З карпатськими прикрасами: як створювалися костюми до фільму "Захар Беркут"

У прокат вийшов масштабний український фільм "Захар Беркут" Ахтема Сейтаблаєва.

Чому для створення костюмів знадобилося більше пів року, а саму кінострічку "Захар Беркут" порівнюють з "Грою престолів", vogue.ua  розповіла художниця костюмів Антоніна Белінська, пише Фіртка.

Про історичні референси

Я, як і кожен художник костюмів, починаю роботу з опрацювання сценарію. Разом із режисером, оператором та художником-постановником ми вибудовуємо певний світ наших героїв. Ми узгоджуємо кольористику, домовляємось про певні стилістичні рішення, проробляємо характери персонажів. Одним із найбільш захопливих етапів є дослідження: пошуки інформації в музейних фондах, вивчення літератури, консультації з істориками та співпраця з реконструкторами.

Також ми вирушили у тритижневу експедицію Західною Україною. Це не лише було корисно з погляду пошуку матеріалів та майстрів, а й подарувало багато натхнення. Усі елементи одягу, способи декорування, матеріали, які ви бачите у фільмі, побутували у XIII столітті, але ми їх дещо трансформували.

Про ремісників, які власноруч вишивали, виготовляли аксесуари, взуття

У цьому фільмі більшість деталей виготовили вручну. Важливо розуміти, що це більше 5000 елементів. Кожну пряжку, накладку на ремінь чи роздільне кільце на обладунок вилили наші майстри. Більше 200 метрів тканини оздобили старовинною технікою - вибійкою. Аксесуари створювали з нуля, ми використовували дріт та листи металу. Усі візерунки зі шкіри, а їх чимало, зробили технікою холодного тиснення.

Навіть костюми для акторів масових сцен (понад 200 осіб) оздоблювали вручну. Одним з моїх улюблених елементів одягу є оксамитовий плащ-корзно Тугара Вовка, він розписаний золотими барвами. Художники працювали над ним більше тижня. Надзвичайна робота!

Читайте також: Укрпошта випускає поштову марку до виходу стрічки “Захар Беркут

Про прикраси, що носили в середині XIII століття в Карпатах

Люди досить давно почали себе прикрашати. Крім звичних для нас сьогодні каблучок, браслетів, сережок жінки носили налобні прикраси з колтами та ряснами. Ви можете побачити стилізацію цих виробів на наших героях. Також поширеними були фібули для плащів.

У кого з героїв найскладніший і найдорожчий костюм

Дуже важко виокремити один костюм, адже вкладено колосальну кількість праці в кожен образ. Найскладнішими та найтрудомісткішими були костюми воїнів. Кожен обладунок складається із дрібних пластин, що зв'язали стародавньою технікою. На створення однієї кольчуги потрібно було півтора місяці праці.

Про тканини

Майже усі використані тканини натуральні: льон, конопля, вовна, шкіра. Лише в деяких обладунках використаний пластик та поліуретан. Коли ми їздили в експедицію, то знайшли майстрів, які на наше замовлення виткали вовняне полотно. З нього пошили верхній одяг: гуні, кацовані, чугані. Ми навіть мали змогу вибрати за кольором овець, з яких хотіли отримати вовну!


Читайте також: 

Монетний двір Польщі викарбував ексклюзивну пам’ятну монету «Захар Беркут»

У мережі з'явився офіційний трейлер фільму "Захар Беркут", який знімали у Карпатах (ВІДЕО)


20.10.2019 3465
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3765 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

553
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273