З липня у Калуші можна подавати заявки на конкурс Бюджету участі

Цього року конкурс Бюджету участі стартує значно пізніше ніж торік. Міська рада вирішила, що проєкти можна буде подавати на конкурс з 1 до 30 липня, їхнє опрацювання (оцінка підрозділами міської влади, уточнення авторами тощо) триватиме з 31 липня по 28 серпня.

5 червня Калуська міська рада затвердила параметри бюджету участі на 2021 рік (конкурс відбуватиметься цього року) та на два наступні роки, інформують "Вікна".

За рішенням міської ради у 2021-2022 роках на фінансування проєктів-переможців конкурсу Бюджету участі закладатимуть по 3 млн гривень, а в 2023 році — 3,5 млн гривень. Нагадаємо, цього року на такі цілі виділили 2,5 млн гривень.

Проте для проєктів, як реалізовують на території Калуша, коштів більше не буде — ті ж 2,5 млн гривень. З них 1,5 млн гривень — на великі проєкти з бюджетом до 500 тис. гривень і 1 млн гривень — на малі проєкти з бюджетом до 250 тис. гривень. Ще 500 тис. гривень заклали на реалізацію мікропроєктів на території сільських громад Калуської ОТГ, максимальна вартість одного такого проєкту — 165 тис. гривень. Зазначено, що голосування за мікропроєкти для сільських громад цього року проводиться в населених пунктах Калуської міської ОТГ, які приєдналися до Калуша в 2019 році. Тобто мешканці міста на визначення переможців впливати не будуть.

Як і торік, проєкти на конкурс можуть подавати особи, яким виповнилося 16 років. Для цього автору потрібно зібрати 20 підписів. Один автор може подавати лише один проєкт.

Кількість пунктів супроводу Бюджету участі теж не змінилася. Це загальний відділ виконавчого комітету міської ради та міський ЦНАП. Щоправда, фізично їх буде більше — залучатимуть відділенні робочі місця центру надання адмінпослуг на території старостинських округів.

Цього року конкурс Бюджету участі стартує значно пізніше, ніж торік. Міська рада вирішила, що проєкти можна буде подавати на конкурс з 1 до 30 липня, їхнє опрацювання (оцінка підрозділами міської влади, уточнення авторами тощо) триватиме з 31 липня по 28 серпня.  Терміни голосування за проєкти — з 31 серпня по 20 вересня. А оголосять переможців конкурсу до 15 жовтня.

Тож, фактично, цього року з графіку випала інформаційна компанія з ознайомлення мешканців громади з проєктами. Як пояснив на сесії начальник відділу внутрішньої політики Тарас Нижник, інформаційну компанію можна буде проводити паралельно з опрацюванням проєктів. 

Нагадаємо, торік на проєкти на конкурс Бюджету участі подавали на два місяці раніше — з 1 до 31 травня, опрацювання проєктів тривало з  1 по 27 червня, а на інформаційну кампанію відвели аж два місяці: вона тривала з 1 липня по 30 серпня.

Типи проєктів, які цього року можна подавати на конкурс:

  • Велоінфраструктура (облаштування велосипедних доріжок, паркувальних місць та пунктів прокату велосипедів);
  • Енергозбереження;
  • Комунальне господарство (облаштування та озеленення територій, облаштування дитячих майданчиків, вуличне освітлення, поводження з відходами, поліпшення якості питної води);
  • Культура та туризм (створення та розвиток закладів культурного напряму, організація фестивалів, вистав, концертів, конкурсів, ярмарок, виставок тощо, реставрація архітектурних пам'яток, проєкти в галузі розвитку міського туризму та туристичної інфраструктури);
  • Навколишнє середовище (запобігання та ліквідація забруднення навколишнього середовища, охорона природних ресурсів, організація заходів догляду за безпритульними тваринами, включаючи чіпування, створення та розвиток притулків, регулювання їх чисельності, вигул домашніх тварин);
  • Освіта (розвиток установ позашкільної, шкільної та вищої освіти, організація  просвітницьких заходів, тренінгів, курсів, семінарів);
  • Охорона здоров'я (розвиток медичної інфраструктури, покращення доступу до медичних установ та доступності отримання медичних послуг, організація заходів, направлених  на ранню діагностику та профілактику захворювань, пропагування здорового способу життя);
  • Соціальний захист (розвиток закладів та заходи соціального спрямування, включаючи заходи з реабілітації  інвалідів, захист інвалідів, сиріт, непрацездатних осіб, пенсіонерів, багатодітних сімей, забезпечення вільного доступу інвалідів до об’єктів, закладів і заходів міста);
  • Спорт (розвиток закладів і об’єктів спортивно-оздоровчого напряму,  організація спортивних заходів, популяризація спорту та здорового способу життя).

Також міська рада внесла зміни до Положення про Бюджет участі. Зокрема, комісія з питань Бюджету участі дозволили приймати рішення про зміну термінів етапів конкурсу (для якісного опрацювання проєктів). Ще одна суттєва зміна: при розрахунку бюджету проєкту автор має враховувати не менше 10% інфляції. Якщо проєкт подає голова ОСББ чи інша уповноважена особа, то, в такому разі, має бути згода двох третин мешканців ОСББ на реалізацію проєкту та підтвердження можливості профінансувати 30% від вартості реалізації проєкту.  


27.06.2020 987
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

613
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3195
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21316
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2103
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1593 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2471

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

400

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

273

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

861

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2264
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

285
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

559
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1107
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

267
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

884
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

852
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

766
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8344
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

427
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1241 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2284 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

975