За хабар засудили 60-річну юристку з Івано-Франківська

 

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про звинувачення 60-річної мешканки Івано-Франківська, яка, виконуючи функції арбітражного керуючого, вимагала від переможців біржових торгів додаткової плати за викуп майна підприємства-боржника — ВАТ «М'ясомолтранс».

 

Ще у 2007 році цей релікт радянського господарювання — автотранспортний парк для обслуговування перевезень для молокозаводу та м’ясокомбінату — був оголошений банкрутом. З 2004 року підприємство не працювало зовсім, три десятки спецавтомобілів (молоковозів, рефрижераторів) ще донедавна перебували на обліку в МРЕВ ДАІ, але з часом були порізані на брухт. Під час процедури ліквідації все майно підприємства (майданчик для стоянки автомобілів, бокс-гараж, житловий вагончик) було оцінене експертами на суму майже чверть мільйона гривень.

 

Викупити майно підприємства за такою ціною вирішив колишній директор підприємства, який до останнього часу працював на посаді завідувача гаража та сторожа «М'ясомолтранс» і мав на підприємстві чималий борг із заробітної плати. Проте грошей, щоб викупити майно самотужки, йому бракувало, тож він залучив до цієї справи ще одного інвестора — свого брата-бізнесмена. Скориставшись порадою своєї знайомої, підприємливі брати звернулися за консультаціями з приводу викупу майна до відомої в місті юристки, яка пообіцяла їм у цьому посприяти.

 

Сприяння почалося з того, що господарський суд, який розглядав справу про банкрутство «М’ясомолтранс», погодив зміну арбітражного керуючого і призначив проводити ліквідацію підприємства 60-річну юристку. Вона підібрала собі помічника — працівника бухгалтерії, з яким разом працювала на одному з франківських підприємств і неодноразово вже проводила процедури банкрутства.

 

Підготовка до прилюдних біржових торгів зайняла більше року. За цей час ліквідатор підприємства для погашення наявної кредиторської заборгованості через підставних осіб оформила фіктивні договори позики для ВАТ «М'ясомолтранс», одночасно проводилися фіктивні збори підприємства, на яких приймалися необхідні для оборудки рішення. Навесні 2009 року було укладено договір про реалізацію майна підприємства на Універсальній товарній біржі, а на початку серпня торги відбулися. Як і було домовлено, на торгах переміг старший із братів, який вніс чверть мільйона гривень для викупу майна підприємства. Щоправда, ліквідатор підприємства попередила: для того, щоб стати власником, доведеться доплатити ще 500 тисяч гривень готівкою.

 

«Щоб набути права власності, переможець торгів мав оформити ще ряд документів, зокрема підписати з ліквідатором підприємства акт прийому-передачі майна, — розповів слідчий з особливо важливих справ прокуратури Івано-Франківської області Володимир Вороняк. — Якщо б цього не було зроблено у відведений законом термін, то торги були б визнані недійсними, він втратив би і майно, і заплачену за участь у торгах заставу. Тому переможець торгів був вимушений заплатити тих півмільйона гривень. Але попередньо він повідомив правоохоронців про те, що у нього вимагають хабар».

 

Затримання жінки-юриста та її помічника-бухгалтера відбулося на підприємстві, де вони обоє працювали. Операція була здійснена під час перерахунку купюр: щоб порахувати півмільйона гривень учасникам оборудки довелося витратити близько двох годин.

 

Під час судового процесу підсудна свою вину не визнавала на відміну від свого помічника, який визнав вину частково. Однак суд визнав докази вини достатніми і засудив ліквідатора підприємства до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Її помічник-бухгалтер отримав умовне покарання: 3,5 роки позбавлення волі з іспитовим терміном 3 роки, пише «Галицький кореспондент».


02.09.2011 2418 1
Коментарі (1)

x-vam 2011.09.03, 08:26
Ну брати молодцi , оборудку провернули , й грошi зекономили. Але чи будуть спати спокiйно?
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10846 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1325
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

679
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5820
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1588
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1444

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

519

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1333

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1160

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1061
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

410
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

502
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1441
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

483
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

750
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5795
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

526
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

375
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

694 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1140
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

997