З липня у Калуші можна подавати заявки на конкурс Бюджету участі

Цього року конкурс Бюджету участі стартує значно пізніше ніж торік. Міська рада вирішила, що проєкти можна буде подавати на конкурс з 1 до 30 липня, їхнє опрацювання (оцінка підрозділами міської влади, уточнення авторами тощо) триватиме з 31 липня по 28 серпня.

5 червня Калуська міська рада затвердила параметри бюджету участі на 2021 рік (конкурс відбуватиметься цього року) та на два наступні роки, інформують "Вікна".

За рішенням міської ради у 2021-2022 роках на фінансування проєктів-переможців конкурсу Бюджету участі закладатимуть по 3 млн гривень, а в 2023 році — 3,5 млн гривень. Нагадаємо, цього року на такі цілі виділили 2,5 млн гривень.

Проте для проєктів, як реалізовують на території Калуша, коштів більше не буде — ті ж 2,5 млн гривень. З них 1,5 млн гривень — на великі проєкти з бюджетом до 500 тис. гривень і 1 млн гривень — на малі проєкти з бюджетом до 250 тис. гривень. Ще 500 тис. гривень заклали на реалізацію мікропроєктів на території сільських громад Калуської ОТГ, максимальна вартість одного такого проєкту — 165 тис. гривень. Зазначено, що голосування за мікропроєкти для сільських громад цього року проводиться в населених пунктах Калуської міської ОТГ, які приєдналися до Калуша в 2019 році. Тобто мешканці міста на визначення переможців впливати не будуть.

Як і торік, проєкти на конкурс можуть подавати особи, яким виповнилося 16 років. Для цього автору потрібно зібрати 20 підписів. Один автор може подавати лише один проєкт.

Кількість пунктів супроводу Бюджету участі теж не змінилася. Це загальний відділ виконавчого комітету міської ради та міський ЦНАП. Щоправда, фізично їх буде більше — залучатимуть відділенні робочі місця центру надання адмінпослуг на території старостинських округів.

Цього року конкурс Бюджету участі стартує значно пізніше, ніж торік. Міська рада вирішила, що проєкти можна буде подавати на конкурс з 1 до 30 липня, їхнє опрацювання (оцінка підрозділами міської влади, уточнення авторами тощо) триватиме з 31 липня по 28 серпня.  Терміни голосування за проєкти — з 31 серпня по 20 вересня. А оголосять переможців конкурсу до 15 жовтня.

Тож, фактично, цього року з графіку випала інформаційна компанія з ознайомлення мешканців громади з проєктами. Як пояснив на сесії начальник відділу внутрішньої політики Тарас Нижник, інформаційну компанію можна буде проводити паралельно з опрацюванням проєктів. 

Нагадаємо, торік на проєкти на конкурс Бюджету участі подавали на два місяці раніше — з 1 до 31 травня, опрацювання проєктів тривало з  1 по 27 червня, а на інформаційну кампанію відвели аж два місяці: вона тривала з 1 липня по 30 серпня.

Типи проєктів, які цього року можна подавати на конкурс:

  • Велоінфраструктура (облаштування велосипедних доріжок, паркувальних місць та пунктів прокату велосипедів);
  • Енергозбереження;
  • Комунальне господарство (облаштування та озеленення територій, облаштування дитячих майданчиків, вуличне освітлення, поводження з відходами, поліпшення якості питної води);
  • Культура та туризм (створення та розвиток закладів культурного напряму, організація фестивалів, вистав, концертів, конкурсів, ярмарок, виставок тощо, реставрація архітектурних пам'яток, проєкти в галузі розвитку міського туризму та туристичної інфраструктури);
  • Навколишнє середовище (запобігання та ліквідація забруднення навколишнього середовища, охорона природних ресурсів, організація заходів догляду за безпритульними тваринами, включаючи чіпування, створення та розвиток притулків, регулювання їх чисельності, вигул домашніх тварин);
  • Освіта (розвиток установ позашкільної, шкільної та вищої освіти, організація  просвітницьких заходів, тренінгів, курсів, семінарів);
  • Охорона здоров'я (розвиток медичної інфраструктури, покращення доступу до медичних установ та доступності отримання медичних послуг, організація заходів, направлених  на ранню діагностику та профілактику захворювань, пропагування здорового способу життя);
  • Соціальний захист (розвиток закладів та заходи соціального спрямування, включаючи заходи з реабілітації  інвалідів, захист інвалідів, сиріт, непрацездатних осіб, пенсіонерів, багатодітних сімей, забезпечення вільного доступу інвалідів до об’єктів, закладів і заходів міста);
  • Спорт (розвиток закладів і об’єктів спортивно-оздоровчого напряму,  організація спортивних заходів, популяризація спорту та здорового способу життя).

Також міська рада внесла зміни до Положення про Бюджет участі. Зокрема, комісія з питань Бюджету участі дозволили приймати рішення про зміну термінів етапів конкурсу (для якісного опрацювання проєктів). Ще одна суттєва зміна: при розрахунку бюджету проєкту автор має враховувати не менше 10% інфляції. Якщо проєкт подає голова ОСББ чи інша уповноважена особа, то, в такому разі, має бути згода двох третин мешканців ОСББ на реалізацію проєкту та підтвердження можливості профінансувати 30% від вартості реалізації проєкту.  


27.06.2020 969
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

331
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13763 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1569
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

867
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6131
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

636

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1464

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1273

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1164
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

655
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5922
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13604
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

245
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

545
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

788 2