Майже на кожному святковому столі зазвичай зустрічаються алкогольні напої. Втім, саме вони часто вони спричиняють погане самопочуття та отруєння.
Про вплив алкоголю на людський організм, журналістка Фіртка поговорила з лікаркою-терапевткою, дієтологинею Тетяною Чевалюк.
Дієтологиня рекомендує обирати спиртні напої меншої концентрації.
Зокрема, з її слів, кращим варіантом буде вибір сухого вина, особливо якщо це власного приготування, оскільки це дає можливість особисто знати склад та процес його виготовлення.
«Випити можна, звісно, єдине питання в кількості. Так, якщо випити бокал вина за вечір, то це не стане проблемою.
Якщо ж з алкоголем перебрати, то необхідно буде включити детоксикацію, але краще цього не допускати.
Тим людям, які не хочуть вживати, але з тих, чи інших причин вирішують випити, раджу зробити обхідний маневр. А саме, розбавляти алкогольні напої мінеральною водою, або льодом, тим самим зменшуючи кількість випитого.
Пам’ятайте, що будь-який алкоголь знімає контроль над харчовою поведінкою».
Як уточнила спеціалістка, постійне споживання алкоголю впливає на значний розлад функцій органів шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози, дихальних органів, нирок та статевих залоз. Це також збільшує ризик виникнення деменції, раку прямої кишки та молочної залози.
Люди, які споживають алкоголь у великих кількостях, стикаються з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, гіпертензії та ожиріння в області живота. Алкоголізм також призводить до погіршення природної стійкості організму до захворювань.
Часте вживання алкоголю призводить до стійких психічних порушень, що супроводжуються зниженням ефективності праці, швидкою втомлюваністю, погіршенням пам'яті, безтурботним ставленням, нестабільними настроями, роздратованістю та схильністю до конфліктів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Регулярні триразові прийоми їжі: важливість правильного харчування під час війни