Встановлення імплантів замість втрачених зубів – популярне рішення, але який варіант обрати?
Наразі в стоматології застосовують кілька різновидів імплантації. В клініці Осадчого нам розповіли про особливості різних видів дентальної імплантації.
Технологія заміни втрачених зубів імплантами вперше була реалізована ще в 1965 році і з того часу вдосконалювалася і набувала популярності. Сьогодні дентальна імплантація – послуга, яку пропонують численні стоматологічні клініки в Києві і по всій Україні: https://osadchyclinic.com.ua/implantaciya/.
За більш ніж півстоліття з’явилися нові види імплантації: окрім встановлення імплантів за стандартним протоколом, застосовується моментальна імплантація, альтернативою повному протезуванню стала технологія All on 4/ All on 6. Стоматологи допоможуть розібратися у відмінностях методів встановлення імплантів.
Класична двоетапна імплантація
Найбільш поширеним і надійним способом є двоетапна імплантація зубів. На першому етапі відбувається встановлення імплантату – стрижня з титанового сплаву, який виконує функції зубного кореня. Для цього хірург робить надріз ясен і свердлить отвір в щелепній кістці. Пацієнт не відчуває ніякого болю, адже всі маніпуляції проводяться під місцевою анестезією. На встановленому імпланті закріплюється заглушка і на слизову накладаються шви. За тиждень пацієнт знову приходить до клініки, щоб зняти шви.
На цьому перший етап завершується, але до другого одразу переходити не можна. Треба чекати від двох до шести місяців, доки титановий імплант інтегрується в кісткову тканину. Потім проводиться повторна мініоперація: надсікається ясна, знімається заглушка, а замість неї встановлюється формувач ясен.
Після загоєння на імплант встановлюється перехідник – абатмент, виготовляється зубна коронка і проводиться протезування. Після цього другий етап імплантації вважається завершеним. Звісно, цей метод вимагає запастись терпінням, але ж результат того вартий – імпланти зубів приживаються в 99% випадків.
Одноетапна імплантація: плюси і мінуси
Особливістю одноетапного методу імплантації є те, що протезування проводиться не через кілька місяців, а за 2-3 тижні після встановлення імпланта. Головною перевагою для пацієнта є те, що не треба довго ходити без зуба і чекати на коронку.
Проте слід враховувати, що 15-10 днів недостатньо для приживлення імплантату. Отже, коли встановлюється коронка і на конструкцію дається навантаження, є ризик виникнення рухливості кістки і відповідно відторгнення імпланту. Найчастіше цей метод використовується для відновлення передніх зубів, коли немає протипоказань до процедури. Але пацієнти мають знати, що за міжнародною статистикою зубні імпланти при одноетапній імплантації приживлюються в 63% випадків.
Моментальна імплантація – ні дня без зуба
Одномоментна чи моментальна імплантація – поширений метод, подібний до одномоментної технології, але ще більш швидкий. Його головна відмінність в тому, що імплант встановлюється одразу ж після видалення зуба. Це дає змогу знизити травматизацію щелепи, не вимагає збільшення об’єму кісткової тканини, адже кістка не встигає атрофуватися, як це відбувається за тривалої відсутності зуба.
І майже одразу після імплантації (протягом 1-3 днів) проводиться протезування: встановлюється тимчасова коронка. Конструкція одразу готова до помірного навантаження. Ідеальний варіант при показаннях до видалення зуба в зоні посмішки. Через 3-6 місяців, коли імплант повністю зростеться із кісткою, тимчасовий протез замінюють постійною коронкою.
Технологія «Всі на 6» – альтернатива повним протезам
Протезування All on 4/ All on 6 – найсучасніший різновид імплантації. На відміну від класичної імплантації, коли один імплант замінює один зуб, протезування на 4-6 імплантах дозволяє замінити всі зуби в ряду.
Процедура відбувається наступним чином: на щелепі на відстані один від одного встановлюють імпланти. По центру стрижні розташовуються вертикально, а бокові імпланти – під нахилом 35-400. Це необхідно для надійної фіксації штучних зубів. Далі на імпланти встановлюють суцільний протез, що подібний до мосту чи вставної щелепи.
Таким чином можна замінити від 8 до 14 відсутніх зубів. Імплантація «Всі на шести» чи «Всі на чотирьох» коштує дорожче, ніж класичне протезування знімними чи постійними протезами, але це однозначно вийде дешевшим за встановлення окремо 14 імплантів. До того ж, цей метод можна використовувати при атрофії кісткової тканини легкого і середнього ступеня.
Вибір методу імплантації залежить від типу адентії, показань та протипоказань до процедури, конкретної клінічної картини.
Реклама