З олімпійського помосту — в цирк “Дю Солей”

 

 

Один з лідерів збірної України зі спортивної гімнастики, учасник Олімпіади-2012, 26-річний калушанин Віталій Наконечний несподівано вирішив закінчити спортивну кар’єру і податися до одного з найвідоміших цирків світу — «Дю Солей».

 

Минулого року на Олімпійських іграх у Лондоні один з найкращих вітчизняних гімнастів Віталій Наконечний разом із збірною України показав видатний на той момент результат і здобув третє місце.

 

Після того, як у прямому ефірі на Першому Національному показали підсумкову таблицю фінальних змагань, гордість за країну переповнювала, адже бали, поставлені суддями, вперше за довгі роки вивели Україну на призове місце. Та радість, як виявилося, була передчасною. Українці були позбавлені медалі, а причиною такого рішення стала апеляція, подана командою з Японії. Апеляцію задовольнили і, як наслідок, українська команда опинилася четвертою. Як би там не було, але наша команда довела, що є однією з найсильніших у світі, а сам Віталій ще й зайняв високе шосте місце в індивідуальних вправах. Втім, після цього калушанин випав зі спортивної орбіти. Новий змагальний сезон збірна України розпочала без нього.

 

— Віталію, чому ти вирішив завершити свою спортивну кар’єру?

 

— Це було дуже непросте рішення, проте після завершення Олімпіади я остаточно зрозумів для себе, що сучасний спорт вже далеко не є тим самим спортом, де визначаються найкращі спортсмени за спортивними принципами. Сьогодні спорт — це політика, що підтвердили Олімпійські ігри-2012, коли нашу команду відверто засудили, позбавивши заслужених нагород. Зі збірною України ніхто не рахувався. Ми ж несподівано для багатьох почали підходити до трійки найкращих у фіналі, ввійшли до числа призерів, а це, очевидно, не входило в нічиї плани. З одного боку, таке ставлення можна зрозуміти, адже спортивну гімнастику в нашій країні обходять стороною. Нас просто не помічають, не спонсорують на державному рівні. І це при тому, що з кожним роком зростає складність нашого виду спорту, що вимагає відповідної підготовки. Це, до слова, також одна з причин того, чому я пішов зі спорту, адже я засумнівався у тому, що зможу протягнути ще чотири роки, до наступної Олімпіади, на такому високому рівні.

 

— Але ж ти був одним з лідерів збірної України, до того ж, показав доволі високі результати на згаданих Олімпійських іграх…

 

— На сьогоднішній день наша гімнастична збірна переживає зміну поколінь. Ми маємо молодих та перспективних хлопців, які дуже потужно і вперто працюють, до того ж, повірили, що нічим не гірші від наших суперників. Але якщо порівнювати наш молодіжний склад, та й основний, з іншими збірними світу, в нас справді дуже малий вибір спортсменів. А все тому, що ми не маємо відповідних залів для підготовки, та й, зрештою, немає грошей на розвиток нашого виду спорту. Спеціалістів теж стало дуже мало, їх, напевно, можна перерахувати на пальцях в нашій країні.

 

— Чи не було у тебе бажання займатися тренерською роботою?

 

— На сьогоднішній день тренерська робота — важка і, як це не прикро, невдячна справа. Тому я навіть не розглядав таких варіантів.

 

— Чим займаєшся зараз, після завершення активних виступів у спорті?

 

— Для багатьох це буде досить несподіваною новиною, але я працюю за кордоном, в одному з найкращих цирків світу — «Дю Солей». Відверто кажучи, дуже радий, що після спорту зміг найти себе у цій сфері, адже цирк — очевидно, найкращий варіант для гімнаста після закінчення спортивної кар’єри.

 

— А ти займався чимось таким раніше?

 

— У тому й справа, що не стикався раніше з нічим подібним. «Дю Солей» захопив мене тим, що це дійсно найкращий цирк у світі, який має, водночас, дуже складну і красиву програму. Номер, в якому я працюю, називається «HIGH-BAR». Мова йде про апарат, що розташований на 12-метровій висоті, який складається з трьох поперечин і так званого лопінгу (гойдалки). До речі, зі мною в номері працює теж колишній гімнаст з України, а загалом, у шоу є ще декілька наших екс-спортсменів.

 

— Незабаром «Дю Солей» завітає з гастролями до Києва. Які очікування від виступу на Батьківщині?

 

— Мені дуже хочеться виступити в Україні, адже на шоу, яке проходитиме практично в рідному для мене за гімнастичним минулим столичному Палаці спорту, прийдуть мої рідні та друзі. Тому хочеться порадувати їх своїм виступом.

 

Андрій МЕНІВ, "Галицький кореспондент"


08.08.2013 1621 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2373
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1511 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3607
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5373
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1643
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2018

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

86

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

147

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

394

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

848
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

429
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

744
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2433 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

430
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

835
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4889
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

704
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

589
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

533
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

372
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

691
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

855 2