Втрачена мрія

Вже двадцять один рік української державності. Як ми мріяли про неї, як ми боролися за неї. Всі, тоді щасливі, стояли на порозі державності. Серце трепетом билося коли над Міською ратушею замайорів жовто-блакитний прапор. Сльози котилися по щоках. «Ось вона перемога, імперії більше немає, віднині ми заживемо щасливо в своїй державі», - щиро вірячи в це ми говорили один одному, тримаючи в руках агітки в яких Україна, за потенціалом, порівнювалася із Францією. А цифра в 25%, всього виробничого продукту імперії, який належить Україні, просто вражала наші щирі думки. «З таким потенціалом ми дуже швидко зможемо подолати незначні кризові явища і стати повноправним членом світового співтовариства», - знову ми переконували один одного. Переконували і вірили. Більше того, ми мріяли, що за пару років Україна увійде в першу двадцятку країн світових лідерів. Та що там двадцятка, наше місце у першій вісімці.

Ось такими ми були тоді мрійниками, а що сталося насправді? З нас зробили дурнів і поставили на поріг державності, але вже біля інших дверей. Біля дверей над якими написано «Вихід». Сльози знову котяться по щоках, але тепер ми плачемо не від радості, а за втраченою мрією, за сплюндрованою державою, за мовою яку знищують у нас на очах, за майбутнім, яке забирають у наших дітей, за гідністю, якої виявляється, не потрібно простому українцеві. Плачемо, бідкаємося, але продовжуємо чекати свого месію, який обов’язково має прийти і все змінити на краще. Знову в те віримо та глибоко в душі боїмося, що як і раніше нас обмануть, як обманювали з року в рік, від виборів до виборів.

Адже замість месії знову можуть прийти брехливі пророки і тоді не буде нам місця в своїй хаті. А тушковані запроданці гречкосії, вже ходять від хати до хати з пропозицією продати майбутнє наших дітей за кілограм тухлої гречки, як диявол ходить і просить продати йому людську душу.

І люди стоять на роздоріжжі і думають: «Продати  чи не продати?», «Чи варто переступати той останні поріг, за яким ніщо?». І тут хочеться кричати, волати, рвати на собі волосся: «Люди добрі, зупиніться, адже там за порогом справді нічого немає, ні держави, ні мови, ні України! Зупиніться, не продайте свою свободу, бо завтра вже не буде чого продавати».

Цих зайд і запроданців слід зупинити вже сьогодні, бо завтра може бути пізно. Коли вони прийдуть до Вас і простягнуть вкрадену у Вас же подачку, щоб сторицею потім знову всіх пограбувати і ошукати, подивіться кожному в очі і впізнайте там змія підступного, вурдалаку, перевертня який не має нічого святого за душею.

Але знову бере сумнів: «Чи почують? Чи побачать? Чи зрозуміють? Чи зупинять? Не знаю!!!».

Двадцять перший рік державності і нові вибори, як останні. Можливо без вибору, лиш в мізках натужно пульсує: «бути чи не бути?». Класичне питання, а от чи класичною буде відповідь, залежить лише від нас.


04.10.2012 Ігор Макарук 1567 1
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

395
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

573
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1312
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2248 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1120
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

879

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1028

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1453

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2059
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26358 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

749
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

946
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2987
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1236
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

930
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1188
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1197
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

403
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4247
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1060
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1628