В середу, 3 листопада, в Івано-Франківській ОДА провели традиційний брифінг щодо ситуації з поширенням COVID-19 на Прикарпатті.
Наразі для інфікованих ковідом виділено 2 663 ліжко-місць. Серед них забезпечено доступом до кисню 97,7 % ліжок, розповідає Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОДА, повідомляє кореспондентка Фіртки.
«У нас діють 23 медичні заклади, в них підготовлено ще додатково для розгортання 600 ліжок, якщо буде в цьому потреба. Тобто медики готові й надалі надавати якісну медичну допомогу усім, хто захворів», - каже Онищук.
За її словами, ще є три медичні заклади, в яких за потреби розгорнуть місця для хворих на ковід. Очільниця ОДА зазначила, серед хворих на ковід є й діти. Для їх госпіталізації розгорнуто 83 ліжка, з них 44 вже зайнято пацієнтами.
«Наші медики найкращі, вони молодці, вони допомагають, консультують, надають допомогу», - наголошує голова.
Голова ОДА нагадала, що в області діє 33 мобільні бригади, є 121 пункт щеплення, дев'ять центрів масової вакцинації. Світлана Онищук наголошує, окрім центрів масової вакцинації щепитись можна і в пунктах щеплення, де також є вакцина.
«Вакцинальна компанія продовжується, тому запрошуємо всіх вакцинуватись, не зволікати. Щоб ми побороли цей вірус, ми повинні робити щеплення і дотримуватись всіх карантинних вимог», - додає посадовиця.
Ігор Дмитренко, директор Департаменту охорони здоров’я каже, на сьогодні зафіксовано рекорд, 20 померлих за добу.
«Своєю чергою хочу сказати, що за листопад місяць 34 людини померли від вірусу. Вакцину кожного тижня привозять, ми її швидко розподіляємо, закликаю зробити щеплення.
Це основний спосіб для того, щоб розірвати ланцюг захворювання. Ми готові додатково розгортати ліжка, також у нас є лікувальні заклади, які вже готові до цього», - наголошує Дмитренко.
Тетяна Джус, представниця обласного Центру контролю і профілактики хвороб МОЗ зазначила, з-поміж госпіталізованих тільки 0,5% вакциновані.
«Переважно хворіють, мають ускладнення і помирають невакциновані люди, тому я, як і мої колеги, закликаю людей вакцинуватись, дотримуватись карантинних вимог, носити маску і дезінфікувати руки», - каже Тетяна Джус.
Оскільки переважна більшість хворих у лікарнях киснезалежні, добова потреба кисню для лікарень області складає 25 тонн.
«Це дуже багато. Наразі ми справляємося, забезпечуємо в ручному режимі. Нині зранку привезли 8 тонн кисню з Черкас”, – повідомив Дмитренко.
На сьогодні працюють 33 мобільні бригади, проте, за словами Світлани Онищук, зараз проходять навчання нові бригади, щоб збільшити загальну кількість та оперативно надавати допомогу хворим.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
COVID-19: на Прикарпатті за добу 486 підтверджених випадків, 20 — летальні
Вакцинація проти COVID-19: за добу на Прикарпатті щепили 12 158 осіб
Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19
Летальна «Дельта»: серед ковідних пацієнтів реанімацій Івано-Франківська виживає лише третина
Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?
Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти років
Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження
Щеплення проти COVID-19 або ПЛР-тест: що відомо про нові обмеження для невакцинованих
За рік пандемії кількість випадків тривожності та депресії зросла більш ніж на чверть – дослідження