Встановлення зубних імплантів: види імплантації

Встановлення імплантів замість втрачених зубів – популярне рішення, але який варіант обрати?

Наразі в стоматології застосовують кілька різновидів імплантації. В клініці Осадчого нам розповіли про особливості різних видів дентальної імплантації.

Технологія заміни втрачених зубів імплантами вперше була реалізована ще в 1965 році і з того часу вдосконалювалася і набувала популярності. Сьогодні дентальна імплантація – послуга, яку пропонують численні стоматологічні клініки в Києві і по всій Україні: https://osadchyclinic.com.ua/implantaciya/.

За більш ніж півстоліття з’явилися нові види імплантації: окрім встановлення імплантів за стандартним протоколом, застосовується моментальна імплантація, альтернативою повному протезуванню стала технологія All on 4/ All on 6. Стоматологи допоможуть розібратися у відмінностях методів встановлення імплантів.

Класична двоетапна імплантація

Найбільш поширеним і надійним способом є двоетапна імплантація зубів. На першому етапі відбувається встановлення імплантату – стрижня з титанового сплаву, який виконує функції зубного кореня. Для цього хірург робить надріз ясен і свердлить отвір в щелепній кістці. Пацієнт не відчуває ніякого болю, адже всі маніпуляції проводяться під місцевою анестезією. На встановленому імпланті закріплюється заглушка і на слизову накладаються шви. За тиждень пацієнт знову приходить до клініки, щоб зняти шви.

На цьому перший етап завершується, але до другого одразу переходити не можна. Треба чекати від двох до шести місяців, доки титановий імплант інтегрується в кісткову тканину. Потім проводиться повторна мініоперація: надсікається ясна, знімається заглушка, а замість неї встановлюється формувач ясен.

Після загоєння на імплант встановлюється перехідник – абатмент, виготовляється зубна коронка і проводиться протезування. Після цього другий етап імплантації вважається завершеним. Звісно, цей метод вимагає запастись терпінням, але ж результат того вартий – імпланти зубів приживаються в 99% випадків.

Одноетапна імплантація: плюси і мінуси

Особливістю одноетапного методу імплантації є те, що протезування проводиться не через кілька місяців, а за 2-3 тижні після встановлення імпланта. Головною перевагою для пацієнта є те, що не треба довго ходити без зуба і чекати на коронку.

Проте слід враховувати, що 15-10 днів недостатньо для приживлення імплантату. Отже, коли встановлюється коронка і на конструкцію дається навантаження, є ризик виникнення рухливості кістки і відповідно відторгнення імпланту. Найчастіше цей метод використовується для відновлення передніх зубів, коли немає протипоказань до процедури. Але пацієнти мають знати, що за міжнародною статистикою зубні імпланти при одноетапній імплантації приживлюються в 63% випадків.

Моментальна імплантація – ні дня без зуба

Одномоментна чи моментальна імплантація – поширений метод, подібний до одномоментної технології, але ще більш швидкий. Його головна відмінність в тому, що імплант встановлюється одразу ж після видалення зуба. Це дає змогу знизити травматизацію щелепи, не вимагає збільшення об’єму кісткової тканини, адже кістка не встигає атрофуватися, як це відбувається за тривалої відсутності зуба.

І майже одразу після імплантації (протягом 1-3 днів) проводиться протезування: встановлюється тимчасова коронка. Конструкція одразу готова до помірного навантаження. Ідеальний варіант при показаннях до видалення зуба в зоні посмішки. Через 3-6 місяців, коли імплант повністю зростеться із кісткою, тимчасовий протез замінюють постійною коронкою.

Технологія «Всі на 6» – альтернатива повним протезам

Протезування All on 4/ All on 6 – найсучасніший різновид імплантації. На відміну від класичної імплантації, коли один імплант замінює один зуб, протезування на 4-6 імплантах дозволяє замінити всі зуби в ряду.

Процедура відбувається наступним чином: на щелепі на відстані один від одного встановлюють імпланти. По центру стрижні розташовуються вертикально, а бокові імпланти – під нахилом 35-400. Це необхідно для надійної фіксації штучних зубів. Далі на імпланти встановлюють суцільний протез, що подібний до мосту чи вставної щелепи.

Таким чином можна замінити від 8 до 14 відсутніх зубів. Імплантація «Всі на шести» чи «Всі на чотирьох» коштує дорожче, ніж класичне протезування знімними чи постійними протезами, але це однозначно вийде дешевшим за встановлення окремо 14 імплантів. До того ж, цей метод можна використовувати при атрофії кісткової тканини легкого і середнього ступеня.

Вибір методу імплантації залежить від типу адентії, показань та протипоказань до процедури, конкретної клінічної картини.

Реклама


06.12.2024 295
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

875
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1087 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

880
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1699
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2329
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4311 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

536

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

288

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

517

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

469
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8051
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

712
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

747
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1167
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

745
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6328
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1819
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

316
24.02.2025

Володимир Зеленський зазначив про те, що натяків щодо відключення Starlink не було, втім до такого розвитку подій треба бути готовими. Про це Президент України розповів на пресконференції, передає Фіртка. "Щодо Starlink натякі

89
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

331
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1641