Вступ-2021 в Івано-Франківську: кількість поданих заяв, найпопулярніші спеціальності та вартість навчання

Минулої п’ятниці, 23 липня о 18:00 годині завершився прийом заяв для вступників на освітній рівень бакалавр за результатами зовнішнього незалежного оцінювання та творчих конкурсів.

А вже цієї середи, 28 липня, розпочався наступний етап цьогорічної вступної кампанії – оприлюднення рейтингових списків вступників на освітній рівень бакалавр.

Абітурієнти, які отримали рекомендації на місця державного замовлення, повинні подати документи до 2 серпня 18:00 години, а вступники, які отримали рекомендації на контрактні місця – до 14 серпня 18:00 години.

За даними державного підприємства «Інфоресурс», станом на 11:00 год 28 липня на основі повної загальної середньої освіти на рівень молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалавра, бакалавра, магістра (ветеринарного, фармацевтичного, медичного спрямування) створили 196 537 кабінетів та подали понад 1 млн 157 тисяч електронних заяв.

В Україні у рамках вступної кампанії 2021 майже 65 000 абітурієнтів отримали рекомендацію до зарахування на бюджет до вищих навчальних закладів. Як повідомили в Міносвіти, їх отримали 64 976 вступників на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного й фармацевтичного спрямування). Розподіл місць відбувся за алгоритмом адресного розміщення державного та регіонального замовлення.

Для зарахування до ВНЗ абітурієнти повинні подати оригінали таких документів:

  • копію документа, що посвідчує особу;
  • оригінал документа про освіту та додаток до нього;
  • копію військово-облікового документа (крім випадків, передбачених законодавством);
  • сертифікати ЗНО;
  • 4 кольорові фотографії 3х4;
  • підписану приймальною комісією роздруковану заявку на вступ (для абітурієнтів, які подавали заяви через електронний кабінет)
  • інші документи, передбачені правилами прийому конкретного закладу.

Зауважимо, що у тих абітурієнтів, які не отримають жодної рекомендації на бюджет до 28 серпня, статус навпроти всіх заяв залишиться «Допущено до конкурсу». Усі ці заяви автоматично беруть участь в конкурсі на контракт.

У разі отримання рекомендації на контракт навпроти таких заяв статус зміниться на «Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти фізичних та юридичних осіб». Цей статус може з'явитися навпроти декількох заяв, тому вступник має можливість самостійно визначити, яку саме пропозицію обрати.


В Івано-Франківську функціонують як державні, так і приватні заклади вищої освіти. Деякі з них засновані декілька десятків років тому, інші – з’явились не так давно, але вже можуть похизуватись списками охочих вступити до їхнього закладу. Про статистику подання заяв до популярних державних закладів вищої освіти в Івано-Франківську читайте нижче.  

Державний вищий навчальний заклад «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»

Від початку вступної кампанії до університету надійшло 18 785 заяв вступників на освітній рівень бакалавр.

Водночас цього року найбільш популярними серед вступників на перший курс за кількістю поданих заяв до ПНУ є такі спеціальності:

  • 081 Право – 982 заяви;
  • 043 Філологія (Германські мови та літератури) – 793;
  • 073 Менеджмент – 603;
  • 091 Біологія – 495 заяв;
  • 122 Комп’ютерні науки – 475 заяв;
  • 121 Інженерія програмного забезпечення – 473 заяви;
  • 012 Дошкільна освіта – 452 заяви;
  • 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії – 447 заяв;
  • 052 Політологія – 425 заяв;
  • 061 Журналістика – 237 заяв.

Вартість денної форми навчання в залежності від обраної спеціальності коливається від 20 000 гривень до 25 500 гривень за рік.

Найдорожчими напрямками підготовки є «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Право», «Філологія (Англійська мова і література)».

Своєю чергою заочна форма навчання залежно від напряму підготовки стартує від 16 000 гривень за рік. Найбільше потрібно заплатити за спеціальності «Музичне мистецтво» та «Сценічне мистецтво» – 20 000 гривень.

До слова, за даними державного підприємства «Інфоресурс», Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника увійшов у ТОП-20 закладів вищої освіти України за популярністю серед цьогорічних вступників. ПНУ посідає 13 місце за кількістю поданих заяв вступників на освітній рівень бакалавр на основі повної загальної середньої освіти.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

До університету на денну форму навчання надійшло понад 7 000 заяв вступників на основі повної загальної середньої освіти.

