В рамках реалізації проекту «Молодь і влада» відбувся виїзний практичний семінар на базі Жешувського муніципалітету (Республіка Польща).
У заході прийняли участь 23 молодих людей – студенти вищих навчальних закладів міста та представники Івано-Франківського молодіжного міськвиконкому.
Попередньо, схожі виїзні практичні семінари проходили на базі обласних центрів західного регіону (Львів, Чернівці, Тернопіль). Цього ж року, вперше за історію реалізації проекту «Молодь і влада», такий виїзний семінар відбувся за кордоном на базі уряду міста Жешува, який є побратимом м. Івано-Франківська. Організатор проекту – Івано-Франківський молодіжний міськвиконком, вирішив змінити формат проведення заходу і дати можливість стажерам познайомитися з європейським досвідом діяльності органів місцевого самоврядування. Ідею вдалося зреалізувати завдяки підтримці ініціативи міським головою міста Івано-Франківська Віктором Анушкевичусом та президентом міста Жешува Тадеушом Ференцом.
Практичний семінар відбувся в Сесійній залі Ратуші – серці Жешувського муніципалітету. Головуючим на семінарі був повноважний представник президента міста Жешува з питань освіти Генрік Воліцкий. В ході семінару розглянуто питання організації діяльності Уряду і Ради міста Жешува, шляхи залучення інвестицій, налагодження міжнародних зв’язків, функціонування системи управління освітою і медициною міста.
З відповідних питань перед Івано-Франківською молоддю виступили директор організаційно-адміністративного відділу Уряду Артур Кондрат, директор бюро Ради міста Жешува Мирослав Куб’як, директор відділу залучення інвестицій Даріуш Попек та інші управлінці міста. Особливо увагу заходу приділив голова комісії з охорони здоров’я Ради міста Жешува Мирослав Квашняк, який протягом семінару надавав роз’яснення з різних питань, що цікавили стажерів.
Загалом, представники Жешівського муніципалітеті вдалося коротко але ґрунтовно дати опис правового та організаційного стану, який характеризує сучасну польську дійсність у сфері місцевої демократії та розвитку місцевого самоврядування.
"Переконані, що участь молоді Івано-Франківська в цьому практичному семінарі дала можливість ще раз переконатися що місцева демократія - це не тільки вибори, але дуже важкий і тривалий процес творення і згуртування громади мешканців певної території навколо важливих, постійно мінливих справ та інтересів, при одночасному збереженні традицій, що є інтеграційними чинниками місцевої демократії", - кажуть учасники проекту.
|
|
|
|