Володимир Котурбаш: Одним із найбільш розповсюджених захворювань у чоловіків після 55 років є аденома простати

 

/data/blog/96592/f3a95986e9dc6300e517c23eb0979c5a.jpg

 

Одним із найбільш розповсюджених захворювань у чоловіків після 55 років є доброякісна гіперплазія простатичної залози, або ж аденома простати. Це розростання парауретральних залоз, яке виникає внаслідок порушення гормонального фону у чоловіків.

 

Проявляється захворювання утрудненим сечопуском внаслідок того, що парауретральні залози здавлюють саму уретру. Чоловіки відчувають, що струмінь сечі стає в’ялим, у них виникає потреба по декілька разів вставати вночі до туалету, а особливо утрудненим є ранковий сечопуск. Все це – початкові прояви аденоми простатичної залози. У більш пізніших випадках у пацієнтів виникає відчуття важкості над лоном, ніби вони до кінця не помочилися.

 

„Діагностика цього захворювання в сучасних умовах є відносно простою – УЗД, обстеження хворого та дані з лабораторії. Дуже велике значення для нас має не стільки об’єм простатичної залози і те, якої вона величини, скільки те, чи вона порушує відток сечі, тобто скільки залишкової сечі залишається у пацієнта після сечопуску. Ці пацієнти потребують повного обстеження, а у лікарів такі дані викликають велику онкологічну настороженість.

 

Взагалі в усьому світі – в Європі і в Америці прийнято, що чоловіки один раз на рік проходять огляд лікаря-уролога і обов’язково здають так званий маркер – простат-специфічний антиген (ПСА). Такий аналіз дозволяє лікарям діагностувати на ранніх стадіях рак простатичної залози”, – розповідає завідувач відділення урології Центральної міської клінічної лікарні Володимир Котурбаш.

 

За його словами, на даний момент існує дуже багато методів лікування аденоми простати – оперативне і консервативне. Існує також декілька напрямків консервативного лікування. Одним із найбільш розповсюджених є призначення препаратів, які покращують акт сечопуску. Ці препарати ніяк не впливають на об’єм простати, не зменшують його, але покращують тонус сечового міхура і пацієнт краще мочиться, тобто якість життя підвищується. Таких пацієнтів можна спостерігати тривалий час, по 5-6 років. Потрібно лише, щоб хворий хоча б раз на півроку проходив обстеження, а лікар проводив корекцію прийому препаратів.

 

Ще один метод лікування – препарати, направлені на зменшення об’єму простатичної залози. На жаль, такі ліки достовірно зменшують об’єм простатичної залози тільки у пацієнтів з дуже великою аденомою.

 

Застосовують також оперативні методи лікування. Зараз медики набагато ширше використовують трансуретральні ендоскопічні методи лікування, тобто операції без розрізу, за допомогою спеціальної апаратури. Звичайно ж, пацієнт набагато легше їх переносить, його виписують через тиждень, а не через три, як після відкритої операції, уже наступного дня після хірургічного втручання людина може вставати з ліжка.

 

„Хочу застерегти чоловіків, які відчувають проблеми із сечопуском: зараз у пресі з’являється величезна кількість матеріалів про препарати, які чудодійно виліковують аденому простати. На жаль, на 99,9% – це неправда. Ці препарати продають за великі гроші, а вони практично не діють. Тому кожний чоловік після 55 років має проходити огляд уролога, щоб отримати хоча б мінімальні обстеження. Раннє виявлення хвороби і адекватне лікування в дуже багатьох випадках дозволяє запобігти оперативному лікуванню”, – наголошує Володимир Котурбаш.

 

Медики пояснюють: якщо при аденомі простати вчасно не звернутися до лікаря, у чоловіків наступають затримки сечі, як гострі, так і хронічні. Сечовий міхур переповнений, а це загрожує розвитком ниркової недостатності. Тому, чим раніше виявлять хворобу, тим легше буде її вилікувати.


11.01.2016 1797 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

991
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2588 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2173
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3021
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2624
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2347 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

479

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

484

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

982

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2201
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

680
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1948
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2044
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

214
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

826
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5533
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7391
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1408
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

681
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1061 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1564 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1424