З початку року у пожежах загинули 36 людей: прикарпатцям нагадують про дотримання правил безпеки

фото: ДСНС Франківщини

рятувальники виконують роз'яснювальну роботу, щоб підвищити рівень обізнаності серед громадян


Від початку року на Івано-Франківщині у пожежах загинули 36 осіб. В основному це люди старшого віку, які не змогли покинути місце займання чи ті, хто допустили необережність під час паління — 16 випадків.

У зв'язку зі збільшенням кількості загиблих під час пожеж прикарпатські рятувальники постійно проводять роз'яснювальні рейди щодо правил безпеки поводження з вогнем у час настання холодів.

Про те, як надзвичайники проводять роз'яснювальну роботу та основні правила пожежної безпеки взимку, Фіртці розповіла речниця головного управління ДСНС в області Христина Перцович.

Так, від початку року рятувальники провели вже 750 таких рейдів.

До роз'яснювальної роботи, окрім рятувальників, залучають працівників газових та електрогосподарств, соціального захисту, поліцію, представників органів місцевого самоврядування.

"Представники профілактичних груп оглядають стан протипожежного захисту осель і в разі виявлення якихось порушень чи несправностей, вони одразу їх виправляють на місці або ж записують та повідомляють про це відповідні служби.

Тобто людина може розраховувати, що та чи інша служба допоможе у розв'язуванні проблеми", — зазначає Христина Перцович.

За словами речниці ДСНС, відпрацювання населеного пункту — це подворовий обхід помешкань.

В основному обирають помешкання соціально незахищених верств населення, людей старшого віку, але якщо відпрацювання стосується населеного пункту, то рятувальники намагаються поспілкуватися майже зі всіма жителями села.

Крім цього, надзвичайники роз'яснюють правила пожежної безпеки під час обходу таких помешкань безпосередньо одразу на місці.

"Рятувальники наголошують на правильній експлуатації газового та пічного опалення, правильному поводженні з електроприладами, пояснюють скільки виникло пожеж та що саме стає їх причиною", — каже речниця ДСНС.

Згідно зі статистикою, в основному причиною виникнення займань є порушення правил пожежної безпеки в побуті, тобто неправильне встановлення обігрівальних приладів, некоректне влаштування печей та недотримання правил під час користування ними. 

"Є багато проблем з електрогосподарствами, тому рятувальники роз'яснюють як потрібно діяти в тій чи іншій ситуації.

До прикладу, з настанням холодів люди починають активно утеплювати своє житло різними обігрівачами чи пічним опаленням.

Дуже часто люди використовують несправні, несертифіковані чи саморобні електрообігрівачі. Цього категорично не можна робити", — наголошує Христина Перцович.

Також людям пояснюють, що обігрівач повинен перебувати на безпечній відстані від легкозаймистих матеріалів. Тому ні в якому разі не можна сушити на ньому одяг.

Рятувальники попереджають не допускати дітей до користування будь-якими електроприладами та ніколи не залишати їх самих в приміщенні, де топиться піч чи ввімкнений електроприлад.

"Що стосується печей, то ми завжди наголошуємо під час опрацювання населених пунктів про те, що потрібно чистити димар, дивитися, щоб були протипожежні розділки, слідкувати, щоби не було ніяких тріщин чи дірочок в димарі.

Дуже часто, коли рятувальники приходять до людей старшого віку, у них на печі сушиться одяг, біля нього складені для печі дрова й тоді надзвичайники починають пояснювати чому неправильно так робити, скільки саме людей гине через пожежі.

Люди витягують з печей горючі матеріали, той же попіл виносять та висипають поблизу будинків", — розповідає Христина Перцович.

За словами речниці, такі роз'яснення, подворові обходи дають свої позитивні результати. Крім цього, у надзвичайників є потужна інформаційна кампанія.

"Кожного дня ми розповідаємо, коментуємо, просимо, звертаємось до громадян, нагадуємо, що робити не можна.

Основною причиною виникнення пожеж та загибелі людей на них є саме людський фактор.

Тобто це недотримання правил пожежної безпеки під час куріння, під час встановлення та експлуатації електроприладів — елементарні порушення правил безпеки з настанням холодів", — вказує Христина Перцович.

фото: ДСНС Франківщини

пожежа в Івано-Франківську на вулиці Набережна через необережне паління


Рятувальники нагадують, що в разі виникнення пожежі, потрібно негайно телефонувати за номером "101".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Герої без зброї в руках: як працюють прикарпатські рятувальники під час повномасштабної війни (ФОТО)

Загинули батько й син: в Івано-Франківську горіла квартира (ФОТО/ВІДЕО)

Начальник ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький йде у відставку


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

925 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

819
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1633
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2269
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4246 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3250

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

236

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

471

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

413

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

878
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

654
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

695
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

980
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1107
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

694
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6278
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1769
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31788 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1579
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

784 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

744