З олімпійського помосту — в цирк “Дю Солей”

 

 

Один з лідерів збірної України зі спортивної гімнастики, учасник Олімпіади-2012, 26-річний калушанин Віталій Наконечний несподівано вирішив закінчити спортивну кар’єру і податися до одного з найвідоміших цирків світу — «Дю Солей».

 

Минулого року на Олімпійських іграх у Лондоні один з найкращих вітчизняних гімнастів Віталій Наконечний разом із збірною України показав видатний на той момент результат і здобув третє місце.

 

Після того, як у прямому ефірі на Першому Національному показали підсумкову таблицю фінальних змагань, гордість за країну переповнювала, адже бали, поставлені суддями, вперше за довгі роки вивели Україну на призове місце. Та радість, як виявилося, була передчасною. Українці були позбавлені медалі, а причиною такого рішення стала апеляція, подана командою з Японії. Апеляцію задовольнили і, як наслідок, українська команда опинилася четвертою. Як би там не було, але наша команда довела, що є однією з найсильніших у світі, а сам Віталій ще й зайняв високе шосте місце в індивідуальних вправах. Втім, після цього калушанин випав зі спортивної орбіти. Новий змагальний сезон збірна України розпочала без нього.

 

— Віталію, чому ти вирішив завершити свою спортивну кар’єру?

 

— Це було дуже непросте рішення, проте після завершення Олімпіади я остаточно зрозумів для себе, що сучасний спорт вже далеко не є тим самим спортом, де визначаються найкращі спортсмени за спортивними принципами. Сьогодні спорт — це політика, що підтвердили Олімпійські ігри-2012, коли нашу команду відверто засудили, позбавивши заслужених нагород. Зі збірною України ніхто не рахувався. Ми ж несподівано для багатьох почали підходити до трійки найкращих у фіналі, ввійшли до числа призерів, а це, очевидно, не входило в нічиї плани. З одного боку, таке ставлення можна зрозуміти, адже спортивну гімнастику в нашій країні обходять стороною. Нас просто не помічають, не спонсорують на державному рівні. І це при тому, що з кожним роком зростає складність нашого виду спорту, що вимагає відповідної підготовки. Це, до слова, також одна з причин того, чому я пішов зі спорту, адже я засумнівався у тому, що зможу протягнути ще чотири роки, до наступної Олімпіади, на такому високому рівні.

 

— Але ж ти був одним з лідерів збірної України, до того ж, показав доволі високі результати на згаданих Олімпійських іграх…

 

— На сьогоднішній день наша гімнастична збірна переживає зміну поколінь. Ми маємо молодих та перспективних хлопців, які дуже потужно і вперто працюють, до того ж, повірили, що нічим не гірші від наших суперників. Але якщо порівнювати наш молодіжний склад, та й основний, з іншими збірними світу, в нас справді дуже малий вибір спортсменів. А все тому, що ми не маємо відповідних залів для підготовки, та й, зрештою, немає грошей на розвиток нашого виду спорту. Спеціалістів теж стало дуже мало, їх, напевно, можна перерахувати на пальцях в нашій країні.

 

— Чи не було у тебе бажання займатися тренерською роботою?

 

— На сьогоднішній день тренерська робота — важка і, як це не прикро, невдячна справа. Тому я навіть не розглядав таких варіантів.

 

— Чим займаєшся зараз, після завершення активних виступів у спорті?

 

— Для багатьох це буде досить несподіваною новиною, але я працюю за кордоном, в одному з найкращих цирків світу — «Дю Солей». Відверто кажучи, дуже радий, що після спорту зміг найти себе у цій сфері, адже цирк — очевидно, найкращий варіант для гімнаста після закінчення спортивної кар’єри.

 

— А ти займався чимось таким раніше?

 

— У тому й справа, що не стикався раніше з нічим подібним. «Дю Солей» захопив мене тим, що це дійсно найкращий цирк у світі, який має, водночас, дуже складну і красиву програму. Номер, в якому я працюю, називається «HIGH-BAR». Мова йде про апарат, що розташований на 12-метровій висоті, який складається з трьох поперечин і так званого лопінгу (гойдалки). До речі, зі мною в номері працює теж колишній гімнаст з України, а загалом, у шоу є ще декілька наших екс-спортсменів.

 

— Незабаром «Дю Солей» завітає з гастролями до Києва. Які очікування від виступу на Батьківщині?

 

— Мені дуже хочеться виступити в Україні, адже на шоу, яке проходитиме практично в рідному для мене за гімнастичним минулим столичному Палаці спорту, прийдуть мої рідні та друзі. Тому хочеться порадувати їх своїм виступом.

 

Андрій МЕНІВ, "Галицький кореспондент"


08.08.2013 1571 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

970
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2568 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2155
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3001
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2610
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2334 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

466

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

473

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

974

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2191
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

673
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1942
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2036
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

204
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

816
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5527
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7384
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1401
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

671
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1048 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1557 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1416