
Здається, що вибір ванни обмежується двома параметрами: розміром та матеріалом. Насправді параметрів значно більше: тип встановлення, розміщення сифона, форма спинки та довжина дна. Усі вони важливі для комфортного користування сантехнікою. Зараз ви дізнаєтесь про особливості різних матеріалів та як обрати чашу, у якій однаково комфортно лежати та приймати душ. Знаючи це, ви легко оберете зручну ванну у будь-якому інтернет-магазині.
З яких матеріалів виготовляють ванни?
Розглянемо найпопулярніші матеріали, з яких виготовлять сучасну сантехніку:
- Акрил — найпопулярніший матеріал для виготовлення ванн. Він легкий та пластичний, тому дозволяє виливати чаші різноманітних форм. Акрилова сантехніка важить 15-20 кг та легко реставрується. А ще він тримає температуру навколишнього середовища, тому до нього приємно торкатися.
- Чавун — класичний матеріал, який цінується за міцність, низьку теплопровідність та хорошу шумоізоляцію. Чавунні резервуари покривають білосніжною емаллю, яка служить десятки років. Це ідеальний матеріал для тих, хто любить полежати у піні, адже він довше зберігає воду гарячою. Чавунні резервуари дуже міцні та стійкі, тому їх радять обирати тим, хто приймає душ, стоячи у ванні.
- Сталь. Якість сталевої чаші залежить від товщини матеріалу, наявності шумоізоляції та технології нанесення емалі. Деякі європейські виробники спікають сталеву основу з емаллю, отримуючи матеріал, який міцністю не поступається чавуну. Загалом сталеві ванни є надійними та комфортними, адже швидко нагріваються від гарячої води.
- Штучний камінь — це загальна назва композитних матеріалів, основою яких є натуральна крихта граніту, кварцу, мармуру чи інших порід. Ванни зі штучного каменю є досить міцними, вони приємні на дотик та мають добру теплопровідність. Головний недолік композитних матеріалів — вони крихкі, тому їх треба обережно доставляти та заносити у квартиру.
Як перевірити зручність ванни?
Щоб дізнатись, наскільки комфортною є ванна, потрібно її приміряти. У більшості салонів сантехніки консультанти пропонують клієнтам протестувати моделі, які найбільше сподобались. Якщо ж ви обираєте сантехніку в інтернет-магазині, зверніть увагу на кут нахилу спинки та наявність підтримки попереку і плечей. Прямокутні моделі з прямими лініями, які так ефектно виглядають на фотографіях, насправді незручні. Те ж стосується вільностоячих моделей овальної форми із завуженими доверху бортами. У таких чашах неможливо комфортно розміститись та розправити плечі.
Багатьом здається, чим довша ванна — тим вона зручніша. Якщо ви теж мрієте про чашу, довжиною 190-200 см, то маєте знати один нюанс. Людина, яка лягає у ванну, спускається по її дну, допоки не впреться ногами у протилежну стінку. Якщо ви оберете занадто довгу чашу, вам доведеться триматись руками за бортики, аби не сковзати під воду. Якщо всі члени вашої родини мають середній зріст, обирайте чашу з довжиною дна до 120 см. Якщо ж у вашій сім'ї є люди, вищі 185 см, обирайте модель, що має дно 130-140 см.
Партнерський матеріал