«За листопад місяць від Covid-19 померли 34 прикарпатці»: відомо, яка ситуація з поширенням вірусу (ФОТО)

В середу, 3 листопада, в Івано-Франківській ОДА провели традиційний брифінг щодо ситуації з поширенням COVID-19 на Прикарпатті.

Наразі для інфікованих ковідом виділено 2 663 ліжко-місць. Серед них забезпечено доступом до кисню 97,7 % ліжок, розповідає Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОДА, повідомляє кореспондентка Фіртки.

«У нас діють 23 медичні заклади, в них підготовлено ще додатково для розгортання 600 ліжок, якщо буде в цьому потреба. Тобто медики готові й надалі надавати якісну медичну допомогу усім, хто захворів», - каже Онищук.

За її словами, ще є три медичні заклади, в яких за потреби розгорнуть місця для хворих на ковід. Очільниця ОДА зазначила, серед хворих на ковід є й діти. Для їх госпіталізації розгорнуто 83 ліжка, з них 44 вже зайнято пацієнтами.

«Наші медики найкращі, вони молодці, вони допомагають, консультують, надають допомогу», - наголошує голова.

Голова ОДА нагадала, що в області діє 33 мобільні бригади, є 121 пункт щеплення, дев'ять центрів масової вакцинації. Світлана Онищук наголошує, окрім центрів масової вакцинації щепитись можна і в пунктах щеплення, де також є вакцина.

«Вакцинальна компанія продовжується, тому запрошуємо всіх вакцинуватись, не зволікати. Щоб ми побороли цей вірус, ми повинні робити щеплення і дотримуватись всіх карантинних вимог», - додає посадовиця.

Ігор Дмитренко, директор Департаменту охорони здоров’я каже, на сьогодні зафіксовано рекорд, 20 померлих за добу.

«Своєю чергою хочу сказати, що за листопад місяць 34 людини померли від вірусу. Вакцину кожного тижня привозять, ми її швидко розподіляємо, закликаю зробити щеплення.

Це основний спосіб для того, щоб розірвати ланцюг захворювання. Ми готові додатково розгортати ліжка, також у нас є лікувальні заклади, які вже готові до цього», - наголошує Дмитренко.

 Тетяна Джус, представниця обласного Центру контролю і профілактики хвороб МОЗ зазначила, з-поміж госпіталізованих тільки 0,5% вакциновані.

«Переважно хворіють, мають ускладнення і помирають невакциновані люди, тому я, як і мої колеги, закликаю людей вакцинуватись, дотримуватись карантинних вимог, носити маску і дезінфікувати руки», - каже Тетяна Джус.

Оскільки переважна більшість хворих у лікарнях киснезалежні, добова потреба кисню для лікарень області складає 25 тонн.

«Це дуже багато. Наразі ми справляємося, забезпечуємо в ручному режимі.  Нині зранку привезли 8 тонн кисню з Черкас”, – повідомив Дмитренко.

На сьогодні працюють 33 мобільні бригади, проте, за словами Світлани Онищук, зараз проходять навчання нові бригади, щоб збільшити загальну кількість та оперативно надавати допомогу хворим.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

COVID-19: на Прикарпатті за добу 486 підтверджених випадків, 20 — летальні

Вакцинація проти COVID-19: за добу на Прикарпатті щепили 12 158 осіб

«Необхідно ще на приматах і добровольцях»: українську вакцину проти COVID-19 тестують на мишах у Польщі

Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19

Летальна «Дельта»: серед ковідних пацієнтів реанімацій Івано-Франківська виживає лише третина

Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх? 

Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти років

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження 

Щеплення проти COVID-19 або ПЛР-тест: що відомо про нові обмеження для невакцинованих 

За рік пандемії кількість випадків тривожності та депресії зросла більш ніж на чверть – дослідження

Фотогалерея


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2766
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20932
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1826
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1305 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2321
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3975

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

614

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2075

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

770

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1371
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

432
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

958
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24461
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

692
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

705
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

653
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

794
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8142
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

685 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

833
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2125 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

790