Володимир Котурбаш: Одним із найбільш розповсюджених захворювань у чоловіків після 55 років є аденома простати

 

/data/blog/96592/f3a95986e9dc6300e517c23eb0979c5a.jpg

 

Одним із найбільш розповсюджених захворювань у чоловіків після 55 років є доброякісна гіперплазія простатичної залози, або ж аденома простати. Це розростання парауретральних залоз, яке виникає внаслідок порушення гормонального фону у чоловіків.

 

Проявляється захворювання утрудненим сечопуском внаслідок того, що парауретральні залози здавлюють саму уретру. Чоловіки відчувають, що струмінь сечі стає в’ялим, у них виникає потреба по декілька разів вставати вночі до туалету, а особливо утрудненим є ранковий сечопуск. Все це – початкові прояви аденоми простатичної залози. У більш пізніших випадках у пацієнтів виникає відчуття важкості над лоном, ніби вони до кінця не помочилися.

 

„Діагностика цього захворювання в сучасних умовах є відносно простою – УЗД, обстеження хворого та дані з лабораторії. Дуже велике значення для нас має не стільки об’єм простатичної залози і те, якої вона величини, скільки те, чи вона порушує відток сечі, тобто скільки залишкової сечі залишається у пацієнта після сечопуску. Ці пацієнти потребують повного обстеження, а у лікарів такі дані викликають велику онкологічну настороженість.

 

Взагалі в усьому світі – в Європі і в Америці прийнято, що чоловіки один раз на рік проходять огляд лікаря-уролога і обов’язково здають так званий маркер – простат-специфічний антиген (ПСА). Такий аналіз дозволяє лікарям діагностувати на ранніх стадіях рак простатичної залози”, – розповідає завідувач відділення урології Центральної міської клінічної лікарні Володимир Котурбаш.

 

За його словами, на даний момент існує дуже багато методів лікування аденоми простати – оперативне і консервативне. Існує також декілька напрямків консервативного лікування. Одним із найбільш розповсюджених є призначення препаратів, які покращують акт сечопуску. Ці препарати ніяк не впливають на об’єм простати, не зменшують його, але покращують тонус сечового міхура і пацієнт краще мочиться, тобто якість життя підвищується. Таких пацієнтів можна спостерігати тривалий час, по 5-6 років. Потрібно лише, щоб хворий хоча б раз на півроку проходив обстеження, а лікар проводив корекцію прийому препаратів.

 

Ще один метод лікування – препарати, направлені на зменшення об’єму простатичної залози. На жаль, такі ліки достовірно зменшують об’єм простатичної залози тільки у пацієнтів з дуже великою аденомою.

 

Застосовують також оперативні методи лікування. Зараз медики набагато ширше використовують трансуретральні ендоскопічні методи лікування, тобто операції без розрізу, за допомогою спеціальної апаратури. Звичайно ж, пацієнт набагато легше їх переносить, його виписують через тиждень, а не через три, як після відкритої операції, уже наступного дня після хірургічного втручання людина може вставати з ліжка.

 

„Хочу застерегти чоловіків, які відчувають проблеми із сечопуском: зараз у пресі з’являється величезна кількість матеріалів про препарати, які чудодійно виліковують аденому простати. На жаль, на 99,9% – це неправда. Ці препарати продають за великі гроші, а вони практично не діють. Тому кожний чоловік після 55 років має проходити огляд уролога, щоб отримати хоча б мінімальні обстеження. Раннє виявлення хвороби і адекватне лікування в дуже багатьох випадках дозволяє запобігти оперативному лікуванню”, – наголошує Володимир Котурбаш.

 

Медики пояснюють: якщо при аденомі простати вчасно не звернутися до лікаря, у чоловіків наступають затримки сечі, як гострі, так і хронічні. Сечовий міхур переповнений, а це загрожує розвитком ниркової недостатності. Тому, чим раніше виявлять хворобу, тим легше буде її вилікувати.


11.01.2016 1902 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16188
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1538
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1109
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2138
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3678
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1393

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1801

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

574

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1198

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1361
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

673
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24308
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

555
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

523
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

668
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1562
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

724
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7460
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

674
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1750 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

660
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

566