На засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій ішлося про розподіл обсягу додаткової дотації з Державного бюджету місцевим бюджетам на поліпшення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення.
Свого часу це питання вже пропонували до розгляду, але тоді депутати засумнівалися щодо істинних намірів уряду М. Азарова дотувати збільшення штатної чисельності фахівців із соціальної роботи в регіонах і на сесії обласної ради не дали згоду на це та на розподіл дотації по районах та містах області. Наші обранці остерігались, аби додаткові фахівці згаданої сфери, яких тоді почали підбирати в райдержадміністраціях, не стали, так би мовити, соціальними працівниками політичного призначення, на яких покладуть завдання вести перед виборами серед тих же найуразливіших верств населення агітацію за Партію регіонів.
Директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Галина Боднар поінформувала учасників засідання, що дотація на суму 8,3 млн. грн. дає змогу ввести додатково в тих службах 262 посади фахівців із соціальної роботи. Обррунтувала необхідність такого розширення штатів зокрема ось чим: нинішнього року в області виявлено вже 409 сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, які потребують допомоги і з якими належить працювати. Присутній на засіданні комісії перший заступник голови обласної ради Василь Гладій зауважив, що в запропонованому варіанті збільшення кількості соціальних працівників немає системного підходу, тож на комісії вирішили привести їх кількість по районах та містах обласного підпорядкування до оптимальних розмірів.
Голова бюджетної комісії обласної ради Володимир Шкварилюк так прокоментував журналістам те, що їхня комісія повернулась до розгляду питання про додаткових соціальних працівників:
— Ми свідомо не розглядали його до виборів, розуміючи, на кого ті соціальні працівники мали працювати в плані політичної агітації і політичної реклами. Але оскільки в область надійшли кошти з Державного бюджету, ми, звичайно, врахували їх у бюджеті обласному і розподілимо їх по районах — нехай працюють спокійно і чесно в соціальній галузі ті фахівці, які мали працювати на виборчу кампанію. Я, правда, дуже сумніваюся в тому, чи збережуть до кінця наступного року фінансування фонду зарплати на цих людей. Але наразі хай вони допомагають розв’язувати соціальні проблеми на місцях, виявляють ті сім’ї, що потребують соціальної допомоги, про які ще не знають у соціальних службах, у головному управлінні праці та соціального захисту населення ОДА.
Журналісти також поцікавились у голови бюджетної комісії, якою є на фініші року ситуація з видатками з обласного бюджету на бюджетну сферу.
— Стан обласного бюджету, як і раніше, ніякий, — сказав В. Шкварилюк. — Про це ми хотіли повести мову на засіданні нашої постійної комісії облради, але зрозуміли, що вичерпної інформації нам сьогодні не нададуть. На наступному засіданні комісії заслухаємо керівників головного фінансового управління ОДА та управління Держказначейства в області, попросимо їх поінформувати депутатів про фінансування бюджетної сфери і на черговій сесії обласної ради, яка відбудеться 23 листопада. Вибори не поліпшили, а, думаю, ще й погіршили ситуацію. На фініші року в обласному бюджеті, як не було дотепер, так і далі немає необхідних обсягів коштів на освіту, охорону здоров’я, виконання цільових програм щодо розвитку фізкультури і спорту. Тому хто б що не казав, ніби фінансування тих галузей проводиться, — це неправда. Як бракувало в бюджеті 206 млн. грн. для фінансування бюджетної сфери до кінця цього року, так і далі бракує, пише Галичина.
Читайте також:
Найбагатшим з усіх прикарпатців у Верховній Раді буде самовисуванець Юрій Дерев’янко