«За листопад місяць від Covid-19 померли 34 прикарпатці»: відомо, яка ситуація з поширенням вірусу (ФОТО)

В середу, 3 листопада, в Івано-Франківській ОДА провели традиційний брифінг щодо ситуації з поширенням COVID-19 на Прикарпатті.

Наразі для інфікованих ковідом виділено 2 663 ліжко-місць. Серед них забезпечено доступом до кисню 97,7 % ліжок, розповідає Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОДА, повідомляє кореспондентка Фіртки.

«У нас діють 23 медичні заклади, в них підготовлено ще додатково для розгортання 600 ліжок, якщо буде в цьому потреба. Тобто медики готові й надалі надавати якісну медичну допомогу усім, хто захворів», - каже Онищук.

За її словами, ще є три медичні заклади, в яких за потреби розгорнуть місця для хворих на ковід. Очільниця ОДА зазначила, серед хворих на ковід є й діти. Для їх госпіталізації розгорнуто 83 ліжка, з них 44 вже зайнято пацієнтами.

«Наші медики найкращі, вони молодці, вони допомагають, консультують, надають допомогу», - наголошує голова.

Голова ОДА нагадала, що в області діє 33 мобільні бригади, є 121 пункт щеплення, дев'ять центрів масової вакцинації. Світлана Онищук наголошує, окрім центрів масової вакцинації щепитись можна і в пунктах щеплення, де також є вакцина.

«Вакцинальна компанія продовжується, тому запрошуємо всіх вакцинуватись, не зволікати. Щоб ми побороли цей вірус, ми повинні робити щеплення і дотримуватись всіх карантинних вимог», - додає посадовиця.

Ігор Дмитренко, директор Департаменту охорони здоров’я каже, на сьогодні зафіксовано рекорд, 20 померлих за добу.

«Своєю чергою хочу сказати, що за листопад місяць 34 людини померли від вірусу. Вакцину кожного тижня привозять, ми її швидко розподіляємо, закликаю зробити щеплення.

Це основний спосіб для того, щоб розірвати ланцюг захворювання. Ми готові додатково розгортати ліжка, також у нас є лікувальні заклади, які вже готові до цього», - наголошує Дмитренко.

 Тетяна Джус, представниця обласного Центру контролю і профілактики хвороб МОЗ зазначила, з-поміж госпіталізованих тільки 0,5% вакциновані.

«Переважно хворіють, мають ускладнення і помирають невакциновані люди, тому я, як і мої колеги, закликаю людей вакцинуватись, дотримуватись карантинних вимог, носити маску і дезінфікувати руки», - каже Тетяна Джус.

Оскільки переважна більшість хворих у лікарнях киснезалежні, добова потреба кисню для лікарень області складає 25 тонн.

«Це дуже багато. Наразі ми справляємося, забезпечуємо в ручному режимі.  Нині зранку привезли 8 тонн кисню з Черкас”, – повідомив Дмитренко.

На сьогодні працюють 33 мобільні бригади, проте, за словами Світлани Онищук, зараз проходять навчання нові бригади, щоб збільшити загальну кількість та оперативно надавати допомогу хворим.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

COVID-19: на Прикарпатті за добу 486 підтверджених випадків, 20 — летальні

Вакцинація проти COVID-19: за добу на Прикарпатті щепили 12 158 осіб

«Необхідно ще на приматах і добровольцях»: українську вакцину проти COVID-19 тестують на мишах у Польщі

Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19

Летальна «Дельта»: серед ковідних пацієнтів реанімацій Івано-Франківська виживає лише третина

Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх? 

Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти років

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження 

Щеплення проти COVID-19 або ПЛР-тест: що відомо про нові обмеження для невакцинованих 

За рік пандемії кількість випадків тривожності та депресії зросла більш ніж на чверть – дослідження

Фотогалерея


Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

444
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

601
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1330
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2285 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1133
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3064

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

890

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1041

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1470

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2070
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26375 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

761
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

961
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3017
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1251
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

942
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1199
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1210
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

419
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4263
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1076
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1640