Вперше в Україні: в Івано-Франківську відкрили Лабораторію нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини

Центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини» відкрили днями в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу вишу.

Як повідомили в ПНУ, це перший в Україні єдиний комплекс новітнього обладнання для всебічного дослідження властивостей наноматеріалів. У Центрі проводитимуться якісні передові експериментальні дослідження новітніх функціональних матеріалів, зокрема, для галузей енергетики та медицини.

Центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторія нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини» створено за сприяння Міністерства освіти та науки України та Національного фонду досліджень України спільно з Інститутом металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України, Національним університетом «Чернігівська політехніка», Львівським національним університетом імені Івана Франка, Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Івано-Франківським національним медичним університетом.

Участь у церемонії відкриття взяли Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет, голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук, директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович, представники ректорату Прикарпатського університету.

Лабораторія містить наукове обладнання дуже високого рівня, яке допомагає здійснювати дослідження елементного та структурного аналізів властивостей матеріалів. Зокрема, це – рентгенівський дифрактометр, рентгенофлуоресцентний аналізатор, спектрометр оптичний в видимій ультрафіолетовій області та стенд для електрохімічних досліджень. Це обладнання має багато можливостей. Воно дозволяє бачити та аналізувати як розміщені атоми, а отже дає можливість впливати на властивості матеріалів. Це важливо як для енергетики, так і для будь-якої іншої галузі, де використовується функціональні матеріали. Комплекс приладів дозволяє одночасно з різних боків зробити різні аналізи і отримати точну інформацію, яка потім виллється у високоякісний продукт.

«Це обладнання має багато можливостей. В першу чергу воно відкриває можливості до співпраці, можливості до навчання, можливості до створення чогось нового – якісних наукових досліджень чи практичних результатів», – розповів директор Центру Володимир Коцюбинський.

Прояв нової державної політики стосовно науки вбачає своєю чергою у відкритті лабораторії ректор ПНУ Ігор Цепенда.

«Це чергова лабораторія, яку відкрили наші науковці. Вона цікава тим, що ми бачимо нову державну політику стосовно науки. Адже лабораторія відкрита саме завдяки Національному фонду досліджень України і МОН України за кошти, які були виділені. Таким чином концепція полягає в тому, щоб навколо потужних наукових шкіл формувати обладнання, яке буде дозволяти їм проводити дослідження на світовому рівні. Ця лабораторія об’єднала навколо себе університети – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Львівський національний університет імені Івана Франка, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та Національний університет «Чернігівська політехніка», Інститут металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України. Таким чином групи науковців з багатьох регіонів починають проводити спільні дослідження», – зазначив очільник Прикарпатського університету.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Міжнародна співпраця: Івано-Франківський медуніверситет уклав меморандум про взаєморозуміння з ГО «Парі-ІФ»

"Інноватика в сучасній освіті": Івано-Франківський медичний університет отримав престижні відзнаки

«Ніч перекладача»: Прикарпатський університет організував всеукраїнський конкурс літературного перекладу (ФОТО)

Студенти Прикарпатського університету отримуватимуть стипендії від Благодійного фонду "Повір у себе"


20.11.2021 Сергій Білий 2131
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494