З червня проїзд у Калуші коштуватиме 2 гривні

Із червня ціна на проїзд Калушем у громадському транспорті зросте на 50 копійок, і становитиме 2 гривні. Щоб нововведення не “било” по кишенях незахищених калушан, влада вирішила залишити кілька рейсів за 1,5 тривні. Однак, — тільки до Залісся.

 

Тариф 1,5 гривні діє у Калуші з червня минулого року. Так, як і тогорічне підвищення, теперішнє збільшення вартості проїзду мотивують значним здорожчаннням пально-мастильних матеріалів та збільшенням мінімальної заробітної плати.

 

— Із часу останнього здорожчання проїзду вартість дизпалива зросла на 47%. Для порівняння: станом на 1 червня 2010 року літр дизпалива коштував 7,03 гривні. Зараз ціна становить 9,89 гривні за літр дизпалива. Мінімальна зарплата зросла більш, ніж на 10%. У зв’язку з цим, зростають витрати перевізників. Так, ТзОВ "Калуш-транс" пропонує встановити ціну за проїзд на рівні 2,08 гривні, "Калуська автотранспортна асоціація" — 2,04 гривні, а Калуське АТП — 2,85 гривні у розрахунку на рентабельність 10%, — зазначив начальник управління економічного розвитку міста Юрій Соколовський. — Наша пропозиція: підняти вартість проїзду до двох гривень.

 

Перевізники, присутні при розгляді питання, одноголосно підтримали підвищення. Так, за їхніми словами, автотранспорті підприємства — у шалених збитках. Іноді не вистачає грошей, щоб купити елементарне. Навіть вартість проїзду не покриє всіх витрат. 

 

Міський голова поспівчував водіям, оскільки труднощі професії відчув на собі: свою трудову діяльність Ігор Насалик розпочинав водієм в АТП.

 

Відтак, власні міркування з приводу підвищення плати за поїзд висловили всі члени виконкому. Більшість із них підтримала рішення про підвищення проїзду. За збільшення, але не таке відчутне, виступила заступник міського голови Руслана Вайда:

 

— Більшість міст, зокрема, Івано-Франківськ і Долина, їздять за дві гривні. Півтори гривні платять за проїзд у Дрогобичі, однак, там схема дорожнього руху побудована так, що треба робити часті пересадки. Однак, здорожчання вартості проїзду на 50 копійок "вдарить" по кишенях калушан. Тим паче, що цінова інспекція рекомендує збільшити вартість проїзду до 1,75 гривні.

 

Відтак, постала проблема невідповідності якості наданих послуг вартості проїзду. Так, як зазначила керуюча справами виконкому Наталія Бабій, надходить чимало скарг на якість обслуговування у пасажирів, а іноді, взагалі, — на відсутність рейсів.

 

Проблемним є питання перевезень дачників у городній сезон до Залісся. Підвищення ціни на цьому маршруті, переважна більшість із пасажирів якого — пенсіонери і пільговики, є необдуманим кроком. З іншого боку, перевізники скаржаться, що маршрут —  украй нерентабельний: іноді тижневий дохід із нього може становити всього 20 гривень.

 

— Я постійно користуюся громадським транспортом, і можу підтвердити, що численні скарги на неякісне обслуговування, відсутність рейсів і проблемне перевезення на Залісся — правда. Треба розуміти перевізників, але треба розуміти і калушан. Наприклад, можна ввести систему, подібну до тієї, що діє в Івано-Франківську: нехай пенсіонери і пільговики користуються безкоштовним пільговим проїздом у певний визначений час, — зазначила член виконкому Олена Білоус.

 

Члени виконкому підтримали пропозицію міського голови про те, щоб залишити два рейси на Залісся із вартістю 1,5 гривні. На всіх решта — з червня платитимуть по дві гривні.

 

До речі, турбують транспортні питання і район. На колегії Калуської РДА 24 травня йшлося про необхідність домовитися з містом про облаштування автостанції для автобусів, що прямують до населених пунктів району. Хоча досі розглядалося питання про будівництво автостанції на вул. Пушкіна та на вул. Сівецькій, тепер пропонують звести автостанцію на вул. Ринковій, поблизу крамниці "Сахара".

 

Юлія Баліцька, журналіст


27.05.2011 2501 1
Коментарі (1)

Оксана Гузинець-Мудрик 2011.05.30, 14:16
І знову те саме! прошу ставити гірпосилання на наш сайт - а не писати просто журналіста. Причому - не Вашого! http://www.vikna.if.ua/news/community/2011/05/27/6823/
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

200
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1519
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

963
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1335 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2680
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2034

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

357

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

470

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1401

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1382
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

237
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18148
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1109
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3459
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

817
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10579
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6314
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

970
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

251
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

475
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3074
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

796