Володимир Вакалюк, рекордсмен з Іллінців, проїхав на велосипеді 35 країн (фото)

 

 

 

Володимир Вакалюк, 56-річний мандрівник із села Іллінці, що на Снятинщині, став рекордсменом України. Він за 130 днів об’їхав на велосипеді 35 країн Європи та намотав 12 850 кілометрів.

 

Зараз чоловік планує новий рекорд – пройти пішки з Лісабона (Португалія) додому, обійшовши при цьому 18 країн.

 

Володимир Вакалюк говорить, що сидіти на одному місці для нього як тюрма, пише Репортер. Перед тим він уздовж і впоперек обійшов усі Карпати. Більше десяти разів піднімався на Говерлу, двічі там зустрічав Новий рік… Понад 10 років чоловік прожив у Португалії.

 

Змушений був їхати на заробітки через борги. Відробив і вирішив пожити трохи для себе. Там і згадав свою давню мрію – побачити світ. З португальською п’ятирічною візою це не було проблемою. Оскільки грошей на автобуси треба чимало, вирішив їхати ровером. Перед поїздкою Володимир кілька місяців шерстив інтернет, читав усе про велотуризм і розробляв маршрут – до найменших деталей. Потім довго шукав надійний транспорт. Нарешті замовив в інтернеті американський ровер марки «Kona» вартістю 800 євро.

 

Спершу Вакалюк планував об’їхати 55 країн. Мав доїхати аж до Єгипту. Не вдалося, бо підвели друзі – витратили гроші, які він лишив, аби ті час від часу надсилали йому на дорогу. Каже, 20 країн «вилетіло в трубу». Зі Стамбула мусив вертатися. Незважаючи на це, маршрут велосипедиста розтягнувся на 35 країн.

 

В Україну він в’їхав на 112-й день подорожі. Ще 12 днів намотував педалі Одещиною, Вінниччиною, Хмельниччиною, Львівщиною до Прикарпаття, а там – через Говерлу в Іллінці.

 

Володимир Вакалюк – рекордсмен з Іллінців – проїхав на велосипеді 35 країн. ФОТО

 

 

Найбільше вражали дороги, каже мандрівник. «Всюди, де я їздив, вони були просто ідеальними, – говорить Володимир. – Навіть польові, у Франції». Додає, що вражало ставлення людей – усі привітні й раді допомогти. «Мене не раз запрошували з дороги такого зарослого, бородатого до себе додому на сніданок чи обід, – пригадує Вакалюк. – Зупинялися машини, питали, чи можуть чимось допомогти.

 

Бувало, їхали зі мною по півгодини, аби провести до потрібної траси, а потім верталися до себе додому. В автосервісі латали камери – безкоштовно». На кордонах – жодних проб­лем. Прикордонники навіть фотографувалися з українцем на пам’ять. Щодо спілкування, то пан Володимир Вакалюк вільно володіє португальською, іспанською, трохи італійською та польською мовами. Спав у наметі. Лише один раз за всю мандрівку дозволив собі переночувати у готелі під Гамбургом. Знайшов порівняно дешевий – 40 євро. Сан-Маріно

 

«Ще починаючи з Франції, день у день, три тижні, були страшні зливи, максимум 11 градусів тепла, – розповідає рекордсмен. – Щодня залазив у мокрий спальник, спав у болоті. Готелі дорогі, два рази переночувати і вже по поїздці. Намет, спальник, одяг не встигали висохнути. Вже фарба злазила. Кліщі по тілу обсіли, як пса. Нерви не витримували, то дозволив собі заночувати у готелі. Привів себе в порядок – гайда у дорогу».

 

До речі, вся поїздка Вакалюкові обійшлася у 800 євро. Гроші витрачав на харчування, паром­ні переправи, велосипедні камери. На їжу йшло по 5-6 євро на день. Скуповувався у дешевих супермаркетах.

 

Також розповідає, що «підгодовувався» по обочинах. «Румунія, Молдавія – все у волоських горіхах, ставай і їж скільки влізе, – сміється мандрівник. – Пів-Польщі в яблуках, в Італії винограду – якого лиш не хочеш. Португалія, Іспанія – абрикоси, персики, мандарини, ківі, у Греції дуже багато мигдалю. А в нас здебільшого хащі…». Австрія, Віллач У містах Вакалюк надовго не затримувався. Зате практично з кожного додому привіз невеличкі пам’ятки. Підбирав гілки чи коріння дерев, вирізав із них химери, коли був час. Усе це віз із собою. Отак, каже, вище голови поскладає та їде. Зараз має таких під сотню. Кожна фігурка підписана, з якого міста, країни. До речі, в Португалії чоловік цим і заробляв – робив на продаж такі незвичні дерев’яні скульптури.

 

Зараз Володимир Вакалюк знову планує їхати в Португалію, аби підзаробити на новий рекорд. Хоче пройти пішки з Лісабону в Іллінці, обійшовши 18 країн.

 

 

Чорногорія

 

 

 

 

 

Сан-Маріно

 

 

 

Македонія

 

 

 

Австрія, Віллач

 

 

 

 

 

 

Греція

 

Франція, Париж

 

Село в Болгарії

 

Сербія

 

Сербія

 

Словенія

 

Словенія, Любляна

 

Словенія

 

Стамбул

 

Хельсінки

 

ВІКНА


04.08.2014 1469 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

680
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1948 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1138 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

560
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6906 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11402 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

340

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1088

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1118

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1113
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

77
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

288
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1086
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

756
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2953
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4447
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18445
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

81
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

327
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

357
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

667