Серед мешканців західних регіонів переважна більшість підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Так, на Заході підтримка євроатлантичної інтеграції складає 93%. У випадку вступу до НАТО підтримка мешканців західних областей складає 87%.
На противагу – 2% жителів Заходу не підтримують вступ до ЄС, і 4% проти вступу в НАТО.
На Півдні та Сході підтримка євроатлантичної інтеграції нижча.
Зазначимо, що підтримка вступу України до Європейського Союзу та НАТО найвища за всю історію опитувань. Загалом 86% українців підтримують приєднання України до ЄС, 76% - за вступ в НАТО.
У порівнянні з довоєнним періодом рівень підтримки вступу до ЄС та НАТО зріс на понад 20 в.п. Позитивна динаміка відбулася завдяки зростанню підтримки вступу до західних структур серед населення Півдня та Сходу.
У віковому розрізі в усіх категоріях спостерігається одностайна підтримка вступу України до ЄС та НАТО.
Додамо, що згідно з результатами дослідження, 61% вірять у те, що Україна стане членом Європейського Союзу найближчим часом (протягом 1-2 років).
Водночас 13% вірять, що наша держава стане членом ЄС через 5 років, у ще довшій перспективі – 6%. Вагаються з оцінками 17%. Не вірять у те, що Україна стане членом ЄС – лише 4%. У порівнянні із минулим роком кількість тих, хто не вірить в європейську інтеграцію України значно зменшилася.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім». Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.
Зазначимо, що до росії вже поїхали перші мішки з трупами та ешелони з пораненими.
Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Опитування: 88% українців вірять, що Україна зможе відбити напад російських окупантів
Прослуховується ворожими військами: українців просять обмежити користування WhatsApp
Понад 85% мешканців західних областей готові захищати цілісність України зі зброєю у руках
«Відбувся справжній злам. Війна стала європейською» — міністр оборони про російське вторгнення