Володимир Чорноус: Треба робити дороги або принаймні підсвічувати ями


Депутат Івано-Франківської міської ради від фракції «Громадський форум» Володимир Чорноус відомий ефектними виступами та епатажними вчинками. «Репортер» поговорив з ним про місто, дороги, хліб та видовища.

 

— Пане Володимире, важко працювати у «біполярній» міськраді?

 

— На перший погляд, ситуація однозначна: з одного боку 34 депутати – «свободівська» більшість, а з іншого – міський голова. Видається, що на цьому тлі інші фракції є своєрідними «міноритарними акціонерами», які ніби й мають певні права, але без реального впливу. Але це не так: як правило, депутати практично всім складом діють в унісон, керуючись інтересами громади. Хіба що «регіонали» іноді чинять, як у старому мультику – «А Баба Яга проти». Особисто я намагаюся щоразу виступати в обговоренні, аби забезпечити юридичну чистоту прийнятих рішень. Прикро, що колеги не завжди дослухаються до моїх аргументів, але для мене змовчати – означає зрадити професії.

 

— Мер роками обіцяє муніципальні аптеки, у програмі свободівців вони теж є. Їх справді важко відкрити?

 

— Не зовсім так. Мерія нарікає на відсутність вільних приміщень у лікувальних закладах: там є комер­ційні аптеки, які проблематично виселити. Але можна на місяць-два в одному з кабінетів лікарні чи поліклініки розмістити муніципальну аптеку з нормальними цінами. І вже протягом місяця орендарі або виїдуть самі, або вгамують апетити, знизивши ціни. До речі, нам торік дорікали, мовляв, ми соціальні магазини та аптеки закриємо відразу після виборів – за принципом «мавр зробив свою справу, мавр може йти». Але ж бачите, «Громадський форум» і далі діє, ми ледь не щокварталу відкриваємо в місті та області нові аптеки й магазини. Люди мають знати, що є речі, за які нам не соромно. Зрештою, що заважає владі чи меценатам відкрити ательє з ремонту взуття чи пошиття одягу для малозабезпечених, надавати їм на прийнятних умовах послуги лазні чи таксі? Люди часто згадують про соціальну справедливість, але мені більше до душі поняття «соціальна солідарність», поширене в ситих державах. Там теж є бідні й багаті, проте нема презирливо-ворожого ставлення один до одного. Бідний не дорікає багатому за пограбування держави, а той щедро жертвує на благодійність і сплачує податки, з яких держава фінансує соцпрограми. Прикро спостерігати, як українські скоробогатьки хизуються перед зубожілими співвітчизниками розкішним майном і несплаченими податками. А зали під час благодійних аукціонів волаюче порожні.

 

— Ваша саркастична заява у відповідь на слова мера про ймовірність закриття пабу «Че» звучала весело. Але чи це рівень депутата?

 

— Можливо, на перший погляд і дивно: а навіщо витрачати час і з трибуни сесії зачитувати цю заяву? Але вона лунала менше п’яти хвилин і привернула увагу до того, що в місті є важливіші речі, ніж боротьба з уявною комуністичною пропагандою. Переконаний, що в подальшому це дасть стократну економію часу за рахунок відмови від безплідних ідеологічних. Зрештою, «Громадський форум» усі п’ять років працює під девізом: «Місто – це господарка, а не політика». Один із прийомів полеміки: довести ситуацію до абсурду, щоб підкреслити необґрунтованість тверджень опонента. Бо мені «наїзд» на паб нагадав гнівні виступи проти Солженіцина. Коли його переслідували за книги про сталінські табори, то казали: «Я не читав, але рішуче засуджую!». Тут було те саме. Зрештою, у житті завжди є місце не тільки для подвигу, але й для гумору. Політика – надто серйозна річ, щоб завжди сприймати її серйозно. Публічним людям – політичним чи громадським діячам, бізнесменам чи зіркам шоубізу – не варто боятися часом виглядати сміш­ними. Погодьтесь, ще смішнішою видається людина, яка постійно робить «солідний» вираз обличчя. Ви ж знаєте, у мене в соціальних мережах статус «Усміхнися світові, і він усміхнеться тобі». Так і живу.

 

— Недавно ви ще й припнули велосипед до дверей міськради…

 

— Пам’ятаєте, мер обіцяв, що біля Білого будинку встановлять велопарковку. А я публічно, на сесії міськради дав слово: якщо до 1 вересня не поставлять, то наступного дня причеплю ровера просто до входу. Цим я хотів не лише привернути увагу до проблем велосипедистів, а й показати, що ким би ти не був, ти маєш дотримуватися слова. Мерові не вдалося, а для мене це було принципово. Бо навіть якщо ми і від таких дрібних обіцянок будемо відступати, то як люди мають ще комусь вірити?

 

— Велосипед – щось дуже важливе для вас, чи не так? Важко їздити такими дорогами?

 

— Тяжко. Я вважаю ровер ледь не членом сім’ї (я за кермом вже 40 років – і взимку, і в дощ, і ночами). І мені його дійсно по-людськи жаль, як вершнику – змореного коня. Я одного разу налічив 117 ям на відрізку від кінця вул. Хоткевича до залізничного моста. Пропоную ідею: якщо дорожники не можуть відремонтувати ями, то хай хоч підсвітять їх, щоб можна було завчасно об’їхати. Бо не є місто комфортним для проживання, якщо в ньому і велосипедисти, і пішоходи, і водії «незлим тихим словом» згадують тих, хто обіцяв європейські дороги.

 

— Ви публічно виступали проти пенсійної реформи. Але більшість людей просто промовчали. Чому?

 

— Це парадокс. Порівняйте, яким масовим був «Податковий майдан» за набагато гіршої погоди і тільки підприємців в якості учасників. Пенсійна реформа ж зачіпає мільйони не тільки нинішніх пенсіонерів, але й працюючих. Водночас усі зайняли пасивну позицію фаталістів і змирилися з цинізмом влади. А їй вигідно, щоб ми народжувалися відразу працездатними і помирали у день виходу на пенсію. Я сподівався, що влада вже вкотре зіграє в «доброго та поганого слідчого». «Поганий» парламент приймає «драконівську» пенсійну реформу, а «добрий» Президент скаже: хлопці, попустіться! Наприклад, вони замість десяти років страхового стажу додадуть п’ять, а в результаті ніби й МВФ вгодили, і пікіруючий рейтинг Президента врятували. Так, на жаль, не сталося. Проте, гадаю, це ще не кінець. І народне збурення почнеться, коли людям почнуть призначати пенсії у значно нижчих розмірах, ніж дотепер.


17.09.2011 2410 2
Коментарі (2)

lampi 2011.09.17, 14:49
Запросіть його на чат на Фіртці))
uuu 2011.09.18, 13:46
шо ти звиздиш, чорт вусатий??? де твої аптеки, магазини??? та в тих аптеках дешево тільки ДО виборів було, а після- як у простій, звичайній аптеці, тай то ліки найвідоміші, асортименту ноль. Про магазини мовчу взагалі.
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1014
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2787
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1728 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3870
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5665
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1808

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

178

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

325

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

311

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

465
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

624
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

603
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

884
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

171
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2142
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

650
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

974
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1259
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

534 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

729
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

499
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

824