Володимир Ковалюк: Хочу, щоб франківські діти мріяли потрапити на наш стадіон

 

Вже чотири роки франківські вболівальники не мали змоги сидіти на трибунах, скандувати та вболівати за франківську команду. Проте, цього літа відновили діяльність футбольної команди у місті. Відбулася перша домашня гра команди «Тепловик» на стадіоні «Рух».

 



Головний тренер МФК «Тепловик», директор стадіону – Володимир Ковалюк був приємно вражений кількістю вболівальників, котрі відвідали матч. «Перед цією грою ми дуже хвилювалися, не знали чи прийдуть глядачі підтримати нашу команду, але це був ажіотаж, якого раніше не було, навідалося близько 7 000 глядачів», – розповідає тренер.

– Розкажіть про відновлення футбольної команди Івано-Франківська?
– Ми ініціювали ідею відновлення професійного футболу у Івано-Франківську, оскільки наш вболівальник вже скучив за футболом. З цією ідеєю ще взимку я звернувся до міської ради, міського голови, але тоді не вдалося реалізувати задум через брак коштів. Та вже весною до цього питання повернулися і вирішили відновити футбольну команду, яка брала б участь у другій лізі. Тоді, ми всі разом, за підтримки мера та Івано-Франківської обласної ради, вирішили створити футбольний клуб «Тепловик».

Ми хотіли створити народний футбольний клуб «Прикарпаття». Гадаю, кожному вболівальнику ця назва гріє серце. На стадіоні представлені їхні емблеми. На жаль, було проблематично оформити це у документальному плані, оскільки потрібно було швидко зіграти в аматорській лізі, а право на гру мала обласна команда. Після того ми подали документи на атестацію у Київ, де пройшли і зараз уже беремо участь у чемпіонаті України.



– Чи не плануєте повернути попередню назву команди – «Прикарпаття»? 
– Думаю, що ми так і зробимо, але потрібно почекати близько року, коли знову буде атестація. Тільки так можна робити зміну клубу.

– З чого розпочали діяльність? 
– Минулого тижня відбулася перша домашня гра. Загалом зіграли уже п’ять турів. Зібралися ми четвертого липня, тому було обмаль часу для підготовки, ми не знали чи дадуть нам атестат. 20 днів ми готувалися до першого чемпіонату. Першу гру ми виграли із рахунком 6.0, потім на виїзді зіграли у нічию, а втретє ми програли.

Перед домашньою грою у Івано-Франківську ми дуже хвилювалися, не знали чи прийдуть глядачі підтримати нашу команду, але це був ажіотаж, якого раніше не було, навідалося близько 7 000 глядачів.



– Незважаючи на те, що вхід був платним прийшло багацько шанувальників футболу. 
– 20 гривень – це невеликі кошти, які справжні шанувальники можуть пожертвувати для підтримки футбольної команди. Ми розраховували, що ліга буде поділеною на дві зони: західна та центральна. Завдяки цьому футбольних виїздів було б не багато, а зараз виходить так, що ми тричі маємо їхати у Херсон, Одесу, Маріуполь та Кременчук , а на все це потрібні чималі кошти. Тим паче, що у нас немає власного транспорту, автобус орендуємо.

Футбольної команди не було чотири роки. Я був останнім тренером команди «Прикарпаття». У 2012 році клуб розформувався, ми не пройшли атестацію, нам не надали дозволу. У мене була мрія – якомога швидше повернути клуб, та це було не просто. У цьому я завдячую міському голові та голові обласної ради, які також зараз допомагають зробити невеликий ремонт стадіону. Наш «Рух» не ремонтувався багато років.


– Відомо, що зараз відбувається будівництво нового стадіону. Чому споруджується нове місце, попри те, що старий стадіон досі не реставрований? 
– Будівництво нового стадіону діє за програмою УЄФА. Вони виділяють дев’ять мільйонів гривень на спорудження нового стадіону. У них є одна умова: стадіон повинен бути окремо, оскільки все має відповідати їхнім стандартам. Стадіон оснащений штучним покриттям останнього покоління. Вони не виділяють кошти для ремонту чи відбудови будь-якого старого місця.

За цією програмою побудують чотири стадіони в Україні. Я щасливий, що ми у цьому числі. Місто надало землю (позаду стадіону «Рух»), обласна рада виділила кошти для бетонної основи, а УЄФА – забезпечує все інше.

– Коли очікувати відкриття нового стадіону? 
– Гадаю, що вже цієї осені стадіон функціонуватиме. Це великий плюс для школярів та студентів. Багато дітлахів хочуть займатися футболом, але для тренування немає місця. Стадіон із штучним покриттям надає можливість круглорічних занять спортом. Завдяки цьому можна тренувати багато груп.

 



– Розкажіть більше про учасників команди. У її складі тільки франківці? 
– Цю команду ми створювали тільки для нашої області. У команді грають виключно вихованці Івано-Франківської області. Більшість – місцеві і восьмеро – з області. Наразі, ми не розглядаємо жодного футболіста, котрий не проживає, чи не навчається у Франківську. У нас багато талановитих футболістів, але до цього часу у них не було місця і можливостей для росту. Футбольних шкіл достатньо, виховуються потенційні футболісти високого рівня, але зазвичай більшість виїжджали у інші міста, щоб вступити у команди. Я хочу, щоб франківські діти мріяли потрапити на наш стадіон, щоб у них був стимул розвиватися, навчатися та працювати.



– Коли очікувати наступний футбольний матч? 
– Запрошую всіх на матч, який відбудеться 3 вересня о 17:00. До нас завітає команда «Балкани» з Одеської області.

– Які плани стосовно розвитку клубу ? 
– Ми тільки створюємося. Футбольну команду за місяць-другий не зробиш, на це потрібен час та терпіння. Всі відразу очікують на результат, а він так швидко не приходить. Та ми зробимо все для того, щоб наші спортсмени прогресували та стали справжніми футболістами. Команда створена для молодого покоління, щоб вони не пили пиво у парку, а займалися спортом.

Сніжана САМАНЧУК, ТРК "Вежа


01.09.2016 902 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2520
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1188
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1115
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2296
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3735
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2720 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

973

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

828

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

780

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

734
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10457
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1311
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

343
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5455
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1166
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2958
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

548
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

402 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

843
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

730
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

781