фото: ДСНС Франківщини
рятувальники виконують роз'яснювальну роботу, щоб підвищити рівень обізнаності серед громадян
Від початку року на Івано-Франківщині у пожежах загинули 36 осіб. В основному це люди старшого віку, які не змогли покинути місце займання чи ті, хто допустили необережність під час паління — 16 випадків.
У зв'язку зі збільшенням кількості загиблих під час пожеж прикарпатські рятувальники постійно проводять роз'яснювальні рейди щодо правил безпеки поводження з вогнем у час настання холодів.
Про те, як надзвичайники проводять роз'яснювальну роботу та основні правила пожежної безпеки взимку, Фіртці розповіла речниця головного управління ДСНС в області Христина Перцович.
Так, від початку року рятувальники провели вже 750 таких рейдів.
До роз'яснювальної роботи, окрім рятувальників, залучають працівників газових та електрогосподарств, соціального захисту, поліцію, представників органів місцевого самоврядування.
"Представники профілактичних груп оглядають стан протипожежного захисту осель і в разі виявлення якихось порушень чи несправностей, вони одразу їх виправляють на місці або ж записують та повідомляють про це відповідні служби.
Тобто людина може розраховувати, що та чи інша служба допоможе у розв'язуванні проблеми", — зазначає Христина Перцович.
За словами речниці ДСНС, відпрацювання населеного пункту — це подворовий обхід помешкань.
В основному обирають помешкання соціально незахищених верств населення, людей старшого віку, але якщо відпрацювання стосується населеного пункту, то рятувальники намагаються поспілкуватися майже зі всіма жителями села.
Крім цього, надзвичайники роз'яснюють правила пожежної безпеки під час обходу таких помешкань безпосередньо одразу на місці.
"Рятувальники наголошують на правильній експлуатації газового та пічного опалення, правильному поводженні з електроприладами, пояснюють скільки виникло пожеж та що саме стає їх причиною", — каже речниця ДСНС.
Згідно зі статистикою, в основному причиною виникнення займань є порушення правил пожежної безпеки в побуті, тобто неправильне встановлення обігрівальних приладів, некоректне влаштування печей та недотримання правил під час користування ними.
"Є багато проблем з електрогосподарствами, тому рятувальники роз'яснюють як потрібно діяти в тій чи іншій ситуації.
До прикладу, з настанням холодів люди починають активно утеплювати своє житло різними обігрівачами чи пічним опаленням.
Дуже часто люди використовують несправні, несертифіковані чи саморобні електрообігрівачі. Цього категорично не можна робити", — наголошує Христина Перцович.
Також людям пояснюють, що обігрівач повинен перебувати на безпечній відстані від легкозаймистих матеріалів. Тому ні в якому разі не можна сушити на ньому одяг.
Рятувальники попереджають не допускати дітей до користування будь-якими електроприладами та ніколи не залишати їх самих в приміщенні, де топиться піч чи ввімкнений електроприлад.
"Що стосується печей, то ми завжди наголошуємо під час опрацювання населених пунктів про те, що потрібно чистити димар, дивитися, щоб були протипожежні розділки, слідкувати, щоби не було ніяких тріщин чи дірочок в димарі.
Дуже часто, коли рятувальники приходять до людей старшого віку, у них на печі сушиться одяг, біля нього складені для печі дрова й тоді надзвичайники починають пояснювати чому неправильно так робити, скільки саме людей гине через пожежі.
Люди витягують з печей горючі матеріали, той же попіл виносять та висипають поблизу будинків", — розповідає Христина Перцович.
За словами речниці, такі роз'яснення, подворові обходи дають свої позитивні результати. Крім цього, у надзвичайників є потужна інформаційна кампанія.
"Кожного дня ми розповідаємо, коментуємо, просимо, звертаємось до громадян, нагадуємо, що робити не можна.
Основною причиною виникнення пожеж та загибелі людей на них є саме людський фактор.
Тобто це недотримання правил пожежної безпеки під час куріння, під час встановлення та експлуатації електроприладів — елементарні порушення правил безпеки з настанням холодів", — вказує Христина Перцович.
фото: ДСНС Франківщини
пожежа в Івано-Франківську на вулиці Набережна через необережне паління
Рятувальники нагадують, що в разі виникнення пожежі, потрібно негайно телефонувати за номером "101".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Герої без зброї в руках: як працюють прикарпатські рятувальники під час повномасштабної війни (ФОТО)
Загинули батько й син: в Івано-Франківську горіла квартира (ФОТО/ВІДЕО)
Начальник ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький йде у відставку