З початку вторгнення рф мешканка Прикарпаття прихистила в себе 25 переселенців (ФОТО/ВІДЕО)

У своєму будинку з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну прикарпатка Стефанія прихистила 25 людей з Харкова, Києва та Кривого Рогу. Люди покинули свої домівки через обстріли. Кожного з них жінка називає членом своєї сім’ї.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

"О 4:30 приїхали. Я за ніч каструлю борщу зварила, плов. Думаю, люди з дороги – треба погодувати. Люди не їли й чай не пили – одразу полягали спати. Я їх зустріла. То були такі плачі, обійми. Діточки маленькі, Боже, плачуть, говорити не можуть. Розумієте? Ми так наплакалися", — пригадує Стефанія.

Незадовго до початку війни у Стефанії помер чоловік. Жінка розповідає, переселенці стали її розрадою від горя, адже троє її дітей давно працюють за кордоном.

"Переселенці мене врятували. Було дуже тяжко. Знаєте, як це після похорону — сама в чотирьох стінах залишилася. Але приїхали люди, то й не було коли сумувати й лякатися.

Я в кухні всі дверці повідчиняла і сказала: "Запам’ятайте, що де стоїть — де ложка, де виделка, де посуд, де продукти. І вони вивчили й вже потім самі газдували", — розповідає жінка.

Приймати у своєму будинку людей із зони бойових дій Стефанії запропонувала донька, яка побачила у Facebook допис старости села. Жінка без вагань погодилася. Зараз більшість людей, які зупинялися в Стефанії, пороз’їжджалися, залишилися лише кияни — Наталія із сином Сергієм.

На початку війни вони допомагали родичці в Ірпені. 6 березня, розповідає Наталія, через обстріли вони пішки втікали з міста. З Києва через волонтерів потрапили спочатку до Львова, а звідти — на Прикарпаття. Про Стефанію жінка дізналася від родичів. Наталія каже, що з нею вже почуває себе, як з рідною.

"Ми приїхали і її не було вдома. Тоді заходить пані Стефа, і до нас, як до рідних. Одразу нагодувала: "Ви з дороги? Треба поїсти. Оце — ваша хата, ось тут розміщуйтеся. Тут ви будете жити", — пригадує першу зустріч Наталія.

Разом із власницею будинку Наталія зі сином по черзі готують їжу та пригощають нею одне одного. Стефанію син Наталії Сергій називає "золотою жінкою" через її добре серце.

"Такого ставлення до себе від зовсім незнайомої людини ми, мабуть, не очікували. Сюди приїжджаєш і наступного дня відчуваєш себе ніби у своєї бабусі у селі.

Дуже гостинна, дуже гарна господиня, не зважаючи на вже не дуже молодий вік, на стан здоров’я. Все прибране, все почищене. Кури, корови нагодовані", — ділиться Сергій.

Стефанія розповідає, що готова й надалі приймати людей, тільки б були охочі. З деякими своїми гостями Стефанія підтримує зв'язок. Чоловік з однієї родини, що залишився в Україні, пообіцяв жінці, що приїде із сім’єю святкувати перемогу.

"Ми всі приїдемо до вас, зустрінемося за столом. Ми всі маємо відсвяткувати перемогу. Я кажу: дай, Боже, щоб це швидко здійснилося", — переповідає Стефанія.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Коломиї виготовляють цигарки для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Духовна зброя: працівниці івано-франківського департаменту культури плетуть вервиці для українських військових (ФОТО/ВІДЕО)

"Відколи себе пам'ятаю, завжди переймався чужою бідою": громадська організація «Хазард» допомагає ЗСУ та переселенцям (ФОТО)

На чолі із шеф-кухарем: в Івано-Франківську переселенці готують їжу для військових та потребуючих (ФОТО)

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

667
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1924 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

553
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11393 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

333

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1077

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1115

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1109
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

47
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

282
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1081
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

752
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2948
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4440
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18440
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

43
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

321
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

352
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

663