З початку року на Івано-Франківщині зареєстровано 13 випадків укусів людей зміями. На Прикарпатті з отруйних плазунів вкусити може лише гадюка звичайна. Найчастіше на гадюк натрапляють на узліссях, галявинах, сінокосах та у змішаних лісах. Зазвичай вони нападають у двох випадках — коли шукають собі їжу або коли їх ненароком зачепити. В спеку змії особливо активні.
Серед травмованих від укусів є і дорослі, і діти. Для останніх зустріч із плазунами особливо небезпечна. Лікарі кажуть: наслідки укусів зміями дітей можна мінімізувати, якщо у перші ж хвилини після травми діяти чітко та послідовно.
«В першу чергу слід заспокоїтися самому та заспокоїти перелякану дитину, - каже завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні Олег Курташ. – Потрібно на постраждалу кінцівку накласти імпровізовану шину та негайно доправити дитину у лікувальний заклад.»
Зазвичай люди з діагнозом «укус змії» потрапляють до реанімації. За життя таких маленьких пацієнтів в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні борються досвідчені фахівці. Їхні зусилля повністю винагороджені: за останні десять років через отруйних плазунів на Прикарпатті не загинула жодна дитина.