З пилою в руках. На Прикарпатті визначили кращого лісоруба (фото)

 

 

На Прикарпатті змагались лісоруби.

 

На базі Державного підприємства «Вигодське лісове господарство» відбулись обласні змагання серед працівників лісового господарства «Лісоруб-2013».

 

15 команд з Івано-Франківщини змагались за можливість представляти область на Всеукраїнських змаганнях.

 

Загалом лісоруби показували свої вміння у 5 вправах. Однією з найскладніших вважається вправа «Звалювання деревини», адже тут необхідно правильно підпиляти дерево, аби воно точно потрапило у намічену зону. Варто наголосити, що цьогоріч з цим завданням справилися всі лісоруби з меншою чи більшою точністю, хоча лише четверо з учасників цьогорічних змагань поцілили, як то кажуть, «в яблучко» (тобто чітко в ценральну відмітку). Найточніше виконав вправу звалювальник Вигодського лісгоспу Ігор Чекан.

 

Наступні вправи, які довелось виконувати лісорубам були не менш складними. Для того аби виконувати розтиражування на точність та обрізувати сучки, треба було правильно та швидко провести монтаж ланцюга бензопили. Найшвидше зібрав свій агрегат Петро Лаб’юк з Верховинського лісгоспу, який також виборов першість у вправі «Розкрижування деревини комбінованим різом», де треба було відпиляти від колоди частину надпилами зверху і знизу таким чином, аби надпил чітко зійшовся посередині.

 

Великої майстерності та спритності вимагала вправа «Точне розкрижування». Колода для розпилювання лежала на дошці, яка була засипана тирсою і лісоруби мали відпиляти частину колоди таким чином, щоб не зачепити дошку. Учасники змагань, боячись штрафних балів, недапилювали до дошки чималу відстань, проте найточніше зумів виконати нелегке завдання Зіновій Горішний з Рогатинського лісгоспу. Чоловік розповів, що тут важливо відчувати бензопилу та дерево.

 

Остання вправа, яка завершувала змагання вимагала чималої вправності. Лісоруби змагались у відокремленні гілок від стовбура. Необхідно було делікатно спиляти сучки, аби від них не лишилось більше 5 міліметрів. І знову переможцем став Петро Лаб’юк з Верховинського лісгоспу.

 

 Кожного року змагання проходять у різних лісгоспах. Цьогорічні господарі ретельно готувались до відповідальної події та доклали максимум зусиль, аби «Лісоруб-2013» відбувся на високому організаційному рівні і, як зазначили учасники, це їм вдалось.

 

«Ми дуже вдячні керівництву Вигодського лісгоспу за теплий прийом та відмінну організацію цьогорічних змагань. Працівники підприємства потрудились на славу. З кожним роком, як бачимо, рівень учасників змагань та їх професіоналізм зростає, тож сподіваємося, що і на Всеукранському рівні переможці обласного етапу гідно представлять нашу область», – наголосив головний інженер Івано-Франківського бласного управління  лісового та мисливського господарства Роман Варварук.

 

Вперше в програмі змагань були показові виступи операторів гідроманіпулятора, який вважається найбільш придатним та ефективним для роботи в лісі, адже за допомогою нього можливо погрузити спиляні дерева на автомобіль без допомоги крана.

 

«Ми вирішили показати, наскільки робота наших працівників є складною і як точно вони вміють виконувати її. Ми вже брали участь у змаганнях, де упродовж 10 хвилин необхідно було скласти зруб у вигляді колодязя, який складається з 9 рівнів і швидко та акуратно розібрати його. Того року призових місць у столиці ми не взяли, але готуємось до наступного конкурсу і сподіваємось, що наші оператори покажуть весь свій професіоналізм та здобудуть нагороди», – поділився планами на майбутнє директор ДП «Вигодське лісове господарство» на території якого проходили змагання, Ігор Тимочко.

 

Також він наголосив, що лісоруби так само вправно як пиляють дерева, у відповідну пору року займаюсься і залісненням територій лісгоспу. «Ми цінуємо та бережемо надбання наших прадідів – карпатські ліси. Лісоруби допомагають заготовити насіння основних деревоутворюючих порід, у лісових розсадниках вирощуємо сіянці і кожної весни заліснюємо всі площі які залишились після суцільних вирубок, аби зберегти екосистему Карпат», – розповів пан Ігор.

 

За результатами змагань першість виборов представник Верховинського лісгоспу, другими стали Коломийські лісоруби, а на третю сходинку піднявся представник Івано-Франківського лісгоспу. Переможці отримали грошові нагороди та подарунки від організаторів змагань та спонсорів.

 

 


22.07.2013 731 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

989
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14240 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1642
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

921
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6261

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

686

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1514

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

563
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

701
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1623
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

641
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5973
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13883
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

306
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

599
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

534
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

848 2