З початку вторгнення рф мешканка Прикарпаття прихистила в себе 25 переселенців (ФОТО/ВІДЕО)

У своєму будинку з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну прикарпатка Стефанія прихистила 25 людей з Харкова, Києва та Кривого Рогу. Люди покинули свої домівки через обстріли. Кожного з них жінка називає членом своєї сім’ї.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Суспільне.

"О 4:30 приїхали. Я за ніч каструлю борщу зварила, плов. Думаю, люди з дороги – треба погодувати. Люди не їли й чай не пили – одразу полягали спати. Я їх зустріла. То були такі плачі, обійми. Діточки маленькі, Боже, плачуть, говорити не можуть. Розумієте? Ми так наплакалися", — пригадує Стефанія.

Незадовго до початку війни у Стефанії помер чоловік. Жінка розповідає, переселенці стали її розрадою від горя, адже троє її дітей давно працюють за кордоном.

"Переселенці мене врятували. Було дуже тяжко. Знаєте, як це після похорону — сама в чотирьох стінах залишилася. Але приїхали люди, то й не було коли сумувати й лякатися.

Я в кухні всі дверці повідчиняла і сказала: "Запам’ятайте, що де стоїть — де ложка, де виделка, де посуд, де продукти. І вони вивчили й вже потім самі газдували", — розповідає жінка.

Приймати у своєму будинку людей із зони бойових дій Стефанії запропонувала донька, яка побачила у Facebook допис старости села. Жінка без вагань погодилася. Зараз більшість людей, які зупинялися в Стефанії, пороз’їжджалися, залишилися лише кияни — Наталія із сином Сергієм.

На початку війни вони допомагали родичці в Ірпені. 6 березня, розповідає Наталія, через обстріли вони пішки втікали з міста. З Києва через волонтерів потрапили спочатку до Львова, а звідти — на Прикарпаття. Про Стефанію жінка дізналася від родичів. Наталія каже, що з нею вже почуває себе, як з рідною.

"Ми приїхали і її не було вдома. Тоді заходить пані Стефа, і до нас, як до рідних. Одразу нагодувала: "Ви з дороги? Треба поїсти. Оце — ваша хата, ось тут розміщуйтеся. Тут ви будете жити", — пригадує першу зустріч Наталія.

Разом із власницею будинку Наталія зі сином по черзі готують їжу та пригощають нею одне одного. Стефанію син Наталії Сергій називає "золотою жінкою" через її добре серце.

"Такого ставлення до себе від зовсім незнайомої людини ми, мабуть, не очікували. Сюди приїжджаєш і наступного дня відчуваєш себе ніби у своєї бабусі у селі.

Дуже гостинна, дуже гарна господиня, не зважаючи на вже не дуже молодий вік, на стан здоров’я. Все прибране, все почищене. Кури, корови нагодовані", — ділиться Сергій.

Стефанія розповідає, що готова й надалі приймати людей, тільки б були охочі. З деякими своїми гостями Стефанія підтримує зв'язок. Чоловік з однієї родини, що залишився в Україні, пообіцяв жінці, що приїде із сім’єю святкувати перемогу.

"Ми всі приїдемо до вас, зустрінемося за столом. Ми всі маємо відсвяткувати перемогу. Я кажу: дай, Боже, щоб це швидко здійснилося", — переповідає Стефанія.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

У Коломиї виготовляють цигарки для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Духовна зброя: працівниці івано-франківського департаменту культури плетуть вервиці для українських військових (ФОТО/ВІДЕО)

"Відколи себе пам'ятаю, завжди переймався чужою бідою": громадська організація «Хазард» допомагає ЗСУ та переселенцям (ФОТО)

На чолі із шеф-кухарем: в Івано-Франківську переселенці готують їжу для військових та потребуючих (ФОТО)

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700