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

942
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1035
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

801
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30173 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

885
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3850
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

474
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

504