З Прикарпаттям та прикарпатцями познайомилися зблизька журналісти ряду центральних ЗМІ

Минулого понеділка завершився чотириденний прес-тур групи журналістів центральних ЗМІ, які познайомились зблизька з Прикарпаттям, як учасники круглого столу «Традиції як чинник самоорганізації громад», ініційованого директором творчого об’єднання ЗМІ України «Славута» Валерією Бондаренко та керівником швейцарсько-українського проекту ДЕСПРО в Україні Оксаною Гарнець. Конкурс для регіональних ЗМІ «Об’єднаємо громаду» проводить проект ДЕСПРО і ТО «Славута»; відповідальна за реалізацію масмедійного проекту Валерія Бондаренко.

Учасниками згаданого круглого столу, презентації конкурсу для ЗМІ та ознайомлювального прес-туру окрім Валерії Бондаренко, яка є власкором газети «Дзеркало тижня», були також перший заступник головного редактора газети «Факти і коментарі» Юрій Хлистун, заступник головного редактора цього ж київського часопису Ірина Дубська, спецкор тижневика «2000» Андрій Дзьобак, спецкор УТГ «Українська туристична газета» Богдан Куделя, редактор рубрики «Політика» ІА «Ліга БизнесІнформ» Валерія Кондратова, спецкор порталу «Громадський простір» Ірина Салій, фотокор ІА «Українські новини» Олег Гордієнко, редактор журналу «Міжнародний туризм» Марина Гудзєвата.

 

На запрошення голови Тлумацької райдержадміністрації Василя Сеніва журналісти зі столиці із задоволенням взяли участь у сплаві Дністром, який для них провели представники КП «Дністровська флотилія». На старті у селі Долині і на фініші у Петрові учасників трьохгодинного журналістського сплаву щиро привітали запальними покутськими піснями і танцями аматори місцевої художньої самодіяльності. Допізна на березі Дністра лунав спільний спів і «велике спасибі за домашній гостинний прийом».

У суботу вранці представників центральних ЗМІ зустріли з колачем і медом у селі Турка. Там голова Коломийської райдержадміністрації Михайло Негрич не без гордості показав гостям краю чи не краще в області сільське футбольне поле, прекрасний басейн. У селянській спілці ЗАТ ім. Степана Мельничука журналісти оглянули охайну місцеву ферму з машинним доїнням, смакували щедрими дарами природи – сливами, яблуками, грушами, «окультуреними афинами», якими їх пригощала гостинна родина Червінських - керівник агроспілки Мирослав та його чарівна дружина сільський голова Любов Петрівна.

 

У музеї Писанки окрім цікавої екскурсії для представників столичних ЗМІ провели майстер-клас. Журналісти розмалювали свою спільну писанку, якою дуже тішилися і забрали з собою на пам’ять.

 

Коломийський музей Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського також вразив масмедійників з Києва багатством автентичних експонатів та їхньою самобутністю.

 

Потім була садиба святого Миколая, що в Національному природному парку «Гуцульщина», на брамі якої учасників прес-туру чекала «закосичена» бричка. У «кабінеті святого» чемні дорослі діти, як і годиться, отримали солодкі подарунки від святого Миколая. Як тут уточнили, саме від літнього святого Миколая, якого на Гуцульщині також величають.

 

Ще довго журналісти не хотіли покидати це прекрасне казкове містечко, яке з часом, як запевнили журналістів директор НПП «Гуцульщина» Василь Пророчук та його ініціативні працівники, «стане прикарпатським «Артеком», потужним туристичним центром, меккою для дітвори не лише з України. У селі Вербовець журналісти відвідали родину Івана Гурулюка, де опановували їзду на гуцульських конях та бричках. Радості було предостатньо. Голова Косівської райдержадміністрації Ярослав Шинкарук запросив їх відвідати Косівщину ще раз і ще раз, разом з родинами, загарантував гарну зустріч і найкращі враження.

 

У Криворівні по-верховинськи «красно» зустрів гостей голова Верховинської РДА Василь Гондурак. Разом відвідали місцевий храм, гражду у Верховині, приватний музей знаного краєзнавця та митця Романа Кумлика.

 

У неділю за маршрутом був Буковель. Журналісти покаталися на підйомниках, були свідками нагородження переможців гірських перегонів «Трембіта-раллі». У Яремче - дали заробити місцевим сувенірникам на ринку, відвідали декілька приватних зелених садиб, взяли координати для себе і друзів.

 

Екскурсія по обласному центрі в останній день їхнього гостювання в нашому краю завершилася підбиттям підсумків у відновленому «Пасажі Гартенбергів», що є пам’яткою архітектури, а віднедавна - «родзинкою» європейського Івано-Франківська. Вишукана смачна кухня ресторану «Пасажу» та гостинність його господаря, як мовиться, закріпили гарні враження учасників прес-туру.

 

А вражень залишилось багато: від най-найкращих - пречудової і, «на щастя майже незайманої природи Прикарпаття, яка найдужче притягує», до чисто журналістських зауважень небайдужих - «аби від стрімких сучасних процесів глобалізації, що і тут насуваються, не стали чужими на своїй землі мешканці пречудового гірського краю».

 

Співрозмовник представників ЗМІ, перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк, уродженець Буковини, розповідаючи про перспективну обласну програму «Прикарпаття Писанковий край», ініційовану головою ОДА Михайло Вишиванюком, запевнив, що від продуманого економічного, соціально зорієнтованого розвитку області його мешканці лише виграють. Василь Плавюк навів декілька переконливих прикладів, як селяни колись неперспективних гірських сіл, зокрема, Поляниці, успішно розвивають власний туристичний бізнес і бачать його добру перспективу.

 

Валерія Боднаренко, керівник ознайомлювального прес-туру Прикарпаттям, родом з Дніпропетровська, подякувала голові облдержадміністрації Михайлу Вишиванюку та його команді «за відкритість до журналістів, особливу галичанську гостинність, щире вболівання за розвиток Писанкового краю і за щоденну турботу, аби прикарпатцям у своєму краї жилося не гірше як по закордонах, а значно краще».


10.08.2011 2423 0
Коментарі (0)

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2153
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

855
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

901
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

903 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2746 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1462

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

634

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

334

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1002

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

1126
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2006
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1071
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

795
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

278
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

14972
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7285
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

720
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

275
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

183
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

281
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

570
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1027