Володимир Данів: Сполучення Надвірна-Манява сьогодні як ніколи потребує уваги з боку влади (фото)

Мова йде про дорожнє сполучення, на якому не велися капітальні ремонти з 90-х років.

22 липня 2019 року Президент України Володимир Зеленський видав Указ «Про розвиток регіону українських Карпат» з метою стимулювання соціально-економічного розвитку, підвищення інвестиційної привабливості, розбудови рекреаційного, туристичного та етнокультурного потенціалу регіону українських Карпат, яким передбачено затвердити у двомісячний строк Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020 — 2022 роки з урахуванням Концепції розвитку гірських територій українських Карпат; передбачити у проектах закону про Державний бюджет України на 2020 та наступні роки видатки, необхідні для реалізації Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020 — 2022 роки.

Фіртка спільно з керівником Івано-Франківського обласного територіального громадського формування із забезпечення громадського порядку та охорони державного кордону Володимиром Данівим хоче привернути увагу жителів Прикарпаття, а також громадян України, які часто відвідують західні рубежі нашої держави, зокрема Івано-Франківщину – туристичне Прикарпаття, до траси Надвірна-Гвізд-Молодків-Бабче-Маркова-Манява. Журналісти разом з В. Данівим виїхала задля того, щоб на власні очі пресвідчитись, що насправді відбувається на вказаному шляху.

Мова йде про дорожнє сполучення, на якому не велися капітальні ремонти з 90-х років. Крім того, громадяни вказаних сіл найбільше постраждали від цьогорічної та повеней минулих років. Багато автобусів з туристами, прямуючи з Буковеля до Манявського водоспаду вказаним шляхом, практично застрягають на цій ділянці дороги і бажання туристів не раз відвідати прекрасний, мальовничий край відпадає одразу ж.

Читайте також: Володимир Данів: Якщо не дамо зелене світло громадським формуванням, є реальна небезпека втратити державу

Небайдужими громадянами, активістами обласного територіального громадського формування із забезпечення громадського порядку та охорони державного кордону написане звернення до Президента України Володимира Зеленського у якому наголосили на тому, що на Прикарпатті буквально у 15 км від президентської резиденції в с. Гута, розташовується найбільша святиня Західного регіону – Свято-Хресто-Воздвиженський манявський монастир, більше відомий як Манявський скит.

З історії знаємо, що усі князі, гетьмани, починаючи з Богдана Хмельницького, Івана Виговського з'їжджалися саме у Маняву. Усі президенти незалежної України теж неодноразово бували у Манявській обителі, як, зрештою, і велика кількість іноземних гостей і делегацій. Це українська святиня, твердиня православ'я, названа «українським Афоном», у якій свого часу несли послух понад 300 монахів.

У зверненні наголошувалося й на тому, що саме с. Манява у найближчому майбутньому може стати другим Буковелем. Активісти просили особистого втручання та сприяння Президента у ремонті вказаної траси. Завдяки цьому вдасться відновити потік туристів з Буковеля до Манявського скита, який заслуговує на те, щоби стати туристичним центром Західної України, як це раніше історично і було. Втім, увагу Президента так і не було привернуто.

Тому залишається знову і знову бити в усі дзвони задля того, щоб чиновники та громадськість почули про проблеми регіону. Особливо це стосується керівництва області, губернатора як безпосереднього очільника Прикарпатського регіону, якому Президент доручив виконання цих та інших завдань у вкрай важких умовах, коли суспільство чекає змін, щоби спільними зусиллями ми вирішили назрілу проблему.

"До речі, в цьому плані можна перейняти позитивний досвід міста Харкова, де до   ремонту доріг, встановлення дитячих майданчиків залучаються ті, хто спроможні виконати те чи інше завдання у короткі терміни. В нашому випадку, нафтовидобувні підприємства яких безліч у нашому регіоні, також туристичний комплекс «Буковель» здатні на себе взяти таке завдання, адже йому це найбільше вигідно, чи, можливо,  залучити інвесторів, народних депутатів тощо. Показовим є випадок, коли Президент доручив новообраному народному депутата України Андрію Іванчуку, віднайти 175 мільйонів і допомогти відремонтувати дорогу протяжністю у 14 км в с. Космач, Косівського району що на Івано-Франківщині, якої також немає з 1991 року. Тут головне – політична воля, бажання чиновників вирішити це питання.

Знаючи відношення Президента України до проблеми доріг в Україні, наше громадське формування просило «команду Зе» на усіх рівнях прикласти максимум зусиль, щоб вказана траса була відремонтована подібно траси, яка веде до Буковеля, якою особисто займався народний депутат України Олександр Шевченко. Цим ми зробили б великий вклад у розвиток інфраструктури Західної України на шляху до примирення Західної та Східної України, адже багато туристів зі Сходу прагнуть потрапити саме до Буковеля. Також ми вирішимо проблему термінового доставлення до найближчої клініки громадян.  Сьогодні це питання ціни людського життя. У с. Манява знаходиться прекрасний водоспад, до якого прагне потрапити велика кількість туристів, а в с. Старуня, що біля вказаної траси, знаходиться єдиний в Україні діючий грязьовий вулкан, нафтове та озокеритне озеро, де археологи знайшли забальзамовані природнім способом рештки мамонта та волохатого носорога. До речі, громада с. Старуня виграла грант у розмірі 4,5 млн грн на проведення фестивалю уже цієї осені. ", - наголошує Володимир Данів.

