За інсценування розбійного нападу на Прикарпатті чоловіка засудили до виправних робіт і штрафу

 

Посеред білого дня 6 грудня минулого року цей чоловік одним телефонним дзвінком підняв на ноги чималі сили міліції. На ділянку дороги між райцентром Богородчани та Івано-Франківськом негайно виїхала оперативно-слідча група райвідділу, оперативники обласного карного розшуку, спеціальний план дій було введено для нарядів дорожньо-патрульної служби міліції.

 

Водій хлібовозки повідомив, що щойно троє кремезних чоловіків з автомобіля «Шкода», перекривши рух вантажної машини, застосували щодо нього газовий балончик і забрали майже 5 тисяч гривень – увесь виторг за хлібо-булкові вироби.

 

На місці події 20-річний водій-експедитор підприємства хлібопродуктів розповів оперативникам, що запам’ятав номерний знак автомобіля його кривдників. Міліціонери почали вживати першочергові розшукові заходи, до них одразу долучилися наряди дорожньо-патрульної служби ДАІ, експерти-криміналісти ретельно оглядали місце скоєння злочину. Однак за деякий час стало напевне відомо, що будь-яких злочинців у цій справі немає. Навпаки, чоловікові роз’яснили, що він може набути статусу фігуранта іншої кримінальної справи через те, що інсценував злочин щодо себе заради привласнення коштів підприємства. Зрештою, заявника вивели на чисту воду Ситуація банальна: чоловік розвозив хліб в торговельні заклади, отримав виторг і вирішив, що ці гроші будуть не зайвими у власній кишені. А щоб присвоїти готівку, то придумав цілу легенду. Спочатку зателефонував своєму безпосередньому керівникові про те, що начебто за ним підозріло рухається іномарка, в якій є троє молодиків. Після цього водій зупинив хлібовозку обіч дороги, в кабіні розпилив газ з балончика, заховав у лісовому масиві свої рукавиці з портмоне і грошима, а потім зателефонував на “102”.

 

Перед тим, як остаточно розвінчати молодика в обмані, працівники міліції по базі даних на транспортні засоби перевірили інформацію про номерні знаки і автомобіль, які вказував псевдопотерпілий. Не підтвердили легенду чоловіка і відеозаписи камер спостереження – вони чітко зафіксували пересування вантажної машини, за якою жодний транспортний засіб спеціально не рухався.

 

Зате в ході огляду місця скоєння уявного злочину правоохоронці в лісовому масиві знайшли речі водія і всю суму готівкових коштів, котрі він мав здати на підприємство.

 

Того ж дня проти водія-експедитора було порушено кримінальну справу за ознаками вчинення ним злочинів, передбачених ч.1 статті 191 Кримінального кодексу України («Привласнення чи розтрата майна, яке було ввірене винуватому») і ч.2 статті 383 Кримінального кодексу України («Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину з корисливих мотивів»). У ході досудового слідства підслідний до дрібниць розповів про те, яким чином мав намір привласнити гроші і обставити ситуацію так, ніби він став жертвою пограбування. З цією метою молодий чоловік у той день спеціально взяв з собою балончик «Терен» із слізогінним газом, продумав, коли і кому телефонувати перед тим, як безпосередньо звернутися в міліцію.

 

У судовому засіданні підсудний підтвердив свої зізнання і повністю визнав свою вину у скоєнні протизаконних дій. Призначаючи покарання винному, суд врахував характер та ступінь тяжкості вчинених злочинів, а також ту обставину, що водій-експедитор, коли його розвінчали у завідомо неправдивому повідомленні про злочин, добровільно показав місце у лісовому масиві, де заховав 4654 гривні виторгу. Судом також було враховано, що підсудний виховувався матір’ю без батька.

 

За таких обставин, що пом’якшують вину підсудного та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, суд призначив більш м’який вид основного покарання, не зазначеного в санкції статті 383 Кримінального кодексу України, - засуджений має відпрацювати 240 годин на громадських роботах. За привласнення коштів підприємства підсудний сплатив штраф 600 гривень. Зрозуміло, що в період слідства керівництво підприємства розірвало з працівником трудову угоду, звільнивши його з негативних мотивів.

 

У зв’язку з цією історією міліція застерігає громадян від подібних вчинків, наголошуючи на тому, що у будь-якій ситуації обман рано чи пізно виявляється. Але річ в іншому: поки десятки правоохоронців займалися перевіркою отриманої інформації про скоєння цього “злочину”, вони змушені були полишити набагато серйозніші справи.


21.08.2011 2391 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1019
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1585
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3460 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2689
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3558 1
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3092

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

425

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

882

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

898

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1528
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

471
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3328
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20832
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1298
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

583
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

653
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1212
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

358
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

235
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

399
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3741 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

783 1