З початку року на Прикарпатті вилучено 70 одиниць вогнепальної зброї

Вже зовсім скоро, зокрема, з 1 вересня, міліція проводитиме черговий і традиційний місячник добровільної здачі зброї та набоїв. Органи правопорядку сподіваються на взаємність від громадян, котрі з певних причин чи обставин мають у власності незареєстровану зброю, але побоюються покарання за це. За умовами міліцейської акції, кожен громадянин, який з доброї волі позбудеться незаконної зброї, боєприпасів чи вибухівки, звільняється від будь-якої відповідальності. Понад те, у разі, якщо висновки експертного дослідження зразків мисливської зброї підтвердять технічну придатність, скажімо, мисливської рушниці, до використання, то за бажанням заявника ця зброя може бути зареєстрована у встановленому порядку і використовуватися на легальних підставах.

 

Водночас міліція продовжуватиме здійснювати цілеспрямовані заходи, спрямовані на виявлення і вилучення зброї з незаконного обігу. Ця робота – один з пріоритетних напрямків оперативно-службової діяльності підрозділів внутрішніх справ Івано-Франківщини. Так склалося, що в різні часи історії цей регіон був місцем багатьох воєнних дій, внаслідок чого тут залишалися арсенали різного роду стрілецької зброї. Ще й дотепер її знаходять у лісових масивах або під час реконструкції старовинних будівель.

 

З іншого боку, лише з початку цього року зусиллями працівників прикарпатської міліції з незаконного обігу вилучено майже 70 одиниць придатної для стрільби вогнепальної зброї. До кримінальної відповідальності за незаконне зберігання незареєстрованої вогнепальної і холодної зброї притягуються 77 громадян.

 

Розгляд «збройних» справ у судовому порядку і реальне покарання винних, в тому числі, у вигляді позбавлення волі, повинно стати засторогою для тих, хто ще не усвідомив міру жорсткості чинного законодавства за протиправні дії цього роду.

 

Зокрема, зовсім нещодавно це відчув 51-річний мешканець села Гриняви Верховинського району, який постав перед судом за те, що у квітні цього року плекав надію заробити гроші шляхом продажу незареєстрованого карабіну часів останньої війни. Про наміри чоловіка стало відомо оперативникам карного розшуку, відтак міліціонери вжили вичерпних заходів для того, щоби вогнепальна зброя не потрапила до рук потенційних злочинців чи осіб з неадекватною поведінкою.

 

Власника підпільної зброї було затримано в салоні автобуса по дорозі в райцентр. Зловмисник зізнався у тому, що попередньо домовився про продаж зброї на місцевому ринку.

 

У суді чоловік щиро розкаявся і просив суворо не карати за ці дії, оскільки він повністю усвідомив свою провину. Верховинський районний суд, розглянувши у відкритому судовому засідання справу щодо обвинуваченого у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 статті 263 Кримінального кодексу України, визнав підсудного винним і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки. Водночас суд дійшов висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, в неволі а тому прийняв рішення про звільнення чоловіка від основного покарання з випробуванням на іспитовий строк один рік.

 

Через власну нерозважливість ледь не потрапив до в’язниці й 32-річний мешканець райцентру Тлумач. У березні цього року працівники міліції затримали чоловіка на території міського озера, оперативно відреагувавши на повідомлення громадян про невідомого зі зброєю.

 

У затриманого було вилучено саморобний пістолет у вигляді авторучки, а також 3 набої до нього. В ході досудового слідства міліціонери з’ясували, що саморобна вогнепальна зброя виготовлена із застосуванням промислового обладнання та універсального слюсарного інструменту. Висновки експертизи підтвердили боєздатність саморобного предмета, визнавши його вогнепальною зброєю.

 

У суді підсудний повністю визнав свою вину, повідомивши, що декілька років тому він перебував на заробітках у Дніпропетровської області, де придбав пістолет-авторучку у місцевого чоловіка. Новий господар зброї чотири роки зберігав її прикопаною в землі, поки не переважила цікавість випробувати пістолет.

 

Згідно з вироком Тлумацького районного суду чоловіка засуджено до покарання, пов’язаного з позбавленням волі на два роки. Враховуючи позитивну характеристику підсудного за місцем проживання, його щире каяття, феміда була прихильною в тому, щоби не позбавляти чоловіка волі, а призначити йому іспитовий строк на півтора року.

 

В даний час у судах Івано-Франківської області слухається низка кримінальних справ, фігуранти яких звинувачуються у скоєнні злочинів, передбачених ч.1 статті 263 Кримінального кодексу України. Причому очікуються значно суворіші міри покарання, адже в деяких процесах судять осіб, що зберігали вогнепальну зброю зовсім невипадково.

 

Нагадуємо, що за незаконне носіння, зберігання, придбання чи збування вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв можна опинитися у в’язниці на строк від двох до п’яти років.


12.08.2011 2211 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

314
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

955
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2089
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1164
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1637 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2795

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

525

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

609

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1526

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1511
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

346
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18251
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1213
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3546
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

917
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10675
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6447
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1086
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

347
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

580
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3195
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

896