З надією на майбутнє: Великдень в серцях івано-франківців

 

Наближається світлий день Воскресіння Христового. Для більшості Івано-Франківців Великдень є кульмінацією, вершинною точкою молитовного сходження українців на «духовну Говерлу» Христового служіння.

Усі дні Великого посту ми просили Господа вибачити нам наші провини, каялись за те, що часто-густо були неуважними до численних знамень і грізних знаків, які посилав нам Отець Небесний. Каялись за те, що йшли дорогою заповідей Божих без належних завзятості і старання, твердості і любові.

Ми шепотіли слова, що у великій надії єднають нас з предками і нащадками в одну невмирущу націю, в один вічно сущий народ: «Христос воскрес, воскресне й Україна!»

Ніколи ще міська громада Івано-Франківська не сходила на духовну вершину року у такій єдності та одностайності, як тепер. Нас єднають дух Майдану й подвиг Небесної сотні, ворожа тінь, що лягла на українську землю й тверде рішення повернутись до європейської родини.

Громада сповнена рішучості здійснити радикальне очищення влади від корупціонерів та посіпак злочинного режиму Януковича. Якщо ми назвали наше звершення Революцією Гідності, то маємо довести справу до логічного кінця. Інакше на землі наших славних предків знову, як у найчорніші часи, тріумфуватиме кривава «Реставрація Негідників».

Про що ми молимось нині? Про мир для України, про добробут наших родин, безпеку дітей та порядок у нашому спільному домі. Про збереження наших, українських, вікових славних традицій.

Великдень – це завжди етап, певна риска під минулим та намагання відродження в новій, світлішій якості для майбутнього. З духовної Великодньої вершини відкриваються неозорі обрії майбутнього. Я вдивляюсь у горизонти ХХІ століття з тривогою і надією. Я молюсь і дослухаюсь до відзвуків у власному серці. До християнської совісті і християнського духовного світогляду. Вони кажуть мені: примножуються небезпеки, але й відкриваються небачені досі можливості як у тому великому домі, що зветься Україною, так і в малому домі, яким ми вважаємо наш Івано-Франківськ.

Ми знаємо, що в нашому місті далеко не все гаразд. Що ми стоїмо перед викликами, на які ще не знайдено відповідей. Що нам потрібно врешті решт визначити: якої долі для Івано-Франківська у строкатій мозаїці європейського життя ми прагнемо?

Чи хочемо ми, щоби місто загубилось на шляхах глобальних транзитів та міграційних потоків? Чи розуміємо ми, що вже сьогодні потрібно визначити роль міста у тому дійстві, яке відбувається на арені з назвою «Європа»?

 

Чи зможе Франківськ стати заможним європейським містом? – питаю я себе. І кажу у відповідь: так, зможе!

Це тверде переконання базується не лише на інтуїції. Мій досвід підприємця і господарника дозволяє чітко бачити невикористані перспективні ресурси Франківська, на яких він може будувати своє майбуття. Свій шлях до втраченого дому. До Європи.

Перший стратегічний ресурс – рекреаційна зона. Місто розташоване в центрі мальовничого й (поки що!) екологічно не зіпсованого краю, де зійшлися в одне ціле і безцінної краси Карпатські гори, і унікальний Дністровський каньйон і цілющі джерела Поділля, Опілля, Покуття.

Другий стратегічний ресурс – люди. Містяни Франківська, галичани, прикарпатці. Напевне, найпрацьовитіші та найпобожніші з сучасних українців. Нас не потрібно вчити як стати європейцями, ми самі будь кого навчимо. Франківчани роботою і молитвами подолали біди війн та окупацій, та вперто йдуть до своє споконвічної мети – бути заможними та вільними господарями у власній хаті.

Третій стратегічний ресурс – географічна близькість міста до земель Старої Європи, до її розвинених транспортних комунікацій та налагодженого континентального господарства.

Ці три ресурси створюють таку собі «стартову платформу». А для самого старту місту необхідно визначитись з простими питаннями: що, власне, воно може дати сучасній Європі? Яку роль воно може грати в сценаріях всеєвропейського поступу?

Карпатський край є ідеальним місцем для сімейного та спортивного відпочинку представників європейського середнього класу. Вже тепер у Карпатах полюбляє відпочивати молодь з країн Центральної Європи.

Маючи неабиякий досвід в туристичній сфері, переконаний, що Івано-Франківськ вже є природнім транспортно-комунікаційним центром карпатського туризму. Розвиток аеропорту, його націленість на обслуговування чартерних туристичних рейсів з Європи – запорука участі міста у залученні до карпатського відпочинку сотень тисяч мешканців континенту.

Місту також необхідні добрі дороги, сучасні готелі, харчові і розважальні заклади. Разом з туристами до нас прийдуть гроші, до нас прийде добробут, прийде впевненість у майбутньому.

Для того щоб місто отримало поштовх у розвитку потрібно стимулювати та спрямовувати Франківській бізнес в напрямку реконструкції європейського обличчя міста. Для цього посол у Верховній Раді повинен працювати над програмою залучення інвестицій.

Для успіху нам потрібні скоординовані зусилля міської, обласної і центральної влади. Бачу своє завдання у тому, щоби забезпечити таку координацію. Прагматизм та економічний патріотизм повинні запанувати над партійними і клановими чварами, які на разі роз’єднюють франківську громаду.

До соборності та єдності закликає нас Великодня літургія. Ми повинні стати вище за дрібні суперечки, заздрощі та забобони, згуртуватись для важкої праці, зібрати до купи все найкраще, що залишили нам мешканці міста з попередніх епох.

Й ще одну Христову науку ми повинні засвоїти. Христос вчив нас не боятись.

Не боятися ворогів, бо вони не подолають тих, з ким Господь.

Не боятись труднощів, бо вони долаються молитвою та завзятою працею.

Не боятись минулого, спиратись на нього.

Не боятись майбутнього, бо в ньому більше можливостей, аніж нам здається.

Не боятись відкритись світові, бо вселенська правда Божа перемагає тих, хто встає на шляху нового. «Се, творю все нове!» - каже нам Голос з Неба.

Ми чуємо цей Голос і йдемо до Великоднего Світла, щомиті пам’ятаючи: Христос посеред нас!

Христос Воскрес!

 

Олександр Шевченко,

директор ТК Буковель


27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

111
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

633
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

972
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

1760
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1148
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

1721

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

490

Так, шановний читачу, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства

934

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

985

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС.

857
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

468
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1629
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3276 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1661
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3643
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4498 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

4942
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1336
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими. Про це пише Фіртка з посиланням на пресслужбу суду.  Враховуючи дані рішення в Україні з

906
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

4840
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

6721
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

7600 11