Встановлення зубних імплантів: види імплантації

Встановлення імплантів замість втрачених зубів – популярне рішення, але який варіант обрати?

Наразі в стоматології застосовують кілька різновидів імплантації. В клініці Осадчого нам розповіли про особливості різних видів дентальної імплантації.

Технологія заміни втрачених зубів імплантами вперше була реалізована ще в 1965 році і з того часу вдосконалювалася і набувала популярності. Сьогодні дентальна імплантація – послуга, яку пропонують численні стоматологічні клініки в Києві і по всій Україні: https://osadchyclinic.com.ua/implantaciya/.

За більш ніж півстоліття з’явилися нові види імплантації: окрім встановлення імплантів за стандартним протоколом, застосовується моментальна імплантація, альтернативою повному протезуванню стала технологія All on 4/ All on 6. Стоматологи допоможуть розібратися у відмінностях методів встановлення імплантів.

Класична двоетапна імплантація

Найбільш поширеним і надійним способом є двоетапна імплантація зубів. На першому етапі відбувається встановлення імплантату – стрижня з титанового сплаву, який виконує функції зубного кореня. Для цього хірург робить надріз ясен і свердлить отвір в щелепній кістці. Пацієнт не відчуває ніякого болю, адже всі маніпуляції проводяться під місцевою анестезією. На встановленому імпланті закріплюється заглушка і на слизову накладаються шви. За тиждень пацієнт знову приходить до клініки, щоб зняти шви.

На цьому перший етап завершується, але до другого одразу переходити не можна. Треба чекати від двох до шести місяців, доки титановий імплант інтегрується в кісткову тканину. Потім проводиться повторна мініоперація: надсікається ясна, знімається заглушка, а замість неї встановлюється формувач ясен.

Після загоєння на імплант встановлюється перехідник – абатмент, виготовляється зубна коронка і проводиться протезування. Після цього другий етап імплантації вважається завершеним. Звісно, цей метод вимагає запастись терпінням, але ж результат того вартий – імпланти зубів приживаються в 99% випадків.

Одноетапна імплантація: плюси і мінуси

Особливістю одноетапного методу імплантації є те, що протезування проводиться не через кілька місяців, а за 2-3 тижні після встановлення імпланта. Головною перевагою для пацієнта є те, що не треба довго ходити без зуба і чекати на коронку.

Проте слід враховувати, що 15-10 днів недостатньо для приживлення імплантату. Отже, коли встановлюється коронка і на конструкцію дається навантаження, є ризик виникнення рухливості кістки і відповідно відторгнення імпланту. Найчастіше цей метод використовується для відновлення передніх зубів, коли немає протипоказань до процедури. Але пацієнти мають знати, що за міжнародною статистикою зубні імпланти при одноетапній імплантації приживлюються в 63% випадків.

Моментальна імплантація – ні дня без зуба

Одномоментна чи моментальна імплантація – поширений метод, подібний до одномоментної технології, але ще більш швидкий. Його головна відмінність в тому, що імплант встановлюється одразу ж після видалення зуба. Це дає змогу знизити травматизацію щелепи, не вимагає збільшення об’єму кісткової тканини, адже кістка не встигає атрофуватися, як це відбувається за тривалої відсутності зуба.

І майже одразу після імплантації (протягом 1-3 днів) проводиться протезування: встановлюється тимчасова коронка. Конструкція одразу готова до помірного навантаження. Ідеальний варіант при показаннях до видалення зуба в зоні посмішки. Через 3-6 місяців, коли імплант повністю зростеться із кісткою, тимчасовий протез замінюють постійною коронкою.

Технологія «Всі на 6» – альтернатива повним протезам

Протезування All on 4/ All on 6 – найсучасніший різновид імплантації. На відміну від класичної імплантації, коли один імплант замінює один зуб, протезування на 4-6 імплантах дозволяє замінити всі зуби в ряду.

Процедура відбувається наступним чином: на щелепі на відстані один від одного встановлюють імпланти. По центру стрижні розташовуються вертикально, а бокові імпланти – під нахилом 35-400. Це необхідно для надійної фіксації штучних зубів. Далі на імпланти встановлюють суцільний протез, що подібний до мосту чи вставної щелепи.

Таким чином можна замінити від 8 до 14 відсутніх зубів. Імплантація «Всі на шести» чи «Всі на чотирьох» коштує дорожче, ніж класичне протезування знімними чи постійними протезами, але це однозначно вийде дешевшим за встановлення окремо 14 імплантів. До того ж, цей метод можна використовувати при атрофії кісткової тканини легкого і середнього ступеня.

Вибір методу імплантації залежить від типу адентії, показань та протипоказань до процедури, конкретної клінічної картини.

Реклама


06.12.2024 349
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2609
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1635 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3708
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5499
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1722
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2139

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

225

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

234

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

427

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

918
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

522
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

801
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2502 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

572
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

907
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4952
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

770
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

699
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

632
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

435
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

762
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

922 2