Володимир Котурбаш: Одним з найпоширеніших захворювань на Прикарпатті є сечокам’яна хвороба

 

 

Однією із найбільш поширених у Івано-Франківській області патологій є сечокам’яна хвороба, адже на Прикарпатті відмічають великий вміст мікроелементів у воді, та ґрунті.

 

Завідувач відділення урології Центральної міської клінічної лікарні Володимир Котурбаш зауважує: 35% від усіх пацієнтів, пролікованих у відділенні протягом року – це хворі, у яких виявляють камені. Якщо у відділенні за рік лікуються понад 1500 хворих, то близько 500 з них потрапляють сюди саме із каменями в сечостатевій системі, передає Фіртка.

 

Причин виникнення сечокам’яної хвороби, утворення каміння, є дуже багато, але в основному усі вони зводяться до порушення обміну мікроелементів в організмі, обміну речовин.

 

„Найбільш характерним проявом сечокам’яної хвороби є ниркова коліка – інтенсивний біль у поперековій ділянці, який погано знімається звичайними медикаментами. В залежності від розміщення каменів можуть додаватися ще й інші симптоми. Якщо камінь вверху, то людина відчуватиме лише біль у поперековій ділянці. Якщо ж камінь у нижній третині сечоводу, то у пацієнта відмічають порушення сечопуску. Хворий або часто мочиться і цей процес є дуже болючим, або ж людина взагалі не може помочитися”, – розповідає Володимир Котурбаш.

 

Камені, які утворюються в організмі, є різними по хімічному складу, зокрема медики вирізняють камені „кислі” і „лужні”. Розрізняти їх дуже важливо для лікування. Та й в цілому, щоб правильно лікувати сечокам’яну хворобу, потрібно точно знати про наявність каменю, про його локалізацію, чи він знаходиться в нирці, чи у сечоводі. Важливим є і розмір каменю. Якщо він відповідає розміру сечоводу, тобто є невеликим, тоді його можна вивести за допомогою медикаментів, фізіотерапії, фізичних вправ, які призначає лікар.

 

Якщо камінь великого розміру і не може пройти по сечоводу, то лікарі застосовують методи, які призведуть до його руйнації. Існує процедура дистанційної літотрипсії, тобто відбувається дроблення каменів дистанційно, без агресивного втручання. Або ж за допомогою контактної літотрипсії, коли медики через сечові шляхи проводять дроблення каменю.

 

„Дуже погано, якщо пацієнт займається самолікуванням, надивившись реклами про різні медичні препарати. Взагалі медикаменти можна вживати тільки по призначенню лікаря. Не можна просто пити знеболююче при болях у поперековій ділянці, не можна вживати антибіотики, коли пацієнт починає часто мочитися. Адже під маркою циститу можна не розрізнити сечокам’яну хворобу. Треба старатися завчасно діагностувати утворення каменів. Якщо камінь маленький, його легко вивести з організму за допомогою нескладних прийомів і невеликої кількості медикаментів. Та й взагалі протягом останніх років відбувся стрімкий розвиток сучасної техніки, тому кількість операцій при сечокам’яній хворобі значно впала. Є змога лікувати пацієнта медикаментозно та за допомогою малоінвазивних маніпуляцій, а не оперувати”, – наголошує Володимир Котурбаш.

 

Для розвитку сечокам’яної хвороби не існує вікових категорій, вона може розвинутися у будь-якої людини. Тому лікарі нагадують про необхідність проходження регулярних медичних обстежень, особливо своєчасні перевірки аналізів крові та сечі, проходження УЗД. Вкрай важливо, щоб пацієнт своєчасно звернувся до лікаря, бо вчасне звернення дає можливість правильно діагностувати хворобу і вибрати найоптимальніший метод лікування.

 

А в цілому лікарі радять вживати якомога більше рідини, це запобігає випаданню соляного осаду та очищає організм.


28.01.2015 851 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2774
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

454
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14508 21
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1690
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

962
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6358

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

743

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1559

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1353

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1241
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

595
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

746
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1655
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

675
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

971
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6018
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14179
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

347
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

645
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

565
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

881 2