![](https://firtka.if.ua/media/cache/blog_thumb/data/blog/9890/4dc10f2ad22638af87a9412311bc1cab.jpg)
Посеред білого дня 6 грудня минулого року цей чоловік одним телефонним дзвінком підняв на ноги чималі сили міліції. На ділянку дороги між райцентром Богородчани та Івано-Франківськом негайно виїхала оперативно-слідча група райвідділу, оперативники обласного карного розшуку, спеціальний план дій було введено для нарядів дорожньо-патрульної служби міліції.
Водій хлібовозки повідомив, що щойно троє кремезних чоловіків з автомобіля «Шкода», перекривши рух вантажної машини, застосували щодо нього газовий балончик і забрали майже 5 тисяч гривень – увесь виторг за хлібо-булкові вироби.
На місці події 20-річний водій-експедитор підприємства хлібопродуктів розповів оперативникам, що запам’ятав номерний знак автомобіля його кривдників. Міліціонери почали вживати першочергові розшукові заходи, до них одразу долучилися наряди дорожньо-патрульної служби ДАІ, експерти-криміналісти ретельно оглядали місце скоєння злочину. Однак за деякий час стало напевне відомо, що будь-яких злочинців у цій справі немає. Навпаки, чоловікові роз’яснили, що він може набути статусу фігуранта іншої кримінальної справи через те, що інсценував злочин щодо себе заради привласнення коштів підприємства. Зрештою, заявника вивели на чисту воду Ситуація банальна: чоловік розвозив хліб в торговельні заклади, отримав виторг і вирішив, що ці гроші будуть не зайвими у власній кишені. А щоб присвоїти готівку, то придумав цілу легенду. Спочатку зателефонував своєму безпосередньому керівникові про те, що начебто за ним підозріло рухається іномарка, в якій є троє молодиків. Після цього водій зупинив хлібовозку обіч дороги, в кабіні розпилив газ з балончика, заховав у лісовому масиві свої рукавиці з портмоне і грошима, а потім зателефонував на “102”.
Перед тим, як остаточно розвінчати молодика в обмані, працівники міліції по базі даних на транспортні засоби перевірили інформацію про номерні знаки і автомобіль, які вказував псевдопотерпілий. Не підтвердили легенду чоловіка і відеозаписи камер спостереження – вони чітко зафіксували пересування вантажної машини, за якою жодний транспортний засіб спеціально не рухався.
Зате в ході огляду місця скоєння уявного злочину правоохоронці в лісовому масиві знайшли речі водія і всю суму готівкових коштів, котрі він мав здати на підприємство.
Того ж дня проти водія-експедитора було порушено кримінальну справу за ознаками вчинення ним злочинів, передбачених ч.1 статті 191 Кримінального кодексу України («Привласнення чи розтрата майна, яке було ввірене винуватому») і ч.2 статті 383 Кримінального кодексу України («Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину з корисливих мотивів»). У ході досудового слідства підслідний до дрібниць розповів про те, яким чином мав намір привласнити гроші і обставити ситуацію так, ніби він став жертвою пограбування. З цією метою молодий чоловік у той день спеціально взяв з собою балончик «Терен» із слізогінним газом, продумав, коли і кому телефонувати перед тим, як безпосередньо звернутися в міліцію.
У судовому засіданні підсудний підтвердив свої зізнання і повністю визнав свою вину у скоєнні протизаконних дій. Призначаючи покарання винному, суд врахував характер та ступінь тяжкості вчинених злочинів, а також ту обставину, що водій-експедитор, коли його розвінчали у завідомо неправдивому повідомленні про злочин, добровільно показав місце у лісовому масиві, де заховав 4654 гривні виторгу. Судом також було враховано, що підсудний виховувався матір’ю без батька.
За таких обставин, що пом’якшують вину підсудного та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, суд призначив більш м’який вид основного покарання, не зазначеного в санкції статті 383 Кримінального кодексу України, - засуджений має відпрацювати 240 годин на громадських роботах. За привласнення коштів підприємства підсудний сплатив штраф 600 гривень. Зрозуміло, що в період слідства керівництво підприємства розірвало з працівником трудову угоду, звільнивши його з негативних мотивів.
У зв’язку з цією історією міліція застерігає громадян від подібних вчинків, наголошуючи на тому, що у будь-якій ситуації обман рано чи пізно виявляється. Але річ в іншому: поки десятки правоохоронців займалися перевіркою отриманої інформації про скоєння цього “злочину”, вони змушені були полишити набагато серйозніші справи.