З нами українські боги! Рідновірський календар Майдану і пророцтво волхва Ясуня

 

 

Коли п’ять років тому я перебувала у Даждьбожій святині у селі Богоявленському на Кіровоградщині, то зустріла там волхва Ясуня (Яценка), якого ще за радянщини репресували за знахарство, а у 90-их роках Ясунь спорудив два Рідновірські Требовища в південних орійських землях. Цей поважний (і як тепер розумію яснобаченний) волхв сказав мені, що звільнення України відбудеться за законами річної Сварги-Коловороту, тобто у точній відповідності з прадавнім календарем предків-оріїв.

Ясунь звернув мою увагу на те, що волелюбні зрушення українського народу відбуваються на Калету – у кінці листопада. У наших пращурів Калета був, серед іншого, Богом долі. Як відомо тим українцям, які не втратили зв’язку з предковими традиціями, на Калету випікають круглий хліб, що є символом сподівання на повернення сили Сонця.

«Надія народиться на Калету», - пророче казав Ясунь.

В листопаді 2013 року я не здивувалась, коли здвиг революції припав саме на дні Калети. Це ж веселе парубоче свято, яким минулого року став перший Майдан – «дискотечний». На Калету українці ніби розправляють затерплі від рабства плечі, струшують ними, наганяючи страх на ворогів.

«Дана поведе нарід за собою», - казав Ясунь. Нинішнього року рідновірське Водосвяття (день Богині Дани), яке співпало з християнською водохрещею – 19 січня – почалось правдиве зрушення народу, коли майданну «дискотеку» з русланками, лесиками та богданчиками заступив Майдан Військового Чину, коли новітнє козацтво (під різними назвами) вступило в бій з темною ордою чужинців і манкуртів.

Тут також присутня символіка, адже беркут це є знаний з історії угорський Туруль, кігті якого розтерзали українськіорійські Карпати у 895 році за християнським численням, коли мадяри під проводом беркута-Туруля прорвались крізь Верецький перевал, залишаючи за собою ріки орійської крові та сплюндровані вівтарі-требовища Наших Предків. Тепер «Беркут» терзає святі тіла захисників Майдану, знову хоче орійської крові.

Далі Рідновірський календар, за словом Ясуня, показує нам майбутні віхи звільнення українців. Вже у лютому Сварга піднімається над обрієм у сильному сонці. 21 лютого маємо день, коли славитимемо Весняного Стрибога.

Знаю, що саме в Стрибожий день козаки з майдану знов підуть на штурм ворожого Печерського горба (а точніше – Щекової (Змієвої) гори, де завше,від часів Кия, сиділи змії-гнобителі українців).

А на 9 березня (що небуденно співпадає з 200-літтям Пророка Тараса Шевченка) за Рідновірським календарем припадає День Жертви на воскресіння Матері-Землі. В цей день буде принесена Велика Очищувальна Жертва за Україну,з якої повстане перемога. Це буде важкий день, день битви і день втрат, і будуть тоді і сльози і радість. Через цей перевал мусимо пройти, за ним відкриється нам дорога до Волі.

23-26 березня, на свято Ярила-Сонця ми вже будемо вільні, будемо святкувати перемогу над Темрявою і судитимо ворогів. А з брехливих Лжевождів (яких є три, як три голови у Змія Горинича) спаде їхня приваблива машкара і всі побачать їх смішними і продажними за їхньою суттю.

15 квітня – день Перуна-воїна (що відповідає римському Марсу). В цей день може статися напад ворожого війська на Україну, але я думаю, що в цей день народиться правдива, заснована на козацьких традиціях і славнях, Українська Армія.

23 квітня відбудеться Схід Сварги на Небосхил Оріяни-України. Світ заніміє від подиву і захоплення, побачивши могуть України, яка явить і Заходу і Сходові світанок нового світу.

Так пророчив Ясунь, так збувається нині.


07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

844
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5293 6
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1726
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1736
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2878
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2509

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

439

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1647

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2381

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3119
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

205
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

758
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

943
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

513
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

696
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16174
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3053
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

340
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1170
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1021 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

820