З дому люди працюють довше, ніж з офісу до пандемії: дослідження

Співробітники, яких через пандемію перевели на дистанційну роботу, працюють з дому на дві години довше, ніж в офісі.

І мають більше навантаження, аніж це було до COVID-19, пише УП.Життя.

Такі висновки із власного дослідження зробила компанія NordVPN Teams, яка спеціалізується на підтримці бізнесу. 

Компанія проаналізувала дані зі своїх серверів, як приватні ділові мережі використовуються працівниками віддалено. 

В середньому в день працівники за своїм комп'ютером працюють на дві години довше, ніж це було до корона-кризи. 

В аналізі брали участь працівники з Великої Британії, Австрії, Канади, США, Нідерландів. 

Так, середньостатистичний британець, який працює у себе вдома, збільшив свій робочий графік на 25% і виходить з системи близько 20:00. 

Інше дослідження провели аналітики The Guardian та Wildgoose, що займаються консультуванням з роботи в команді. За словами 44% найманих робітників  Великої Британії, за останній рік від них очікують виконання більшого обсягу роботи, йдеться у висновках. 

Опитування також показало, що працівники, які працюють на дому, роблять коротші обідні перерви, працюють попри хворобу, та все більше робітників заявляють, що "працюють завжди", оскільки розмежування між робочим та вільним часом стирається.

При цьому працівників спитали, щоби вони хотіли, щоб зробила компанія задля подолання вигорання та стресу на роботі. 55% з них відповіли, що було б достатньо, якби роботодавець підтримував спілкування і висловлював сподівання щодо результату роботи тільки в межах робочого часу.  

При цьому на труднощі натрапляють також власники компаній: двоє з п'яти заявили, що страждали депресією, занепокоєнням та виснаженням за останній рік.

Дані NordVPN, вперше опубліковані Bloomberg, показують, що у січні 2021  працівники Великої Британії та США працювали 11 годин на день. 

Для порівняння, у березні 2020 у Великій Британії робочий день тривав 9 годин, а в США 8.

Так само збільшили кількість робочих годин в інтернеті канадці – з дев'яти до одинадцяти годин на день. 

Тенденція до зменшення робочого дня після початку пандемії спостерігається тільки в Данії, Бельгії та Іспанії. 

В Україні не проводилося масштабного дослідження щодо тривалості робочого дня для українців, які перейшли на роботу в home-офіс. 

Однак, в дослідженні компаній YouScan і Ipsos  про ставлення українців до віддаленої роботи, 58% опитаних респондентів заявили, що вони негативно сприймають роботу з дому. 

Опитування проводилося серед жителів України з січня по вересень 2020 року. 

Негативними наслідками дистанційної роботи українці називають: зниження продуктивності, складності через побутові чинники, овертайми.

Але серед переваг українці бачать: вільний графік, зниження ризику захворювання та можливість працювати з будь-якого місця.

"У деяких європейських країнах робочий час роботи в інтернеті стабілізувався, оскільки деякі працівники мали можливість повернутися до офісу в якомусь форматі", – йдеться у висновках дослідження NordVPN. 

Дані також не показали значне зменшення використання віртуальних бізнес мереж в обідній час. За твердженням аналітиків, це має означати, що під час віддаленої роботи перерва на обід стала коротшою. 

"Те, що ми всі звикли до роботи вдома, оскільки пандемія триває, не означає, що це перестало створювати нам величезні проблеми в підтримці правильного балансу між роботою та життям, – каже керуючий директор Wildgoose Джонні Едсер, - Зі збільшенням робочого навантаження та тривожною тенденцією роботи навіть попри хворобу, робоче місце для людей стає дедалі розмитішим поняттям. Водночас, це надзвичайно важливо, щоби життя і робота залишалися відмінними одне від одного".

Співзасновниця компанії Timewise, що надає консультації з організації гнучкої роботи, Емма Стюарт пояснює: 

"Робочий день ризикує втратити свої бар'єри, і це буде мати реальний вплив на психічне здоров'я та добробут". 

У третьому опитуванні, цього разу для фрілансерів, яке провів веб-сайт з питань набору персоналу Worksome, було виявлено, що і ті, хто працює сам на себе, мають довший робочий день під час корона-кризи. 

Виконавчий директор Worksome Мортен Петерсен сказав, що для багатьох людей "вимкнення "робочого режиму", коли працювати і жити доводиться в одному будинку, квартирі чи навіть кімнаті, стало надзвичайно важким.

"Спокуса відповісти на електронні листи до пізньої ночі стала ще більшою", – підкреслив він.

"Якщо в офісі є час початку і кінця, якого ми зазвичай дотримуємося, то вдома якщо ви зайняті, ви не помічаєте часу і у вас немає колег, щоб нагадати вам про повернення додому. Оскільки ми не можемо бачитися з друзями або відвідувати тренажерний зал, немає жодних стимулів для того, щоб піти. Усі мої заняття фізичними вправами та соціальні заходи проводяться в Zoom, тому мені не потрібно виїжджати о 17:30, щоб туди потрапити, тому продовжувати працювати дуже природно", – каже директорка відділу зв'язків з громадськістю Кері-Джейн Хеклінг


05.02.2021 21001
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

852
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1885 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

856
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2783
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1905
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3123

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

677

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

858

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1275

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1871
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

577
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

776
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1243
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1013
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

760
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1016
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7650
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

951
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3718
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

861
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1447
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1215 1