По дорозі ми спілкуємось із громадянами.

Так, Леся Сухоручко, мешканка с. Бабче, із болем на серці розповідає:

«Одинадцять років ми живемо в суспільстві, де тебе попросту не чують, не помічають, де не вистачає політичної волі на те, щоб захистити твоє життя і майбутнє твоєї сім'ї. Так далі бути не може! Причиною всьому цьому є місточок на вказаному дорожньому сполученні у нашому селі, який знаходиться неподалік батьківського дому. Від повені 2008 року особливо постраждало і село Бабче. Групою чиновників було встановлено, що міст не придатний для подальшої експлуатації. Виділили на ремонтні роботи 4 млн грн, з яких освоєно 1.5 млн. Розпочалися ремонтні роботи, які тривають ось уже 11 років. Весь обсяг робіт – це встановлення труби, засипаної піском, замість моста. Вона не може вмістити ввесь об'єм води, і її постійно закупорює мусором та деревами, яке наносить вода з лісів. Вода розливається на присадибні ділянки і постійно підтоплює домогосподарства. Піддаються руйнуванню цегляні будинки, від постійного підтоплення вода в колодязях стала не придатною для споживання. Водопотік шукає шляхи відходу і, в результаті, руйнує асфальтне покриття, яке сполучає напрямок дороги Надвірна-Гвізд-Молодків-Бабче-Маркова-Манява. Якщо ця дорога остаточно зруйнується, а це лише питання часу, люди не в змозі будуть добиратися на роботу в м. Надвірна та с. Битків, де розташовані нафтопереробні підприємства. Кошти на відновлення дороги уже будуть набагато масштабніші.

Під час весняної повені місцю, де є утруднений відтік води, місцеві жителі дали назву «Ніагарський водоспад». Ця біль від бездіяльності, від байдужості руйнує свідомість людей, наводить страх, в якому мешканці живуть постійно, як лише збирається на дощ. У мене є лише одне запитання: якщо у сучасному світі життя людини втратило цінність, то навіщо співчуття, якщо не робиться нічого для того, щоб попередити трагедію, навіщо матеріальні відшкодування? Адже люди, які протягом тривалого часу не можуть дістатися своєї домівки, у зв'язку з тим, що течія річки така велика, що зносить все на своєму шляху, не можуть думати про безкінечну кількість документів, актів і переконань чиновників, які усе це спостерігають у соціальних мережах».

Володимир Данів надіється на особисте втручання Президента України та безпосередньо голови ОДА щодо встановлення термінів ремонту вказаної траси із залученням усіх необхідних ресурсів держави. Тим паче для області це не така вже й велика відстань – всього 15 км дорожного покриття. До цих процесів, як було вже сказано, можна залучити нафтовидобувні компанії, які знаходяться неподалік. Настав час щось робити, далі так тривати не може.

"Маємо надію, що ні голова ОДА, ні Президент України не повторюватиме помилок своїх попередників. Для цього вважаємо за необхідне виходити якомога частіше в маси, в народ, «в люди», які є безцінним багажем мудрості та знань, є тією рушійною силою, каталізатором для змін, для добрих справ.На завершення хотілося б наголосити: необхідно їхати не туди, де заплановані поїздки та зустрічі, а де нас найменше чекають, подібно як це робить Президент Білорусі Олександр Лукашенко. Дорожнє сполучення Надвірна-Гвізд-Молодків-Бабче-Маркова-Манява як перспективний напрям розвитку західного туристичного регіону, як туристичний центр Західної України на якому дорожнє покриття знаходиться у край жахливому та занедбаному стані нині як ніколи потребує особливої уваги з боку влади та громадськості", - підсумовує Володимир Данів.

Фотогалерея


30.08.2019 5542 1
Коментарі (1)

Юра 2019.09.18, 00:10

Шо він бреше цей Володир Данів він невиплачує зарплату людям вже півроку близько 70тис.грн продає неповнолітнім алкоголь.Він тримає кафе старий лис в Ст.Лисець бог йому судья шо бере на роботу 15річних і кідає на зарплату.Люди як таких як він світ носить.Як такий нелюд може шось говорити про порядок.Через таких жадюг і гнид держава пропадає..

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

956
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1342
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3442
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5196
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1530
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1859

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

345

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

728

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1528

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1602
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

642
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2331 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2157
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

734
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4775
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

612
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8302
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

502
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

287
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

609
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

768 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

938