Володимир Тафтай та Макс Поляков зустрілися з американською делегацією

Голова Державного космічного агентства Володимир Володимирович Тафтай зустрівся з делегацією американських конгресменів. Гості приїхали до України в рамках підготовки візиту Президента Зеленського до США.  Круглий стіл, присвячений питанням освоєння космосу в цілому та місячній програмі зокрема, відбувся 14 серпня. В дискусії взяли участь багато відомих українських фахівців, зокрема Максим Поляков (EOSDA, Firefly Aerospace). Американську сторону представляли сенатори від Техасу та Алабами - Трой Нельс, Тоні Гонсалез та Баррі Мур, повідомляє Державне космічне агенство України.

Головною темою обговорення стала співпраця країн в рамках програми «Артеміда». Стартовою метою цього проєкту NASA є облаштування орбітальної інфраструктури та прибуття на Місяць першої жінки-астронавта. У подальших планах - заснування людської колонії та постійної бази для польотів на Марс. Нагадаємо, що Україна приєдналась до програми у 2020 році, ставши однією з 12 її учасниць. Крім українців та американців, участь у проєкті беруть австралійці, канадці, японці, італійці, бразильці та люксембуржці, а також представники ОАЕ, Великобританії, Нової Зеландії й Південної Кореї.

Голова ДКАУ підкреслив, що бачить великий потенціал у космічній співпраці країн, та нагадав, що у сторін вже є позитивний досвід партнерства. Ракета-носій «Антарес», розроблена для американської компанії Orbital Sciences Corporation українським конструкторським бюро «Південне», досі успішно виконує польоти на низьку опорну орбіту. Володимир Тафтай сподівається, що задачі, поставлені перед українськими фахівцями в рамках програми «Артеміда», теж будуть вирішені своєчасно і в повному обсязі.

Прокоментував підсумки зустрічі й бізнесмен Макс Поляков. За словами підприємця, відомого своїми проєктами EOSDA та Firefly Aerospace, успіх «Артеміди» вкрай важливий для усього світового товариства. Вивчення Місяця дозволить отримати корисну інформацію, яка стане в пригоді при розв'язанні наявних проблем людства.

По закінченні круглого столу сторони подякували одна одній та виявили побажання якнайшвидше перейти до реалізації домовленостей. Зустріч відбулася за підтримки некомерційної американської організації Humpty Dumpty Institute, відомої своїм сприянням діалогу між владною та діловою елітою різних країн світу.

Earth Observing System Data Analytics

Як зазначає Макс Поляков, EOSDA - це технології, без яких важко досягти успіху в таких галузях, як лісництво, сільське господарство, видобуток та пошук корисних копалин. Розроблені компанією програми роблять актуальні та детальні знімки окремих ділянок землі з космосу, швидко аналізують інформацію й пропонують користувачу найбільш ефективні шляхи подальшого розвитку. Такі платформи, як Crop Monitoring (для с/г), Forest Monitoring (для лісових господарств) та LandViewer (для бізнесу), давно зарекомендували свою ефективність.

За 6 років роботи проєкт зібрав багато прихильників та не зупиняється на досягнутому. Макс Поляков та його команда продовжують активно розвивати свою інфраструктуру. До 2025 року організація планує запустити на низьку навколоземну орбіту 7 оптичних супутників. Перші апарати AGRISAT повинні почати роботу вже в наступному році. При подальших запусках їх налаштування будуть модернізуватися згідно з сучасними вимогами. Кожен супутник має пропрацювати не менше 5 років, обертання навколо Землі займає 3 дні.

Модель AGRISAT має 11 каналів, високу канальну (2,8 м) та панхроматичну (1,4 м) роздільну якість. Це мінімум вдвічі краще, ніж у більшості апаратів, що використовуються сьогодні для моніторингу лісових та сільськогосподарських ділянок. З одного супутника можна охопити до 40 км земної поверхні. Деякі зображення зможуть отримати тільки клієнти Earth Observing System. 

Державне космічне агентство

Національне космічне агентство України було створене в грудні 1992 року. Назва НКАУ протрималася до 2010 року, після чого організація отримала своє теперішнє ім'я. З національного агентства перетворилося на державне. Головою ДКАУ сьогодні є Володимир Володимирович Тафтай, колишній віце-президент знаменитого авіабудівного концерну «Антонов». Основні рішення приймає колегія, до якої входять чинні керівники агентства та видатні вітчизняні науковці.

ДКАУ займається визначенням пріоритетів в космічній галузі та реалізацією розроблених програм. Управління фінансово-економічної політики відповідає за складання контрактів та забезпечення наявних бюджетів. Звичайно, є проблеми з фінансуванням виробничих та науково-дослідних робіт, вдосконаленням інфраструктури й утримуванням кваліфікованих кадрів, але в останні роки ситуація значно покращилася. Особливу увагу в ДКАУ приділяють міжнародному співробітництву.

Програма «Артеміда»

Artemis — програма NASA, у якій беруть участь європейське та ряд національних космічних агентств, а також декілька приватних компаній. Її було розпочато у 2017 році на базі проєктів Asteroid Redirect Mission та Constellation. Первинний бюджет до 2024 року становив $50 млрд, ці кошти повинні були забезпечити початок робіт по видобуванню корисних копалин на Місяці. Але з ряду причин ці плани було скориговано.

Нинішній договір підписаний у жовтні 2020 року на 71-ому Конгресі астронавтики. Спочатку угоду затвердили представники 8 держав, Україна приєдналася до проєкту місяць потому. Перший етап програми передбачає пілотований обліт Місяця, початок будівництва орбітальної станції Gateway та висадку екіпажу, у складі якого буде жінка. Згодом планується облаштування постійної колонії з налаштуванням бази для польотів на Марс.


09.10.2021 7887
Коментарі ()

27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту. А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.

386
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

764
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

628
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1130
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13413 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1638

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

192

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

397

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

433

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

899
28.03.2023

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту та дізналась, з якими викликами довелось зіткнутись молодій сім’ї.  

85
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

200
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

333
28.03.2023

У вівторок, 28 березня, на вулиці Довженка відбулося офіційне звільнення церкви московського патріархату та її передача під управління Православної церкви України.

111
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

237
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

391
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

527
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3620
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

206
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

419
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

597
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

903