
З кожним роком все більше людей вирішують змінити стиль життя і стати веганами чи вегетаріанцями. Але досі актуальною залишається проблема пошуку якісних продуктів – натуральної та переробленої рослинної їжі. В Україні така продукція в основному імпортна.
Урізноманітнити раціон можна з екологічними товарами. Серед можливих варіантів рослинного походження – вегетаріанські ковбаси. Виробники пропонують замінники м'яса з соєю та бобами, яким властивий високий вміст білка.
Споживачам доступні різноманітні товари – напівфабрикати і готові страви. Все для збалансованого раціону можна продегустувати і придбати на сайті Пан-і-Веган або в інших перевірених магазинах. Вегетаріанська продукція реалізується як невеликими порціями, так і в великих об'ємах. Асортимент представлений наступними позиціями:
- рослинне м'ясо;
- ковбаса;
- сир, масло;
- молоко і вершки рослинного походження;
- паштети;
- рослинні солодощі та напої;
- борошно;
- крупи та ін.
Доцільність вживання рослинних білків
Науковці рекомендують боротися з дефіцитом білка саме завдяки введенню в раціон рослинних продуктів. Регулярне споживання такої їжі дозволяє знизити ризики розвитку деяких захворювань, пов'язаних з впливом насичених жирів.
Особливості виготовлення органічних ковбас
Білковмісні рослинні продукти мають такий же вигляд як продукція з м'ясної сировини. За смаком вони також нагадують традиційні вироби, хоча в складі відсутні компоненти тваринного походження.
В якості основи для виготовлення вегетаріанських ковбас використовується концентрат рослинних білків. Цей інгредієнт отримують з гороха, сої та пшениці. Для надання продукту певного смаку склад доповнюють оливками, грибами, свіжими овочами, екстрактами морських водоростей, прянощами, рослинними оліями, іншими компонентами. Колір залежить від використаного натурального барвника. Це можуть бути гірчиця, ферментований рис чи буряк.
Веганська ковбаса не містить нітриту натрію, шкідливої речовини з канцерогенним впливом. Зважаючи на натуральний склад, вироби для вегетаріанців та веганів мають короткий термін придатності.
Найчастіші поєднання рослинної основи при виготовленні вегетаріанських ковбас:
- пшеничний і соєвий білок;
- нутовий і соєвий;
- сочевичний і соєвий;
- гороховий і соєвий.
Органічну ковбасу вживають як окремо, так і в поєднанні з іншими продуктами. Додають в піцу, салати, смажать на грилі.
Вимоги до рослинних вегетаріанських ковбас
Всі складові органічних ковбас повинні бути виключно рослинного походження. Виробники продукції для веганів та вегетаріанців зобов'язані дотримуватися етичних принципів.
Перелік вимог наступний:
- Відсутність в складі м'яса, яєць, меду, молока.
- Відсутність добавок або барвників тваринного походження.
- Використання агар-агару з водоростей замість желатину з сухожиль та кісток.
- Відсутність лецитину та альбуміну, отриманих з яєць, а також натурального барвника Е120 з комах.
- Відсутність хімічних домішок.
Виробники органічної продукції пропонують споживачам ковбаси, бо не завжди легко одразу відмовитися від всіх м'ясних продуктів та іншої їжі тваринного походження. Експерти рекомендують відмовлятися від старих звичок поступово. Тільки плавний перехід є правильним і корисним для організму.
Варто відзначити, що рослинна продукція може зацікавити не лише веганів та вегетаріанців. Такі продукти можна спробувати і під час посту. Крім того, їх рекомендують купувати при непереносимості тваринних білків і для дієтичного харчування.
Вегетаріанська ковбаса – корисна та смачна заміна м'ясу без трансжирів, стабілізаторів, консервантів. Головне знайти для себе відповідальних виробників і перевіряти етикетку перед придбанням товарів. Безпечний склад – основа отримання користі від споживання рослинної їжі.
Партнерський матеріал