Своєю чергою у 2021 році найпопулярнішими серед вступників на освітній рівень «бакалавр» за кількістю поданих заяв є такі спеціальності:

  • 123 Комп’ютерна інженерія – 480 заяв;
  • 121 Інженерія програмного забезпечення – 473 заяви;
  • 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології – 469 заяв;
  • 012 Дошкільна освіта – 452 заяви;
  • 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії – 447 заяв;
  • 073 Менеджмент – 431;
  • 041 Філологія (Германські мови та літератури) – 396.

Вартість денної форми навчання в залежності від обраної спеціальності стартує від 19 300 гривень до 25 500 гривень за рік.

Найдорожчим напрямком підготовки є «Філологія (Германські мови та літератури)». Водночас вартість заочної форми навчання незалежно від спеціальності складає 15 000 гривень.

Івано-Франківський національний медичний університет

До Івано-Франківського національного медичного університету надійшло понад 7 000 заяв вступників на освітній рівень «бакалавр».

Максимальний обсяг державного замовлення на основі повної загальної середньої освіти: за спеціальністю «Стоматологія» складає 10, «Медицина» – 300, «Педіатрія» – 30.

Вартість одного року навчання на освітній ступінь бакалавр за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія» коштує 20 000 гривень. Вартість за весь строк навчання складає 80 000 гривень.

Ціна за спеціальність «Медицина» для 1 курсу складає 44 000 гривень. Вартість за весь термін навчання складає 264 000 гривень.

Напрям підготовки «Педіатрія» в університеті коштує 35 000 гривень за рік та 210 000 гривень за весь строк навчання. Своєю чергою «Фармація, промислова фармація» коштує 33 000 гривень за рік та 165 000 за весь час навчання.

Водночас цьогоріч найпопулярнішими серед вступників на освітній рівень «бакалавр» за кількістю поданих заяв є такі спеціальності:

  • «Медицина» – 922 заяви;
  • «Фармація» – 459 заяв,
  • «Фізична терапія, ерготерапія» – 357 заяв.
  • «Стоматологія» – 332 заяви;
  • «Педіатрія» – 107 заяв. 

Зазначимо, що мінімальними значеннями кількості балів із вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти, з якими вступник допускається до участі у конкурсі є наступними: 

  • для спеціальностей: 221 Стоматологія, 222 Медицина, 228 Педіатрія з першого конкурсного предмета не менше 100 балів, з другого та третього конкурсних предметів – не менше 150 балів (за винятком вступників з конкурсним балом понад 175 балів);
  • для спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія з першого, другого та третього конкурсних предметів – не менше 100 балів;
  • Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти за спеціальністю 226 Фармація, промислова фармація не може бути менше ніж 130 балів.

А чи потрібен диплом? Кого шукають роботодавці

Фіртка вирішила з’ясувати найбільш популярні професії та дані щодо нових вакансій, які подали роботодавці за майже пів року, на Прикарпатті.

Як свідчать дані порталу з пошуку роботи  work.ua, в Україні найбільш оплачуваною є робота програмістів, а найбільш затребуваними фахівцями є менеджери з продажів. Водночас в Івано-Франківську роботодавці найбільше шукають продавців-консультантів, менеджерів та кухарів.

За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігається на водіїв транспортних засобів, підсобних робітників, працівників сфери торгівлі та послуг, кухарів та бухгалтерів. До переліку тих, які мають попит також входять:

Зауважимо, що за даними сайту з пошуку роботи work.ua, середня зарплата в Україні становить 13,5 тисяч гривень. Водночас середня зарплата, на яку претендують українці, які розмістили свої резюме, — нижча, близько 12 тисяч гривень.

Найбільш популярними є вакансії з пошуком IT- фахівці. Водночас за кількістю вакансій лідирують продавці-консультанти, менеджери з продажу, кухарі, адміністратори, бухгалтери й водії. До найбільш поширених запитів українців, які шукають роботу, входять адміністратори, директори, продавці-консультанти, водії, менеджери з продажу.

Водночас середня зарплата, яку готові запропонувати в Івано-Франківську, становить 11,5 тисяч гривень — на 2 тисячі гривень нижче, ніж у середньому по Україні. 

Зазначимо, що за статистикою, понад 11 тисяч жителів Івано-Франківщини – безробітні. З них більш ніж половина – люди з вищою освітою. Понад 30 % — віком до 35 років.


Коментарі ()

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

574
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2612
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2480 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2241 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2980
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2771 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

585

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1256

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1341

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2140
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

759
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

478
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

839
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43660
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3228
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1167
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2162
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35384 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

337
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

461
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

680
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

816