Вшановують в особливий спосіб: день апостолів Петра і Павла

У суботу, 29 червня, відзначають День апостолів Петра і Павла.

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

Зі слів священника, святих верховних апостолів Петра та Павла вшановують у Христовій Церкві в особливий спосіб.

"Петро (Симон) є перший Римський Папа. Спершу був простим рибалкою. Павло (Савло) перед своїм наверненням переслідував християн. Після смерті та воскресіння Спасителя ці апостоли почали активно поширювати вчення Господа, віддавши за Нього своє життя. Ісус - опора Церкви. Петро та Павло її вірні пастирі.

Їхнє діло міцне й непорушне до кінця світу. На прикладі цих верховних апостолів збережімо вірність Христові, адже вони мали глибоку посвяту Богові і палку віру", — зауважує Миколай Микосовський.

Монах наголошує, що це вибранці Божої ласки, великі герої мученицької смерті.

"Поширюймо теж у грішному світі правду про Добру Новину, небесне царство.

Коли ми ще були малими і пасли корови в Карпатах, то в особливий спосіб очікували на літнє свято Петра й Павла. Вже змалку заробляли кошти, адже доглядали ще й чужу худобу, крім своєї. Це було яскраве дитинство без гаджетів.

12 липня (відзначали за старим календарем) зазвичай огорталося сонцем. З тієї миті починали купатися в гірських річках. Юні пастухи об’єднувалися, діставали із рюкзаків чи сумок різні солодощі, соки, солодку водичку тощо і гучно «петрували». Сиділи за так званим «петрівником», тобто великою літерою «П», викопаною в землі на миловидній лісовій галявині. Середина служила за столик. Було весело і хлопцям, і дівчатам від цього дійства на природі. Мали, звісно, місце й цікаві ігри.

Час промайнув. Нині в околицях села Кам’янка на Сколівщині дітей рідко побачиш із коровами, більше всі у смартфонах удома. Переважно дорослі їх пасуть по черзі за селом. А дитинство минає вітром. Можливо, буде, що потім згадати з реальності", —  резюмував священник.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Проща за українських воїнів: паломники молилися на Ясній Горі в Гошеві

Одержима злим духом дівчина, чудотворна ікона та війна: розмова із монахом Василіанського монастиря, що на Ясній Горі у Гошеві (ФОТО)

«Коли на тебе нападають — захищати потрібно на усіх фронтах», — отець Антоній Яремчук про роль церкви під час війни

"Відкриття Господом Своєї триєдиної сутності": яке значення має свято Трійці


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

727
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

385
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14114 13
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1614
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

904
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6228

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

673

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1500

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1192
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

550
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

688
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1614
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

631
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

920
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5960
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13789
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

293
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

588
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

519
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

827 2