Володимир Чорноус: Треба робити дороги або принаймні підсвічувати ями


Депутат Івано-Франківської міської ради від фракції «Громадський форум» Володимир Чорноус відомий ефектними виступами та епатажними вчинками. «Репортер» поговорив з ним про місто, дороги, хліб та видовища.

 

— Пане Володимире, важко працювати у «біполярній» міськраді?

 

— На перший погляд, ситуація однозначна: з одного боку 34 депутати – «свободівська» більшість, а з іншого – міський голова. Видається, що на цьому тлі інші фракції є своєрідними «міноритарними акціонерами», які ніби й мають певні права, але без реального впливу. Але це не так: як правило, депутати практично всім складом діють в унісон, керуючись інтересами громади. Хіба що «регіонали» іноді чинять, як у старому мультику – «А Баба Яга проти». Особисто я намагаюся щоразу виступати в обговоренні, аби забезпечити юридичну чистоту прийнятих рішень. Прикро, що колеги не завжди дослухаються до моїх аргументів, але для мене змовчати – означає зрадити професії.

 

— Мер роками обіцяє муніципальні аптеки, у програмі свободівців вони теж є. Їх справді важко відкрити?

 

— Не зовсім так. Мерія нарікає на відсутність вільних приміщень у лікувальних закладах: там є комер­ційні аптеки, які проблематично виселити. Але можна на місяць-два в одному з кабінетів лікарні чи поліклініки розмістити муніципальну аптеку з нормальними цінами. І вже протягом місяця орендарі або виїдуть самі, або вгамують апетити, знизивши ціни. До речі, нам торік дорікали, мовляв, ми соціальні магазини та аптеки закриємо відразу після виборів – за принципом «мавр зробив свою справу, мавр може йти». Але ж бачите, «Громадський форум» і далі діє, ми ледь не щокварталу відкриваємо в місті та області нові аптеки й магазини. Люди мають знати, що є речі, за які нам не соромно. Зрештою, що заважає владі чи меценатам відкрити ательє з ремонту взуття чи пошиття одягу для малозабезпечених, надавати їм на прийнятних умовах послуги лазні чи таксі? Люди часто згадують про соціальну справедливість, але мені більше до душі поняття «соціальна солідарність», поширене в ситих державах. Там теж є бідні й багаті, проте нема презирливо-ворожого ставлення один до одного. Бідний не дорікає багатому за пограбування держави, а той щедро жертвує на благодійність і сплачує податки, з яких держава фінансує соцпрограми. Прикро спостерігати, як українські скоробогатьки хизуються перед зубожілими співвітчизниками розкішним майном і несплаченими податками. А зали під час благодійних аукціонів волаюче порожні.

 

— Ваша саркастична заява у відповідь на слова мера про ймовірність закриття пабу «Че» звучала весело. Але чи це рівень депутата?

 

— Можливо, на перший погляд і дивно: а навіщо витрачати час і з трибуни сесії зачитувати цю заяву? Але вона лунала менше п’яти хвилин і привернула увагу до того, що в місті є важливіші речі, ніж боротьба з уявною комуністичною пропагандою. Переконаний, що в подальшому це дасть стократну економію часу за рахунок відмови від безплідних ідеологічних. Зрештою, «Громадський форум» усі п’ять років працює під девізом: «Місто – це господарка, а не політика». Один із прийомів полеміки: довести ситуацію до абсурду, щоб підкреслити необґрунтованість тверджень опонента. Бо мені «наїзд» на паб нагадав гнівні виступи проти Солженіцина. Коли його переслідували за книги про сталінські табори, то казали: «Я не читав, але рішуче засуджую!». Тут було те саме. Зрештою, у житті завжди є місце не тільки для подвигу, але й для гумору. Політика – надто серйозна річ, щоб завжди сприймати її серйозно. Публічним людям – політичним чи громадським діячам, бізнесменам чи зіркам шоубізу – не варто боятися часом виглядати сміш­ними. Погодьтесь, ще смішнішою видається людина, яка постійно робить «солідний» вираз обличчя. Ви ж знаєте, у мене в соціальних мережах статус «Усміхнися світові, і він усміхнеться тобі». Так і живу.

 

— Недавно ви ще й припнули велосипед до дверей міськради…

 

— Пам’ятаєте, мер обіцяв, що біля Білого будинку встановлять велопарковку. А я публічно, на сесії міськради дав слово: якщо до 1 вересня не поставлять, то наступного дня причеплю ровера просто до входу. Цим я хотів не лише привернути увагу до проблем велосипедистів, а й показати, що ким би ти не був, ти маєш дотримуватися слова. Мерові не вдалося, а для мене це було принципово. Бо навіть якщо ми і від таких дрібних обіцянок будемо відступати, то як люди мають ще комусь вірити?

 

— Велосипед – щось дуже важливе для вас, чи не так? Важко їздити такими дорогами?

 

— Тяжко. Я вважаю ровер ледь не членом сім’ї (я за кермом вже 40 років – і взимку, і в дощ, і ночами). І мені його дійсно по-людськи жаль, як вершнику – змореного коня. Я одного разу налічив 117 ям на відрізку від кінця вул. Хоткевича до залізничного моста. Пропоную ідею: якщо дорожники не можуть відремонтувати ями, то хай хоч підсвітять їх, щоб можна було завчасно об’їхати. Бо не є місто комфортним для проживання, якщо в ньому і велосипедисти, і пішоходи, і водії «незлим тихим словом» згадують тих, хто обіцяв європейські дороги.

 

— Ви публічно виступали проти пенсійної реформи. Але більшість людей просто промовчали. Чому?

 

— Це парадокс. Порівняйте, яким масовим був «Податковий майдан» за набагато гіршої погоди і тільки підприємців в якості учасників. Пенсійна реформа ж зачіпає мільйони не тільки нинішніх пенсіонерів, але й працюючих. Водночас усі зайняли пасивну позицію фаталістів і змирилися з цинізмом влади. А їй вигідно, щоб ми народжувалися відразу працездатними і помирали у день виходу на пенсію. Я сподівався, що влада вже вкотре зіграє в «доброго та поганого слідчого». «Поганий» парламент приймає «драконівську» пенсійну реформу, а «добрий» Президент скаже: хлопці, попустіться! Наприклад, вони замість десяти років страхового стажу додадуть п’ять, а в результаті ніби й МВФ вгодили, і пікіруючий рейтинг Президента врятували. Так, на жаль, не сталося. Проте, гадаю, це ще не кінець. І народне збурення почнеться, коли людям почнуть призначати пенсії у значно нижчих розмірах, ніж дотепер.


17.09.2011 2333 2
Коментарі (2)

lampi 2011.09.17, 14:49
Запросіть його на чат на Фіртці))
uuu 2011.09.18, 13:46
шо ти звиздиш, чорт вусатий??? де твої аптеки, магазини??? та в тих аптеках дешево тільки ДО виборів було, а після- як у простій, звичайній аптеці, тай то ліки найвідоміші, асортименту ноль. Про магазини мовчу взагалі.
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

84
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1424
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1517
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1515
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5442
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7980 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

784

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1493

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2238

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2271
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

383
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2387
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3804
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2277
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3291
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1075
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

877
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

422
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

661
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

902 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

609
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2073 6