З убивці мольфара Нечая у школі знущалися

 

Понад рік минув з часу вбивства відомого гуцульського зцілителя 81-річного Михайла Нечая, якого в народі називали карпатським мольфаром або дідом Нечаєм.

 

Після трагічної загибелі Нечая чимало його земляків пророкували, що загибель мольфара викличе у Карпатах страшні катаклізми. Минув рік, та ні повені, ні землетруси, ні інші лиха Гуцульщину не зачепили.

 

Не з’явився у Карпатах за цей час, хоча це також передбачали люди, наступник мольфара, який мав би продовжити його справи.

 

Тим часом “ВЗ” стало відомо, що вбивця Нечая стверджував, ніби саме він мав перейняти від мольфара всю його неземну силу, щоб боротися з силами Зла...



Очі убивці мольфару нічого не підказали

15 липня минулого року в селі Верхньому Ясеневі Верховинського району Івано-Франківської області перед будинком діда Нечая як завжди зібралися десятки людей, що прийшли до зцілителя по допомогу. Дід Нечай здобув популярність зцілителя та чаклуна під час проведення першого фестивалю “Червона рута”. Хоча напередодні цього заходу небо закрили дощові хмари, Нечай публічно пообіцяв їх розігнати. І поки на місці проведення фестивалю лунали пісні, жодної краплини з неба тоді справді не впало.



З часом слава про цілющі та чаклунські здібності діда Нечая поширилася далеко за межі Карпат. Посприяв рекламі гуцульського зцілителя й президент Віктор Ющенко, який неодноразово відвідував Нечая та носив подарований дідом перстень.



Нечай стверджував, що вміє читати думки людей по очах. Та прочитати думки молодого чоловіка, який стояв того дня у черзі до зцілителя, йому не вдалося. Навпаки, того ранку мольфар обрав юнака серед багатьох людей та першим покликав на свій останній прийом.



Молодик зайшов до Нечая, через якийсь час вийшов і сказав, що мольфар просив його не турбувати. Коли хтось із черги зазирнув в оселю, побачив у калюжі крові Нечая з перерізаною ножем горлянкою. Підняли всі сили міліції, і через кілька годин за шість кілометрів від місця злочину затримали молодика, який останнім бачив мольфара живими. Незабаром саме цього 34-річного львів’янина Павла Семенова визнали вбивцею Нечая.



Павло Семенов приїхав до Верхнього Ясенева 13 липня та оселився в наметі неподалік садиби Нечая. Як стало відомо “ВЗ” з власних джерел, перед тим, як приїхати у Карпати, кілька років провів у Дніпропетровській психіатричній лікарні з суворим режимом нагляду. В “психушку” він потрапив після того, як вбив у Львові якусь жінку. У липні Павло втік з “психушки”. Купив туристичне спорядження та намет і оселився в Карпатах, неподалік діда Нечая.



Навколишні селяни вважали мольфара білим магом, який бореться з чорними магами. Натомість, Павло вирішив, що старий — язичник, якого за поганську віру слід покарати. Це, вважають слідчі, й було мотивом убивства.



Перебуваючи під вартою, Павло своєї вини не визнав. Принаймні в листі, який він передав матері зі стін Івано-Франківського СІЗО, Павло доводив, що мольфара не різав. Він, мовляв, зайшов до Нечая, побачив його мертвим і втік, бо боявся, що його запідозрять у вбивстві. “Мамо, я не винен. Знайди доброго адвоката, щоб це довести”, – писав Павло у листі. Під час допитів Павло переконував слідчих, що мольфар саме у ньому побачив свого наступника та готувався передати Павлові всю свою силу!



Проте слідчі вважають вину Павла Семенова у вбивстві Нечая повністю доведеною. У вересні минулого року розслідування цієї справи було завершено. Передаючи її до суду, розповіли у прес-службі прокуратури Івано-Франківської області, слідчі зазначили, що “під час вбивства звинувачений перебував у стані, в якому був не здатний усвідомлювати свої дії та керувати ними”. Незабаром судді погодилися з цим висновком і своїм рішенням скерували Павла у Дніпропетровську психіатричну лікарню, з якої він втік, щоб убити мольфара.



Математик за шостим номером

“ВЗ” спробував дослідити: чому людина з вищою освітою та неабиякими здібностями (Павло міг читати напам’ять Біблію та Євангеліє) стала безжалісним убивцею. Павла, дослідила газета, виховувала мама. У восьмому класі він перевівся вчитися у Львівську середню школу №9 та потрапив у спеціалізований клас із математичним ухилом. Вчився Павло, згадують його однокласники, посередньо: успіхами не вирізнявся, проте й у двієчниках не ходив. У класі було чимало красунь, проте на Павла дівчата уваги не звертали. Він вважався невдахою, або, як зараз висловлюються тинейджери, “лузером”. “У класі, – розповіла одна із однокласниць Павла, – вчився хлопчина, який вважався лідером. Він та його друзі постійно знущалися з Павла, обзивали його “шісткою” та примушували їм прислуговувати. Отож дружив Павло лише з таким же невдахою”. Підліткові приниження, мабуть, й спричинили подальші хворобливі зміни у психіці амбітного хлопця.



Після закінчення школи Павло вступив в університет “Львівська політехніка”, де однокурсники нічого дивного за ним не спостерігали.



У “психушку” Павло потрапив після вбивства жінки. Мати Павла, спілкуючись після вбивства мольфара з кореспондентом “ВЗ”, розповідала, що психічно хворим Павла зробило... перше кохання. Павло закохався у дівчину, з якою вчився в університеті. Та вона виїхала на постійне проживання в Канаду. Після цього юнак захопився релігією й почав віддалятися від реалій життя. Чому й за яких обставин син убив жінку, мати розповісти відмовилася.



Знайомі Павла розповіли “ВЗ”, що його жертвою стала жінка, яку Павло запідозрив у такому гріху, як лесбійське кохання. Через це збочення, кажуть люди, Павло зарізав жінку. Був тоді, переконані знайомі Семенова, психічно здоровим. Та мати, щоб врятувати його від довічного ув’язнення, “зробила” синові психічне захворювання. А після тривалого перебування в закритій психіатричній лікарні, кажуть бувалі люди, і цілком здорові стають психами.



Днями у ту ж Дніпропетровську психіатричну лікарню з суворим режимом нагляду, де наразі перебуває Павло, суд скерував двох сестер-близнючок з Мурованокуриловецького району Вінницької області. Ці сестри, як і Павло, також свого часу захопилися теологією. Читали, щоправда, здебільшого книжки про діяння сатани. Й одного дня принесли йому в жертву 14-річного підлітка. Одній із вбивць він був рідним сином, другій — племінником...


Психічно хворими, якось зазначив у розмові знайомий лікар з “психушки”, людей робить суспільство. А нам доводиться “заколювати” тих, що могли б стати геніями.

 

З убивці мольфара у школі знущалися

На фото: Старшокласник Павло (на фото крайній зліва) у шкільній ієрархії вважався “шісткою”. Згодом хлопчик із сумними очима виріс, і в його очах (це видно на фото з випадкового кадру ТСН, зробленого за день до убивства мольфара) з’явилася звіряча безжалісність.


28.09.2012 1348 0
Коментарі (0)

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

1201
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4524
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1128
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1255
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1701
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2693 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

166

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

327

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1215

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1334
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1219
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26859 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1041
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

299
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7952
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3314
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1563
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1075
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

462 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

666
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

709
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4688