В осінній період їжа повинна бути теплою. Адже при вживанні холодних страв організм повільніше насичується, а також вони гірше перетравлюються.
Про це журналістці Фіртки розповіла лікарка-терапевтка, дієтологиня Тетяна Чевалюк.
Окрім того, зі слів фахівчині, при вживанні холодного буде більше навантаження для травної системи.
"Холодна їжа потребує більше енергії для нагрівання. Натомість гарячі страви зігрівають і швидко засвоюються, тому людський організм отримує максимальну користь.
Разом з тим, якщо ми знаємо, що йде війна, то важливо і зробити запаси, і в поточному періоді харчуватися так, щоб ми довго були здоровими.
Головне не легковажити: має бути регулярне триразове харчування, зокрема домашня їжа", - каже спеціалістка.
Тетяна Чевалюк продовжує, від харчування залежить психоемоційний стан, витривалість і стійкість до стресів, а також загальний стан здоров’я.
"Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги", - уточнює лікарка.
Дієтологиня додає, що базою має бути триразове харчування, також можливі перекуси за бажанням. Окрім того, радить не нехтувати теплою водою, адже вона зігріває.
"Не переїдайте шкідливою їжею. Адже, якщо поспіхом перекусити бутербродами з обробленим м’ясом, чи солодкими тістечками, або іншим калорійним продуктом, це швидко переб’є апетит".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Регулярні триразові прийоми їжі: важливість правильного харчування під час війни