Встановлення зубних імплантів: види імплантації

Встановлення імплантів замість втрачених зубів – популярне рішення, але який варіант обрати?

Наразі в стоматології застосовують кілька різновидів імплантації. В клініці Осадчого нам розповіли про особливості різних видів дентальної імплантації.

Технологія заміни втрачених зубів імплантами вперше була реалізована ще в 1965 році і з того часу вдосконалювалася і набувала популярності. Сьогодні дентальна імплантація – послуга, яку пропонують численні стоматологічні клініки в Києві і по всій Україні: https://osadchyclinic.com.ua/implantaciya/.

За більш ніж півстоліття з’явилися нові види імплантації: окрім встановлення імплантів за стандартним протоколом, застосовується моментальна імплантація, альтернативою повному протезуванню стала технологія All on 4/ All on 6. Стоматологи допоможуть розібратися у відмінностях методів встановлення імплантів.

Класична двоетапна імплантація

Найбільш поширеним і надійним способом є двоетапна імплантація зубів. На першому етапі відбувається встановлення імплантату – стрижня з титанового сплаву, який виконує функції зубного кореня. Для цього хірург робить надріз ясен і свердлить отвір в щелепній кістці. Пацієнт не відчуває ніякого болю, адже всі маніпуляції проводяться під місцевою анестезією. На встановленому імпланті закріплюється заглушка і на слизову накладаються шви. За тиждень пацієнт знову приходить до клініки, щоб зняти шви.

На цьому перший етап завершується, але до другого одразу переходити не можна. Треба чекати від двох до шести місяців, доки титановий імплант інтегрується в кісткову тканину. Потім проводиться повторна мініоперація: надсікається ясна, знімається заглушка, а замість неї встановлюється формувач ясен.

Після загоєння на імплант встановлюється перехідник – абатмент, виготовляється зубна коронка і проводиться протезування. Після цього другий етап імплантації вважається завершеним. Звісно, цей метод вимагає запастись терпінням, але ж результат того вартий – імпланти зубів приживаються в 99% випадків.

Одноетапна імплантація: плюси і мінуси

Особливістю одноетапного методу імплантації є те, що протезування проводиться не через кілька місяців, а за 2-3 тижні після встановлення імпланта. Головною перевагою для пацієнта є те, що не треба довго ходити без зуба і чекати на коронку.

Проте слід враховувати, що 15-10 днів недостатньо для приживлення імплантату. Отже, коли встановлюється коронка і на конструкцію дається навантаження, є ризик виникнення рухливості кістки і відповідно відторгнення імпланту. Найчастіше цей метод використовується для відновлення передніх зубів, коли немає протипоказань до процедури. Але пацієнти мають знати, що за міжнародною статистикою зубні імпланти при одноетапній імплантації приживлюються в 63% випадків.

Моментальна імплантація – ні дня без зуба

Одномоментна чи моментальна імплантація – поширений метод, подібний до одномоментної технології, але ще більш швидкий. Його головна відмінність в тому, що імплант встановлюється одразу ж після видалення зуба. Це дає змогу знизити травматизацію щелепи, не вимагає збільшення об’єму кісткової тканини, адже кістка не встигає атрофуватися, як це відбувається за тривалої відсутності зуба.

І майже одразу після імплантації (протягом 1-3 днів) проводиться протезування: встановлюється тимчасова коронка. Конструкція одразу готова до помірного навантаження. Ідеальний варіант при показаннях до видалення зуба в зоні посмішки. Через 3-6 місяців, коли імплант повністю зростеться із кісткою, тимчасовий протез замінюють постійною коронкою.

Технологія «Всі на 6» – альтернатива повним протезам

Протезування All on 4/ All on 6 – найсучасніший різновид імплантації. На відміну від класичної імплантації, коли один імплант замінює один зуб, протезування на 4-6 імплантах дозволяє замінити всі зуби в ряду.

Процедура відбувається наступним чином: на щелепі на відстані один від одного встановлюють імпланти. По центру стрижні розташовуються вертикально, а бокові імпланти – під нахилом 35-400. Це необхідно для надійної фіксації штучних зубів. Далі на імпланти встановлюють суцільний протез, що подібний до мосту чи вставної щелепи.

Таким чином можна замінити від 8 до 14 відсутніх зубів. Імплантація «Всі на шести» чи «Всі на чотирьох» коштує дорожче, ніж класичне протезування знімними чи постійними протезами, але це однозначно вийде дешевшим за встановлення окремо 14 імплантів. До того ж, цей метод можна використовувати при атрофії кісткової тканини легкого і середнього ступеня.

Вибір методу імплантації залежить від типу адентії, показань та протипоказань до процедури, конкретної клінічної картини.

Реклама


06.12.2024 209
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

233
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1359
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2464 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3591
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2918
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2126

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

589

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

441

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1615

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1775
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

261
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

480
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

778
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4946
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

338
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

854
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10102
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

479
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

233
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

350
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

379
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

697