З початку року на Прикарпатті вилучено 70 одиниць вогнепальної зброї

Вже зовсім скоро, зокрема, з 1 вересня, міліція проводитиме черговий і традиційний місячник добровільної здачі зброї та набоїв. Органи правопорядку сподіваються на взаємність від громадян, котрі з певних причин чи обставин мають у власності незареєстровану зброю, але побоюються покарання за це. За умовами міліцейської акції, кожен громадянин, який з доброї волі позбудеться незаконної зброї, боєприпасів чи вибухівки, звільняється від будь-якої відповідальності. Понад те, у разі, якщо висновки експертного дослідження зразків мисливської зброї підтвердять технічну придатність, скажімо, мисливської рушниці, до використання, то за бажанням заявника ця зброя може бути зареєстрована у встановленому порядку і використовуватися на легальних підставах.

 

Водночас міліція продовжуватиме здійснювати цілеспрямовані заходи, спрямовані на виявлення і вилучення зброї з незаконного обігу. Ця робота – один з пріоритетних напрямків оперативно-службової діяльності підрозділів внутрішніх справ Івано-Франківщини. Так склалося, що в різні часи історії цей регіон був місцем багатьох воєнних дій, внаслідок чого тут залишалися арсенали різного роду стрілецької зброї. Ще й дотепер її знаходять у лісових масивах або під час реконструкції старовинних будівель.

 

З іншого боку, лише з початку цього року зусиллями працівників прикарпатської міліції з незаконного обігу вилучено майже 70 одиниць придатної для стрільби вогнепальної зброї. До кримінальної відповідальності за незаконне зберігання незареєстрованої вогнепальної і холодної зброї притягуються 77 громадян.

 

Розгляд «збройних» справ у судовому порядку і реальне покарання винних, в тому числі, у вигляді позбавлення волі, повинно стати засторогою для тих, хто ще не усвідомив міру жорсткості чинного законодавства за протиправні дії цього роду.

 

Зокрема, зовсім нещодавно це відчув 51-річний мешканець села Гриняви Верховинського району, який постав перед судом за те, що у квітні цього року плекав надію заробити гроші шляхом продажу незареєстрованого карабіну часів останньої війни. Про наміри чоловіка стало відомо оперативникам карного розшуку, відтак міліціонери вжили вичерпних заходів для того, щоби вогнепальна зброя не потрапила до рук потенційних злочинців чи осіб з неадекватною поведінкою.

 

Власника підпільної зброї було затримано в салоні автобуса по дорозі в райцентр. Зловмисник зізнався у тому, що попередньо домовився про продаж зброї на місцевому ринку.

 

У суді чоловік щиро розкаявся і просив суворо не карати за ці дії, оскільки він повністю усвідомив свою провину. Верховинський районний суд, розглянувши у відкритому судовому засідання справу щодо обвинуваченого у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 статті 263 Кримінального кодексу України, визнав підсудного винним і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки. Водночас суд дійшов висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, в неволі а тому прийняв рішення про звільнення чоловіка від основного покарання з випробуванням на іспитовий строк один рік.

 

Через власну нерозважливість ледь не потрапив до в’язниці й 32-річний мешканець райцентру Тлумач. У березні цього року працівники міліції затримали чоловіка на території міського озера, оперативно відреагувавши на повідомлення громадян про невідомого зі зброєю.

 

У затриманого було вилучено саморобний пістолет у вигляді авторучки, а також 3 набої до нього. В ході досудового слідства міліціонери з’ясували, що саморобна вогнепальна зброя виготовлена із застосуванням промислового обладнання та універсального слюсарного інструменту. Висновки експертизи підтвердили боєздатність саморобного предмета, визнавши його вогнепальною зброєю.

 

У суді підсудний повністю визнав свою вину, повідомивши, що декілька років тому він перебував на заробітках у Дніпропетровської області, де придбав пістолет-авторучку у місцевого чоловіка. Новий господар зброї чотири роки зберігав її прикопаною в землі, поки не переважила цікавість випробувати пістолет.

 

Згідно з вироком Тлумацького районного суду чоловіка засуджено до покарання, пов’язаного з позбавленням волі на два роки. Враховуючи позитивну характеристику підсудного за місцем проживання, його щире каяття, феміда була прихильною в тому, щоби не позбавляти чоловіка волі, а призначити йому іспитовий строк на півтора року.

 

В даний час у судах Івано-Франківської області слухається низка кримінальних справ, фігуранти яких звинувачуються у скоєнні злочинів, передбачених ч.1 статті 263 Кримінального кодексу України. Причому очікуються значно суворіші міри покарання, адже в деяких процесах судять осіб, що зберігали вогнепальну зброю зовсім невипадково.

 

Нагадуємо, що за незаконне носіння, зберігання, придбання чи збування вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв можна опинитися у в’язниці на строк від двох до п’яти років.


12.08.2011 2136 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

936
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

750
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1866
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3208
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2532
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2522

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

206

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

712

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

670

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1571
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

337
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

668
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

596
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

311
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

368
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27008
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

820
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19659
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

408
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

382
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

710
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1273 2