Все, що потрібно знати про алергію на холод

Цьогорічна зима дивує нас все більше і більше. Жодного снігу чи морозу, тільки дощ і болото. Тому люди приділяють менше уваги захисту шкіри  від холоду, цим же роблять значну помилку.


ЩО ТАКЕ АЛЕРГІЯ НА ХОЛОД?

Алергія на холод чи мороз – це стан, який виникає при тривалій дії низьких температур на шкіру людини, що симптоматично нагадує кропивницю або поліноз .

Мушу зазначити, що алергія – реакція організму людини на проникнення чужорідного агента. Холод  чи вітер – це не чужорідне тіло, а тільки фізичний фактор, що несе подразнюючу дію на шкіру, тому в медичній термінології не існує такого визначення як «алергія на холод». Коректніше назвати цей стан контактним дерматитом або ксерозом шкіри. 

І виникає він в тих людей, які важко переносять зміну температури, особливо дію низьких температур, тоді їх організм вмикає стан, який дуже схожий на алергічну реакцію. Це тому, що при надмірному охолодженні формуються специфічні білки, які наш організм сприймає як чужі. Тому імунна система починає з ними боротися.

Як ми зазначали, холодову алергію викликає не тільки мороз, а й різка зміна температури з амплітудністю від 20°, дія вітру на відкриті ділянки шкіри (особливо в поєднанні з підвищеною вологістю).

ОСНОВНІ СИМПТОМИ ХОЛОДОВОЇ АЛЕРГІЇ

Патологічна реакція організму на холод проявляє себе як поліноз, або як кропив’янка.  В основному, пацієнти скаржаться на:

  • почервоніння шкіри;
  • різке печіння;
  • свербіж шкіри;
  • набряк шкіри;
  • поява висипань у вигляді червоних плям та папул
  • сльозоточивість;
  • загальне нездужання;
  • ринорея (витікання прозорої рідини з носа)
  • сильні тріщини на губах та ін.;

Оскільки людина не може втриматися від того, щоб не почухати шкіру, виникають невеликі екскоріації (розчухи), що є вхідними воротами для інфекції. У такому випадку можуть виникати значно важчі ускладнення.

ЯК УСУНУТИ ОЗНАКИ ХОЛОДОВОЇ АЛЕРГІЇ?

Для початку варто уникати проявів холодової алергії, а саме старатися у холодну пору прикривати обличчя одягом, носити рукавиці і не робити підкати на штанах (як раніше зазначали мої колеги, це зовсім не стильно). Наносіть захисний крем на обличчя та руки приблизно за пів години до виходу на вулицю. Вживайте багато теплих напоїв, вони усуватимуть зневоднення і не дадуть шкірі пересихати на вулиці. Використовуйте гігієнічну помаду.

Якщо вже виникла така неприємна ситуація, як так звана «холодова алергія», рекомендую дотримуватися таких порад:

  • не розчухуйте шкіру, це тільки погіршить ситуацію. 
  • в жодному разі не «лікуйте» шкіру гарячою водою, в такому випадку алергія тільки посилиться;
  • при перших ознаках, верніться до сімейного лікаря або до дерматолога. Лікар огляне шкіру і призначить відповідне лікування.

Лікування холодової алергії залежить від стану пацієнта і можливості приєднання ускладнень. 

Любі друзі, у будь-яку пору року не нехтуйте доглядом за вашою шкірою! Адже шкіра – одна із найбільш чутливих ділянок. Варто зауважити, що алергія на холод може бути сигналом появи інших, більш серйозних захворювань! Будьте здорові та при необхідності  відвідуйте лікаря!

Для запису до дерматолога телефонуйте: 067 3 777 299, 050 3 777 299.

Та звертайтесь за адресами : вул.Василіянок 1 та вул.Незалежності 93А

Жовнірук Мар’яна Богданівна – лікар дерматолог вищої категорії, лікар медичного центру «Оксфорд Медікал».


21.02.2020 5495
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19539
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739